Ostatnia wielkanoc imperatora

Tłumaczenie: Jan Cichocki
Cykl: Antykwariusz (tom 2)
Wydawnictwo: Bellona
Последняя Пасха императора
dasio72

Tajemniczy i niebezpieczny świat handlu antykami, skarby ze scytyjskich kurhanów i zielone morze syberyjskiej tajgi, kryjące zbiorową mogiłę konwojentów transportu 60 kilogramów złota, które nigdy nie wsparło frontu wojny z Niemcami. Mroczne tajemnice starowierców i nabierający rumieńców romans antykwariusza z piękną dziennikarką...

źródło opisu: http://ksiegarnia.bellona.pl/

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl/

BagatElka | 2014-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2014

Specyficzny humor i ułańska fantazja z jaką sobie poczyna szantarski antykwariusz oraz jego kamraci wzbudzają we mnie nieustający zachwyt i wywołują uśmiech na twarzy.
Dialogi przepyszne a akcja zaskakująca i nie wiadomo co czai się na kolejnej stronie.
Zabieram się za kolejny tom.

Mam dla Was dzisiaj kuszącą propozycję na jesienne wieczory. Książka pod tytułem Ostatnia Wielkanoc Imperatora, wbrew swojej nazwie mało nadmienia o losach cara i tego, w jaki sposób obchodził święta.

Autor bardziej skupił się nad przedstawieniu ciekawej fabuły podszytej zagadką jajek Fabergé.
Trzeba przyznać, że książka napisana jest w sposób przystępny.

Czas spędzony na czytaniu to przyjemność, a przy tym można dowiedzieć się nowych faktów na temat mało znanej historii uprowadzenia, uwięzienia i zgładzenia rodu Romanowów.

Naszym przewodnikiem jest niejaki Grinberg Wasilij Jakowlewicz alias Smolin. Zaradny, cwany bezwzględny i kuty na cztery nogi osobnik, który uważa samego siebie za antykwariusza. Jego postać przypomina bardziej typa spod ciemnej gwiazdy.

„Smolin, luminarz intelektu, geniusz intuicji i antykwariusz z powołania” (1) str. 303

Towarzyszy piękna dziennikarka Inga, która nie ma zbyt wiele do powiedzenia w kwestii znalezisk. Jej rolą jest być uroczą i trzepotać...

eR_ | 2014-02-21

I znowu dałem się wciągnąć w świat antyków i dzieł sztuki ..

Jacek | 2014-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2014

Ocena po trzecim tomie.

PlantoHolic | 2015-06-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 52/2015

Lekka, łatwa i przyjemna. Czytało mi się bardzo dobrze. Jak dla mnie generalnie wszystko na plus. Dziwne tylko, że zacząłem od części drugiej, tak ni w pięć ni w dziewięć jak to się mówi...no ale ten typ (czyt. ja) tak ma. Polecam!

andrzej1311 | 2016-05-15
Lidia | 2015-10-17