Dolores

Wydawnictwo: Czytelnik
8 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Apropos of Dolores
tyberiusz

Książka ta jest opowieścią o szczęściu i o samotności ducha ludzkiego. Napisana została w najlepszej wierze. To, co tu opowiedziano, nie zdarzyło się nikomu na świecie. Wiele jednak z tych rzeczy zdarza się każdemu.

źródło opisu: Czytenik, 1957

źródło okładki: www.antykwariatnws.pl

Athoualia | 2019-03-14
Na półkach: Przeczytane, Rozwój
Przeczytana: 14 marca 2019

Książka trudna, ciężka, ale dobra. Ponadczasowa. Nawet w dzisiejszych czasach łatwo znaleźć ludzi pokroju: Homo Wilbeckius, Homo Doloresiform, Homo rampant, Homo regardant... Jak komuś "Lalka" Prusa przypadła do gustu, to i ta pozycja jest dla Czytelnika odpowiednia - forma pamiętnika, dużo pytań - mało odpowiedzi, ciekawe postrzeganie świata oraz historia miłości, która nie powinna mieć miejsca, a jednak los tak poplątał ścieżki różnych ludzi, nie tylko Dolores.