Mae West

Okładka książki Mae West Charlotte Chandler
Okładka książki Mae West
Charlotte Chandler Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Ikony kina biografia, autobiografia, pamiętnik
Ikony kina
She Always Knew How: Mae West, a Personal Biography
Prószyński i S-ka
2013-08-01
2013-08-01
Adam Tuz
Mae West

Portret intrygującej artystki

Fantastyczna biografia!!!!!!!!!!!!!!!!! Autorka to mistrzyni, a bohaterka to kobieta jedna na miliard;) POLECAM

Mae West...pierwsza prawdziwa gwiazda Hollywood. Niezwykła, inteligentna kobieta o ogromnym, przewrotnym poczuciu humoru. Kobieta, która kochała siebie i potrafiła wykreować własną postać od A do Z. Ponoć w rzeczywistości była nieśmiała, ale przy tym na tyle uparta i pewna swej wartości, że udało jej się podbić filmowy świat.
Biografia autorstwa Charlotte Chandler opiera się na wywiadach przeprowadzonych przez autorkę z gwiazdą. W książce najwięcej jest opowieści samej Mae - o jej dzieciństwie na Brooklynie, o ogromnej miłości do matki, o jej sztukach, o Broadway'u, o Hollywood, o spotkaniach z Marlenie Dietrich czy Elvisem Presleyem. W książce znajdują się też wspomnienia bliskich jej osób czy wielkich fanów (F.Fellini'ego) a także przemyślenia Mae na różne tematy - od seksu po jej opinię o Marilyn Monroe. Można dowiedzieć się również za co została skazana na 10 dni aresztu, a także przekonać się jak wielkim szacunkiem darzyła swoich fanów. I wiele, wiele innych ciekawostek:)

Biografia autorstwa Charlotte Chandler opiera...

Wydawnictwo Prószyński i S-ka oddaje w ręce czytelników biografię kolejnej gwiazdy Hollywood – Mae West. Do tej pory w serii ukazały się biografie Marleny Dietrich, Kathariny Hepburn czy Ingrid Bergman. Charlotte Chandler, która jest autorką wszystkich tych pozycji, zdradza najintymniejsze sekrety niezapomnianych aktorek.

Biografia Mae West powstała na podstawie serii wywiadów, jakie Charlotte Chandler przeprowadziła z aktorką w 1980, kilka miesięcy przed jej śmiercią. Powoduje to, że książka przybrała charakter opowieści, w której narratorką jest główna bohaterka. Słuchamy zatem wspomnień z dzieciństwa, relacji o pierwszych występach na scenie i debiucie literackim. Aktorka opowiada także, w jaki sposób potoczyła się jej kariera i jakie zdarzenia miały na nią wpływ. Chandler porządkuje opowieści snute przez Mae, uzupełniając je o daty, relacje bliskich jej osób oraz krótkie opisy sztuk napisanych przez West, co znacznie ułatwia lekturę czytelnikom, którzy po raz pierwszy zetknęli się z jej twórczością. Mae opowiada również o zamiłowaniu do brylantów i życia w luksusie. Nie kryje także swojego stosunku do mężczyzn, opowiadając Chandler o tych, którzy odegrali w jej życiu szczególną rolę.

Z książki Chandler wyłania się obraz kobiety nowoczesnej i rozpustnej, niezwykle kontrowersyjnej, utalentowanej i pewnej siebie. West budziła skrajne uczucia – zachwycała lub bulwersowała, ale nigdy nie pozostawała obojętna.

Justyna Techmańska

Biografia Mae West powstała na podstawie serii...

Mae West żyła w świecie fantazji. Tak, była gwiazdą i była ikoną, ale jej poczucie własnej ważności było zdecydowanie zbyt wielkie. Wszyscy mężczyźni ją kochali i jej pożądali, wszystkie kobiety jej zazdrościły i w ogóle och i ach. Ale niech będzie. Była szczęśliwa, odniosła sukces. W dzisiejszych czasach dostałaby za takie nastawienie po nosie.
Mae była fascynującą, chociaż narcystyczną i irytującą z tego powodu osobą. Lecz warto poznać życie ikony, szczególnie jeśli jest się fanem starego dobrego Hollywood.

Mae była fascynującą,...

Chandler, jak to ma w zwyczaju, uzupełnia słowa swojej rozmówczyni własnymi przypisami, ale jej persona w pewnym momencie ją przytłacza. West okazuje się postacią bardzo trudną – wymagającą, nieco rozkapryszoną i aż do przesady narcystyczną, a Chandler nie potrafi tego strumienia samozachwytu opanować. Parę słów więcej: http://bit.ly/1cLFSqt

• Biografie/Autobiografie/Wspomnienia
  • Gwiazdy kina