Rose Kennedy Saga Rodu

Wydawnictwo: Alfa - Wero
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Rose, The Life and Times of Rose Fitzgerald Kennedy
Katherina87

Rose Kennedy. Śmierć słynnej amerykańskiej seniorki rodu znamionuje koniec wyjątkowej epoki. Higham, autor bestsellerów, opierając się na setkach ostatnio odtajnionych dokumentów oraz korzystając z pomocy krewnych, m.in. Jacqueline Kennedy Onassis, spisał w tej dramatycznej i wzruszającej biografii kronikę życia Rose Fitzgerald Kennedy wypełnionego chwałą, cierpieniem i radościami. Rose wydała na świat dziewięcioro dzieci i stała się ucieleśnieniem tzw. "amerykańskiego marzenia". Głęboko religijna, nieustannie dbająca o pozycję członków rodziny, obracała się w świecie polityki, wielkiego biznesu, dyplomacji jako żona ambasadora USA w Anglii, wyższych sfer i elitarnych kręgów Waszyngtonu. Tragiczna śmierć czworga dzieci nigdy nie zachwiała jej wiarą: nawet w najtrudniejszych chwilach Rose wierzyła, że Bóg jej nie opuści.

źródło opisu: Książka

źródło okładki: Książka

Rose Elizabeth Fitzgerald nie urodziła się, jak przez ponad sto lat wierzyła ona, jej rodzina i cały świat, 22 lipca 1890 roku. Przyszła na świat 21 lipca. I w...

alfi78 | 2014-08-06
Przeczytana: sierpień 2014