Nowa Ziemia

Wydawnictwo: Medium
A New Earth
9788361987468
Poczytajka

Nowa Ziemia została uznana za najprostszy i najskuteczniejszy przewodnik wewnętrznej przemiany i odnowy. Oprah Winfrey włączyła ją do swego Klubu Książki i książka stała się znana na całym świecie. W dyskusjach, które Oprah prowadziła z udziałem autora na swoim portalu internetowym, uczestniczyło kilkanaście milionów czytelników! „Jeżeli pragniesz odkryć cel swego życia i wiedzieć, jak go...

„Jeżeli pragniesz odkryć cel swego życia i wiedzieć, jak go osiągnąć, jeżeli nosisz w sobie tęsknotę za przebudzeniem duchowym, ta książka jest dla ciebie! – mówi autor. – Pomoże ci poznać siebie i mechanizmy twojego świata wewnętrznego. Pomoże też uświadomić sobie źródła wewnętrznego konfliktu i bólu, który nie pozwala ci na prawdziwe spełnienie. Nie tkwij do końca życia w pułapce uwarunkowań z przeszłości, które ukształtowały twoją osobowość. Pozwól, aby twoje życie przekształciło się od wewnątrz, jedynie siłą twojej świadomości”.

Na tym polega prostota tej metody dochodzenia do wewnętrznej przemiany: psychiczna odnowa poprzez samoświadomość. A konsekwencją jest wizja NOWEJ ZIEMI – ziemi ludzi bardziej świadomych celu istnienia i głębszych powiązań w funkcjonowaniu świata.

źródło opisu: http://www.medium.com.pl/ksiazka.htm?id=248&sid=nnnxwrjbiv

źródło okładki: http://www.medium.com.pl/ksiazka.htm?id=248&sid=nnnxwrjbiv

maja7 | 2011-06-09
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Jestem nią zafascynowana i czytam kolejny raz, polecam wszystkim gotowym ją zrozumieć i poczuć.
W wywiadach z Ophrą autor mówił, że do tej książki trzeba dojrzeć. Jednych zachwyca od pierwszsego kontaktu, dla innych jest to totalana bzdura i nic nie zmieni ich nastawienia.

książek: 2038
skarbka78 | 2015-01-11
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 08 stycznia 2015

Głównym celem tej książki nie było zaszczepienie w umysłach czytelników nowych informacji i przekonań, ani próba udowodnienia czegoś, ale zapoczątkowanie zmiany w świadomości. Lektura albo zmieni ten stan świadomości, albo nie pozostawi żadnego śladu, gdyż może obudzić tylko tych, którzy są gotowi. A z każdą przebudzoną osobą zbliża się przełomowy moment w rozwoju świadomości zbiorowej.

kwiatek29 | 2012-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2012

Rewelacja.Postawa myślowa zmieniająca życie na lepsze,droga do poznania siebie.Jeżeli przypadło wam do gustu "Przebudzenie" A.de Mello,ta książka również wam się spodoba.

Apolinary | 2015-06-29
Przeczytana: 27 czerwca 2015

Tolle to Tolle. Pisze i mówi w sposób niepowtarzalny. Nie trafia do każdego, choć do każdego, do kogo trafia, dociera na wielu poziomach. "Nowa Ziemia" - późniejsza z dwóch jego książek - mniej-więcej do połowy jest bardzo intelektualna, prawie ideologiczna, znacznie bardziej niż "Potęga teraźniejszości", przy której ma się wrażenie, że przenika w głąb, pomijając w ogóle umysł dyskursywny. Ale potem "Nowa Ziemia" nawiązuje do "Potęgi" i dalej znowu jest coś, co można nazwać medytacją podczas czytania.

Pioter | 2016-02-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 25 lutego 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kolejna po "Potędze Teraźniejszości" i "Mowie Ciszy" przeczytana pozycja autora. Tym razem Eckhart Tolle koncentruje się na swojej wizji Nowej Ziemi, w której to wyższa świadomość uobecnia się przez przebudzonych ludzi. I jak to najczęściej u autora, także i tutaj podstawowym pojęciem będzie teraźniejszość, chwila obecna, do której autor bardzo często nawołuje, lecz - w odróżnieniu od pierwszej z wymienionych książek - nie stanowi ona rdzenia niniejszej pozycji. A co ten rdzeń stanowi? Głównie jest nim dość informacyjny opis działania naszego ego oraz - jako przeciwieństwo - działania Świadomości.

Ocena niższa niż pozostałych dwóch pozycji z racji na mniejszą zawartość "Ducha" w tej pracy. Tamte książki są jakoś "natchnione", ta z kolei - jak już wspomniałem - wydaje się być bardziej informacyjna, jakby fakty miały przemówić do umysłu, a nie - duch do ducha. Kiedyś wolałem właśnie takie książki, teraz wolę te bardziej działające na świadomość. Książki, które się czuje a nie tylko...

mcgregore | 2013-09-14
Przeczytana: 05 lipca 2012

Rozwinięcie wcześniejszej "Potęgi teraźniejszości". Znakomita charakterystyka tego co nas niszczy: żyjącego w poczuciu krzywdy i domagającego się poklasku EGO oraz stwarzanie sobie nie istniejących TERAZ problemów. Logicznie i rzetelnie napisane. Autor przegina jednak nieco ze swoim monopolem na rację w kwestii interpretacji religii (np. tylko on wie jak interpretować słowa Chrystusa), a przecież miało być tak niesekciarsko i bez guru...

Travis | 2013-10-05
Przeczytana: 01 września 2013

W dużej mierze powtórka z Potęgi, choć uzupełniona wieloma dodatkowymi kwestiami. Z poprzedniczką tworzą świetny komplet, naprawdę najlepsze literatura tego typu.

Mahadeva | 2012-05-19
Przeczytana: 25 grudnia 2011

Jak dla mnie to genialna książka, esencja duchowości, jednocześnie klucz do zrozumienia samego siebie, choć droga, jaką proponuje autor nie jest łatwa.

Ala | 2016-08-07

Chaos życia. Coraz więcej fatalnych wydarzeń. Niekończący się korowód pecha, chorób, braków, kłótni, awarii... Aż w końcu po 3 latach powolnego opadania w tym bagnie, wreszcie dotknęłam palcami dna. I zaczęłam się odbijać. Ku górze i ku nadziei. Chwyciłam za książkę człowieka, którego znałam skądinąd z przelotnych i krótkich wypowiedzi na YouTube. I nagle, bach, dostaję patelnią po głowie. I jest mi z tym uderzeniem tak... niebotycznie bosko! Nagle dociera do mnie wieloletnia tęsknota za taką literaturą. Poszukiwania sensu życia, układania swojego życia, swoich myśli, dystansowania się do wszystkiego, akceptacji. Kiedyś wstrząsnął mną de Mello i jego "Przebudzenie". Tu jednak odnalazłam pełnię sensu, jakiego poszukiwałam przez całe moje prawie 40-letnie życie. Nagle potrafię przestać myśleć, a w mojej głowie robi się dziwnie luźno, jakby te wszystkie zestresowane połączenia podjęły naukę relaksacji. Robi się przyjemnie. Nagle kłopoty się kończą. Jak za dotknięciem czarodziejskiej...

Łukasz Lelonek | 2013-04-19
Przeczytana: 18 kwietnia 2013

Nie zwykłem czytać tego typu książek. Ta jednak wpadła mi w ręce w odpowiednim momencie. Czytając ją, odnosiłem wrażenie, że tak naprawdę czytam samego siebie. Coś co odczuwałem podskórnie objawiło mi się w pełnej krasie wertując te kartki. Krótka, prosto napisana - ale naprawdę niezwykła podróż do poznania Świadomości.