historyczna
pemmagast

Takiej publikacji w dziejach polskiej książki jeszcze nigdy nie było! Sam pomysł imponuje rozmachem: ukazać sylwetki największych Polaków na przestrzeni ponad tysiąca lat, od czasów Chrztu Polski w 966 r. aż do trudnych chwil Ojczyzny w połowie 2013 r. Bogato ilustrowana (350 ilustracji) monumentalna Księga prezentuje aż 500 postaci ujętych w 430 biogramach, napisanych żywo i porywająco w...

Bogato ilustrowana (350 ilustracji) monumentalna Księga prezentuje aż 500 postaci ujętych w 430 biogramach, napisanych żywo i porywająco w formie literackiej, a nie suchej, encyklopedycznej przez szacowne grono aż 51 autorów! Redaktorami całości są prof. Andrzej Nowak (UJ), prof. Krzysztof Ożóg (UJ) oraz prezes Leszek Sosnowski (Biały Kruk).
Ta licząca 552 strony publikacja w formacie albumowym (21x28 cm) podzielona została na trzy okresy – średniowiecze, wieki XVI-XIX oraz wiek XX i początek obecnego stulecia. To dzieje naszej Ojczyzny pisane żywotami jej najdzielniejszych, najzdolniejszych i najofiarniejszych synów oraz córek. Autorem poruszającego swą wymową wstępu jest prof. Andrzej Nowak.
W gronie najbardziej zasłużonych patriotów są nie tylko ci, którzy przelali krew za Ojczyznę, żołnierze, wodzowie, ale także naukowcy, krzewiciele polskiej kultury, ekonomiści, sportowcy, podróżnicy, duchowni, artyści, pedagodzy etc.

źródło opisu: http://www.bialykruk.pl/article.php?aid=687&dd=1

źródło okładki: http://www.bialykruk.pl/article.php?aid=687&dd=1

Maria | 2016-12-20

Miałam do czynienia już z kilkoma innymi albumami o ważnych postaciach w historii Polski, ale ta książka jest najbardziej kompletna. Znajdziemy w niej wszystkie najbardziej zasłużone dla naszej ojczyzny osoby - te sławne jak i mniej znane, o których warto się czegoś dowiedzieć. Bardzo eleganckie wydanie z dużą ilością zdjęć. Książka jest podzielona na kilka epok, w których postaci zostały umieszczone w porządku alfabetycznym. Jest to pozycja, która powinna znaleźć się na półce każdego Polaka, który chce poznać lepiej swoją ojczyznę:)

| 2017-12-12
Przeczytana: styczeń 2014