Rycerz lata

Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa
Cykl: Akta Harry'ego Dresdena (tom 4)
Wydawnictwo: Mag
Summer Knight
raven

Oto Harry Dresden - pierwszy (i jedyny) w Chicago magiczny prywatny detektyw. Okazuje się bowiem, że „zwyczajny” świat pełen jest istot dziwnych i magicznych, a większość z nich niezbyt dobrze zgadza się z ludźmi. Odkąd jego dziewczyna wyjechała z miasta, by jakoś poradzić sobie z nowo odkrytym apetytem na krew, Harry jest przybity i załamany. Nie ma z czego płacić czynszu. Unika kontaktów z...

Odkąd jego dziewczyna wyjechała z miasta, by jakoś poradzić sobie z nowo odkrytym apetytem na krew, Harry jest przybity i załamany. Nie ma z czego płacić czynszu. Unika kontaktów z przyjaciółmi. Nie pamięta, kiedy ostatni raz brał prysznic. I kiedy już się wydaje, że gorzej być nie może, pojawia się królowa Zimowego Dworu elfów, przedstawiając mu propozycję nie do odrzucenia. Harry musi odkryć, kto zamordował rycerza Lata, prawą rękę królowej Letniego Dworu, i oczyścić królową Zimy z podejrzeń...Sprawa wydaje się prosta, ale polityka elfów rzadko taka bywa. Dodatkowo, Harry odkrywa, że los świata zależy od jego śledztwa. Ale żadnych nacisków...

Magia - może człowieka zabić.

źródło opisu: http://www.mag.com.pl/

źródło okładki: http://www.mag.com.pl/ksiazka-1,82,1362--0-0-Rycerz_lata.html

LenaLouve | 2019-03-02
Przeczytana: 02 marca 2019

Kolejny tom, kolejna zagadka i kolejne walki te magiczne i te na pięści. Dresdena albo się kocha, albo nie. Ja kocham. Mnie on bawi i kibicuję jego zmaganiom z sobą i światem. To były miłe chwile spędzone w Chicago z Harrym, Alfami, elfami i sztywniakami z Rady Magów.

Maciej Horała | 2019-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2019

Butcher jak zwykle nie zawodzi!
Styl pisania: 7,5 No cóż w gatunku Fantasy mało, kto pisze tak sprawnie i gładko jak Jim, choć nie jest to z całą pewnością książka, w której wzbił się na wyżyny.
Bohaterowie: 8 Dobrze napisani i zapadający w pamięć, co prawda główny bohater mimo bycia jednym z najpotężniejszych magów świata jest też niezwykłym ofermą i pierdołą ale w tym tkwi jego urok.
Fabuła: Wciągająca, Butcher nigdy nie idzie w dłużyzny także czyta się go z przyjemnością i szybko, historia niewątpliwie trzyma się kupy.
Wady: większych nie zauważyłem, należy jednak pamiętać, że to literatura typowo rozrywkowa nastawiona na czystą rozrywkę.
Wrażenie ogólne: 7,5/10

Cezar Kolcz | 2019-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2019

Elfy... tak często spotykane w książkach istoty o tak nieograniczonej sile magicznej. Tylko czemu zostały zdegradowane w tej książce do niemyślących istot? Ciężko powiedzieć. Wydaje się, że lata trwania ich życia wtłaczają w nich inteligencję, którą Harry mógłby posiąść tylko poprzez wynalezienie kamienia filozoficznego.
Tak ważna dla mnie przeszłość Harrego w tej części została jednak chociaż trochę nakreślona, co jest dobre dla zżycia czytelnika z głównym protagonistą. Ale czy wszystko zostało do końca wyjaśnione? Oczywiście, że nie. Kim była matka głównego bohatera, na co tak naprawdę umarł ojciec? Na te pytania nie uzyskujemy w tej części odpowiedzi.
Elfia matka chrzestna Harrego została pokazana z trochę innej strony, jej chora chęć opieki nad nim jest przedstawiona jakby z innego punktu widzenia. Ale czy to coś zmienia w stosunkach "rodzinnych"? Wątpię.
Wampiry, wilkołaki, elfy, czarodzieje. Już nie mogę się doczekać kiedy sięgnę po kolejny tom książki. Pomimo, iż elfy to...

Marta Zagrajek | 2019-01-01
Przeczytana: 29 grudnia 2018

4. część przygód Harry'ego Dresdena zachwyci fanów elfów (sidhe). Zwłaszcza tych, którzy uwielbiają fakt, że elfy wcale nie są kochane i grzeczne.
P.S.
Pokochacie Toot-toota.

Małgo Zaremba | 2018-02-14
Przeczytana: 02 lutego 2018

Tygodniowe Wyzwania Książkowe - 107: Książka z latem w tle

Jak święta to i Harry Dresden, który wywołuje we mnie takie emocje, że sama chętnie pozyskałabym jakąś moc i poszła z nim walczyć ze złem.
Kolejna książka autora, która bawi, czasem nawet powoduje gęsią skórkę, ale warto. Pochłonięta w mgnieniu oka, jednak co przeszkadzało? Słodycz bijąca w niektórych momentach, aż za bardzo.
Pomimo wszystko i tak polecam, bo jest to Jim Butcher i jego szalony bohater!

veinylover | 2017-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2017

Przeuroczy świat Harry'ego Dresdena, barwna baśniowa fabuła i zakończenie przyjemne, jak w baśni o Czerwonym Kapturku i złym wilku. Zło ukarane, a milutkie istoty triumfują... Wszystko, co tylko wielbiciele baśniowych światów mogliby sobie wymarzyć.
A że jest tam pełno absurdów, przegięć i to na kosmiczną skalę?
Cały urok tej książki!
Do tego mnóstwo specyficznego poczucia humoru zmieszanego z poczuciem horroru - co tygrysy lubią najbardziej,
Znakomicie się bawiłem i mam zamiar bawić się dalej przy następnej części przygód naszego detektywa.
A do tego silne i niebezpieczne kobiety, nawet takie co to człowiekiem mogą rzucić, jak ścierką o ścianę, albo ukręcić łeb. Można się wręcz zakochać.

książek: 2019
Efemeryda | 2017-07-15

Czyta się lekko, łatwo i przyjemnie. Wartka, czasem nawet intrygująca akcja, niebanalne rozwiązania zagadek kryminalistycznych, wskazówki skąpo rozsiane, trzeba pomyśleć. W sumie miła lektura, a Harry Dresden pełnowymiarowy, moze nieco za szlachetny i gotów umierać za miliony, niemniej jest szansa, że w dalszych tomach mu przejdzie.

Rudyy | 2017-05-06
Przeczytana: 03 maja 2017

Kolejny Dresden w mojej kolekcji - tym razem akcja toczy się głównie wokół istot nadprzyrodzonych z dużym naciskiem na elfy i elfie dwory, co nie do końca jest moją bajką, ale też specjalnie nie przeszkadzało podczas lektury.
Poza tym seria trzyma cały czas ten sam wysoki poziom. Na początku Dresden pakuje się w kłopoty, a następnie pojawiają się kolejne kłopoty, aż do największych kłopotów i spektakularnego końca. I tak, można kończyć każdy rozdział cliffhangerem :)

książek: 1908
no_rehearsal | 2017-03-12