Kup teraz - 3 oferty w cenie od 26.55 zł do 36.63 zł

9788328020924
W.A.B.
literatura piękna
9788328020924

Książka będąca zapisem losów Jacka Kowalczyka, chłopaka z tytułowej ulicy Gorzałki. Chłopak traci oboje rodziców, można powiedzieć, że wychowuje go ulica. Staje się lokalnym watażką, gościem który para się różnymi ciemnymi interesami. Życie zmusza go, aby wziąć sprawy w swoje ręce, aby zapewnić sobie godny byt w momencie, gdy okrutny los tak sobie z niego zakpił.
Po...

Książka jest ordynarna i szczera do bólu, ale to właśnie są jej dwie największe zalety. Każda strona pochłania, bo łatwo jest się zżyć z głównym bohaterem i jego bezwzględną narracją. Jednak czytelnicy wrażliwsi na słownictwo mogą odpuścić po kilkunastu stronach.

Genialna w swoim gatunku, gotowy scenariusz filmowy.

Po pierwszych stronach myślałam, ze to książka o chlaniu wódy i ludziach co jej za kołnierz nie wylewają.
Ale nie jest, a przynajmniej nie w głównym wątku. Choć jak mówi klasyk „to tradycja narodowa”, a szczególnie dla „pierwszego wolnego pokolenia skażonego peerelem”.

Bardzo mi się podobało. Mimo swojej drastyczności.
Najbardziej chyba prowadzony przez głównego bohatera...

Poddałam się po około 100 stronach. Natłok brzydoty, przemocy, wszystkiego co złe i odrażające był dla mnie nie do wytrzymania.

Już czytając opis książki wiedziałem,że to są moje klimaty i muszę ją sobie zamówić,nie pomyliłem się.Głównym bohaterem jest Jacek Kowalczyk,który jako narrator pierwszoosobowy opowiada o swoich losach od dzieciństwa do wieku średniego.Tematyka niemal jak z książek Masy,tylko dużo lepsza literacko,o wiele ciekawsza.Ulica Gorzałki to zbiorowisko wszelkiego rodzaju...

1914

REWELACJA!!!

Nie spotkałem się jeszcze z tak doskonałym przedstawieniem okresu tzw. transformacji. A książka jest nie tylko o tym. To snująca się opowieść o okresie komuny, przełomie lat 89/90 i późniejszej 'demokracji'.
Opowieść snuta jest przez przestępcę - 'biznesmena'.
Dzieciństwo z ojcem pijakiem, pierwsze samodzielne pieniądze, prochy, zabójstwa, więzienie.
A...

Ależ to była ostra jazda bez trzymanki!

"Chłopcy z ulicy Gorzałki" to barwna, wciągająca, ale i dająca wiele do myślenia opowieść o chłopaku pochodzącym z patologicznej rodziny.
Jacek, mimo iż jest inteligentny, nienawidzi szkoły, jak sam mówi - do głowy wchodzi mu tylko to, co może przydać się w życiu, a konkretnie w zdobywaniu pieniędzy.
Jego kontakty z przestępczym...

Niemałe i pozytywne zaskoczenie.
Książkę chciałem odłożyć po pierwszych 30 stronach. Świat marginesu, wulgaryzmów mnóstwo, narracja bardzo specyficzna.
I cieszę się że nie odłożyłem. Jedna z lepszych pozycji jakie czytałem ostatnio. Po tych pierwszych zniechęcających stronach świat wykreowany przez autora wręcz wsysa. Styl przestaje przeszkadzać, bohaterowie są...

Jacek Kowalczyk to chłopiec pochodzący z nieciekawej,złej dzielnicy z ulicy Gorzałki jest półsierotą. W wyniku tragedii dochodzącej w jego domu ojciec chłopca doprowadza do wybuchu gazu, Jacek traci obojga rodziców. Wychowuje go babcia, musi przejść przyspieszony kurs dojrzewania, żeby stanąć szybko na własne nogi by zaopiekować się swym młodszym, zamkniętym, cichym w sobie...

• Literatura polska
  • Ebooki