Nowa Ziemia

Wydawnictwo: Medium
A New Earth
973-83-87025-80-9
Poczytajka

Nowa Ziemia została uznana za najprostszy i najskuteczniejszy przewodnik wewnętrznej przemiany i odnowy. Oprah Winfrey włączyła ją do swego Klubu Książki i książka stała się znana na całym świecie. W dyskusjach, które Oprah prowadziła z udziałem autora na swoim portalu internetowym, uczestniczyło kilkanaście milionów czytelników! „Jeżeli pragniesz odkryć cel swego życia i wiedzieć, jak go...

„Jeżeli pragniesz odkryć cel swego życia i wiedzieć, jak go osiągnąć, jeżeli nosisz w sobie tęsknotę za przebudzeniem duchowym, ta książka jest dla ciebie! – mówi autor. – Pomoże ci poznać siebie i mechanizmy twojego świata wewnętrznego. Pomoże też uświadomić sobie źródła wewnętrznego konfliktu i bólu, który nie pozwala ci na prawdziwe spełnienie. Nie tkwij do końca życia w pułapce uwarunkowań z przeszłości, które ukształtowały twoją osobowość. Pozwól, aby twoje życie przekształciło się od wewnątrz, jedynie siłą twojej świadomości”.

Na tym polega prostota tej metody dochodzenia do wewnętrznej przemiany: psychiczna odnowa poprzez samoświadomość. A konsekwencją jest wizja NOWEJ ZIEMI – ziemi ludzi bardziej świadomych celu istnienia i głębszych powiązań w funkcjonowaniu świata.

źródło opisu: http://www.medium.com.pl/ksiazka.htm?id=248&sid=nnnxwrjbiv

źródło okładki: http://www.medium.com.pl/ksiazka.htm?id=248&sid=nnnxwrjbiv

skarbka78 | 2015-01-11
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 08 stycznia 2015

Głównym celem tej książki nie było zaszczepienie w umysłach czytelników nowych informacji i przekonań, ani próba udowodnienia czegoś, ale zapoczątkowanie zmiany w świadomości. Lektura albo zmieni ten stan świadomości, albo nie pozostawi żadnego śladu, gdyż może obudzić tylko tych, którzy są gotowi. A z każdą przebudzoną osobą zbliża się przełomowy moment w rozwoju świadomości zbiorowej.

maja7 | 2011-06-09
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Jestem nią zafascynowana i czytam kolejny raz, polecam wszystkim gotowym ją zrozumieć i poczuć.
W wywiadach z Ophrą autor mówił, że do tej książki trzeba dojrzeć. Jednych zachwyca od pierwszsego kontaktu, dla innych jest to totalana bzdura i nic nie zmieni ich nastawienia.

kwiatek29 | 2012-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2012

Rewelacja.Postawa myślowa zmieniająca życie na lepsze,droga do poznania siebie.Jeżeli przypadło wam do gustu "Przebudzenie" A.de Mello,ta książka również wam się spodoba.

Apolinary | 2015-06-29
Przeczytana: 27 czerwca 2015

Tolle to Tolle. Pisze i mówi w sposób niepowtarzalny. Nie trafia do każdego, choć do każdego, do kogo trafia, dociera na wielu poziomach. "Nowa Ziemia" - późniejsza z dwóch jego książek - mniej-więcej do połowy jest bardzo intelektualna, prawie ideologiczna, znacznie bardziej niż "Potęga teraźniejszości", przy której ma się wrażenie, że przenika w głąb, pomijając w ogóle umysł dyskursywny. Ale potem "Nowa Ziemia" nawiązuje do "Potęgi" i dalej znowu jest coś, co można nazwać medytacją podczas czytania.

yggdrasil84 | 2016-02-25
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 25 lutego 2016

Kolejna po "Potędze Teraźniejszości" i "Mowie Ciszy" przeczytana pozycja autora. Tym razem Eckhart Tolle koncentruje się na swojej wizji Nowej Ziemi, w której to wyższa świadomość uobecnia się przez przebudzonych ludzi. I jak to najczęściej u autora, także i tutaj podstawowym pojęciem będzie teraźniejszość, chwila obecna, do której autor bardzo często nawołuje, lecz - w odróżnieniu od pierwszej z wymienionych książek - nie stanowi ona rdzenia niniejszej pozycji. A co ten rdzeń stanowi? Głównie jest nim dość informacyjny opis działania naszego ego oraz - jako przeciwieństwo - działania Świadomości.

Ocena niższa niż pozostałych dwóch pozycji z racji na mniejszą zawartość "Ducha" w tej pracy. Tamte książki są jakoś "natchnione", ta z kolei - jak już wspomniałem - wydaje się być bardziej informacyjna, jakby fakty miały przemówić do umysłu, a nie - duch do ducha. Kiedyś wolałem właśnie takie książki, teraz wolę te bardziej działające na świadomość. Książki, które się czuje a nie tylko...

mcgregore | 2013-09-14
Przeczytana: 05 lipca 2012

Rozwinięcie wcześniejszej "Potęgi teraźniejszości". Znakomita charakterystyka tego co nas niszczy: żyjącego w poczuciu krzywdy i domagającego się poklasku EGO oraz stwarzanie sobie nie istniejących TERAZ problemów. Logicznie i rzetelnie napisane. Autor przegina jednak nieco ze swoim monopolem na rację w kwestii interpretacji religii (np. tylko on wie jak interpretować słowa Chrystusa), a przecież miało być tak niesekciarsko i bez guru...

Mahadeva | 2012-05-19
Przeczytana: 25 grudnia 2011

Jak dla mnie to genialna książka, esencja duchowości, jednocześnie klucz do zrozumienia samego siebie, choć droga, jaką proponuje autor nie jest łatwa.

Travis | 2013-10-05
Przeczytana: 01 września 2013

W dużej mierze powtórka z Potęgi, choć uzupełniona wieloma dodatkowymi kwestiami. Z poprzedniczką tworzą świetny komplet, naprawdę najlepsze literatura tego typu.

Łukasz Lelonek | 2013-04-19
Przeczytana: 18 kwietnia 2013

Nie zwykłem czytać tego typu książek. Ta jednak wpadła mi w ręce w odpowiednim momencie. Czytając ją, odnosiłem wrażenie, że tak naprawdę czytam samego siebie. Coś co odczuwałem podskórnie objawiło mi się w pełnej krasie wertując te kartki. Krótka, prosto napisana - ale naprawdę niezwykła podróż do poznania Świadomości.

kicek | 2015-06-25

Nie dość, że rzeczowa i ważna, to jeszcze dobrze napisana. Lektura obowiązkowa!