Ingrid Bergman

Charlotte Chandler Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Ikony kina biografia, autobiografia, pamiętnik
Ingrid Bergman, a Personal Biography
Monika Szczęsny
Prószyński i S-ka
Ingrid Bergman, a Personal Biography
biografia, autobiografia, pamiętnik
Monika Szczęsny
Ikony kina

Oficjalne recenzje i

Zagraj to jeszcze raz, Ingrid…

Link do recenzji

Jak to zwykle bywa w beczce miodu jest i szczypta dziegciu. Piękna historia pięknej aktorki.

Na półkach: , , , ,

Czytając różne biografie, często można natrafić na pozycje,
które bardziej się skupiają na filmografii, niż na życiu
aktora. Nie w tym wypadku. Tutaj wszystko wydaje się być
wyważone. Sporo miejsca poświęcono na wywiady, opinie osób,
które znały Ingrid oraz jej bliskich - w tym córki, Isabelli.
Sama Bergman również opowiada o sobie, nie zawsze pochlebnie,
raczej ze...

Bardzo dobrze napisana biografia, niezwykła, tak jak i zycie Ingrid.

Jest to już 5 w mojej karierze książka pióra Charlotte Chandler. Biografia w czysty i dogłębny sposób oddaje osobowość sławnej Szwedki. Ingrid Bergman autorka przedstawia w świetle jakim dotąd nie znaliśmy bohaterki romansu wszech czasów - Casablanca;-) Polecam każdemu, kto chciałby poznać ciepło jakim emanowała Ingrid Bergman w prywatnym życiu.

Rzetelna biografia jednej z najpiękniejszych aktorek, o której swego czasu było głośno w Hollywood także z powodu skandalu, jaki wywołała związując się z Rossellinim. Piękna opowieść o kobiecie kierującej się sercem. Wywiady z mnóstwem osób, które znały Ingrid, także z jej córką Isabelle. Książka godna polecenia.

Ingrid ideał piękna i cnót.Dlatego też m.in. poddawana ostracyzmowi społecznemu, "bo jak, Ilsa ma nieślubne dziecko?!". Dziewczyna musiała odpokutować za swój image.

Można ją w różny sposób oceniać, w każdym bądź razie jest to kawał dobrej roboty Pani Chandler, która uwieczniła Prawdziwą Gwiazdę "Intermezzo", "Casablanki", "For whom the bell tolls" czy "Gasnącego...

Bardzo fajna biografia wspaniałej aktorki ! Polecam !

Autorka opisuje kobietę targaną emocjami, poddawaną nieustannej krytyce ze strony mediów. System wartości wpajany od dzieciństwa sprawiał, że Ingrid doskonale zdawała sobie sprawę z reguł, które łamała, angażując się w kolejne związki. Opinia publiczna niejednokrotnie posuwała się do oskarżania Bergman o budowanie kariery za pośrednictwem łóżka. Ci, którzy do tej pory...

• Chcę w prezencie
  • Film