Bękart

Wydawnictwo: Kropka
7 (7 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
literatura piękna
żan

Bękart to powieść-spowiedź życia tytułowego bohatera Mikołaja Brzeskiego, który za sprawą wielkich walorów fizycznych oraz podłych cech charakteru doszedł do znaczącej pozycji w miasteczku, które go wychowało. Bękart jest także historią Polski (opowieść o transformacji – od epoki PRL do nowej Polski) z perspektywy człowieka, u którego wypaczono potrzebę dawania i odbioru miłości. Aby dać czytelnikowi poczucie większej wiarygodności i prawdy, poczucie osobistej relacji świadka epoki, powieść jest napisana w pierwszej osobie. Słuchaczem jest tajemnicza pani doktor...
Całość okraszono galerią postaci oraz zdjęciami ilustrującymi stan ducha bękarta. Język stylizowany jest na nowomowę socjalistyczną. O tego typu sprawach nie mówi się z łatwością – ale czyta się z przyjemnością!

źródło opisu: http://kropka.net.pl/bekart/

źródło okładki: slowianin.de

żan | 2013-06-05

Gdy czytałam ją za pierwszym razem, z przerażeniem sprawdzałam, ile zostało mi jeszcze do końca... Ta książka jest bowiem jak wielki kawał świeżuteńkiego, pachnącego, ociekającego czekoladą tortu - nie wiesz, czy rzucić się od razu na niego, czy delektować się powoli, żeby na dłużej starczyło.
Świetne środki stylistyczne, wartka akcja, choć fanów powieści sensacyjnych przyprawi ona raczej o niestrawność, kapitalne poczucie humoru. Cieszę się, że to ja mogłam dodać tę książkę do bazy.