DOGS: Stray dogs howling in the dark

Tłumaczenie: Magdalena Malinowska
Cykl: DOGS
Wydawnictwo: Waneko
ドッグス
manga, sensacja, dramat
komiksy
raven

Heine, Naoto, Badou i Mihai nieustannie biorą udział w morderczej pogoni, Tam, gdzie ciemność wypełniona jest mrocznymi pragnieniami, bezpańskie psy próbują przetrwać za pomocą, swoich kłów...

źródło opisu: Waneko, 2013

źródło okładki: http://waneko.pl/

Marre | 2014-08-26
Przeczytana: 25 sierpnia 2014

Niesamowita. Najlepsza manga, jaką dotąd miałam w rękach. Posiada wszystko, co lubię, a kreska jest obłędna. Uwielbiam to napięcie i pragnienie, żeby dowiedzieć się, o co chodzi. A sceny walki!... :3 Nie mogę się doczekać następnych tomów.

miedzysklejonymikartkami.blogspot.com

Arthaniel | 2015-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2015

Po lekturze trzech pierwszych tomów stwierdzam, iż seria mnie zaintrygowała... I w sumie tylko to mogę o niej napisać, bo fabuły tu tyle, co kot napłakał. Tj., wątek główny jest, bohaterowie też są, całkiem ciekawi, warto dodać, intryga też się tam powoli jakaś zarysowuje - problem "Dogsów" polega na tym, że wszystko to ginie gdzieś pośród tych wszystkich bezsensownych walk i strzelanin; pośród tych olbrzymich, niemych kadrów, i w efekcie lektura jednego tomu to kwestia może dziesięciu minut. Mam wrażenie, że te trzy tomy, które przeczytałem, wprawny scenarzysta spokojnie upchnąłby w jednym, a i może jeszcze cosik miejsca by się ostało na jakiś dodatkowy rozdział. Koniec końców polecam, ale tylko pod warunkiem, że macie ochotę na szybkie, niezobowiązujące czytadło.

Wampanella | 2013-11-02
Przeczytana: 26 października 2013

Tom 0 to nic innego jak wprowadzenie do większej historii.Każdy rozdział opowiada o innych bohaterach.W pierwszej poznajemy historię Mihai,która jest najsłabsza ze wszystkich i to nie tylko ja tak sądzie.Za bardzo autor chciał zrobić tragiczną historię temu bohaterowi.Dlatego wszystkim osobom zachęcam przeczytać więcej aby nie porzucić tej mangi po kilku str. jakie dało wydawnictwo do zachęty.Drugi rozdział jest najlepszy i najbardziej komediowy.Badou stał się moim lubionym bohaterem.Pozostałe rozdziały są poświęcone Naoto i Heine,które nawet mi się podobały.Cieszę się,że w końcu wydali u nas mangę dla starszych osób,których brakuje na naszym małym rynku mang z akcją.

Zielony | 2015-01-27
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 25 stycznia 2015

Dużo akcji, i sporo humoru - tak krótko można podsumować "Dogs - Stray Dogs Howling in the Dark". Swoją drogą podtytuł nieustannie kojarzy mi się z jakimś heavy metalowym przebojem :). Jednak, akcja i humor to nie jedyne zalety mangi Shirow Miwy.

Coś, co wyróżnia "Psów" to na pewno świetna kreska! Autor często rezygnuje ze szczegółowych teł, skupia się na tym co najważniejsze. Dzięki tegmu zabiegowi czytelnik nie jest bombarodwany zbędnymi rzeczami. Nie jest to jednak lenistwo, czy brak umiejętności, bo sami bohaterowie potrafią być niezwykle szczegółowo przedstawieni, dodatkowo, kiedy trzeba autor przedstawia nam pięknie narysowane tła. Idealne wyważenie. Coś co urzekło mnie w oprawie graficznej, to fakt, że rysunki są niezwykle dynamiczne. Postacie są niemal cały czas w ruchu i to w tych rysunkach widać.

Dzięki temu wszystkie sceny walki, zarówno te na noże, jak i przy użyciu broni palnej robią świetne wrażenie. Jedna z tych mang, które po przeczytaniu ogląda się by podziwiać...

Van | 2014-12-16

Jest to chyba najlepsza manga jak dotąd przeze mnie przeczytana. Niewielu autorów skupia się tak bardzo na miejscu akcji jak na fabule. Tutaj zarówno miasto jest bohaterem - mroczne, odpychające, zaniedbane, bezlitosne. To w jaki sposób przeplatają się miedzy sobą historie mafii, wyrzutków i odszczepieńców nie pozostawia wątpliwości - jest to dzieło które tak często znieważaną mangę popycha na znacznie wyższy poziom niż sceptycy mogliby przypuszczać.

| 2013-05-13
Na półkach: Przeczytane, Manga, 2013
Przeczytana: 13 maja 2013

Od razu po przeczytaniu tej mangi obrałam sobie nowy życiowy cel: zostać gangsterem.

Kohle | 2016-11-26
Przeczytana: 26 września 2016

Seria zatrzymała się póki co na 10 tomie. Ogólnie fajna, nastawiona na akcje, dlatego też dziwi, że nie została zekranizowana (może przez ten zastój od chyba już ponad roku). Kreska nie powala, ale daje radę, nie gwałci oczu. Największą zaletą są tu różnorodne postacie.

I teraz najważniejsza uwaga - polskie tłumaczenie jest beznadziejne. W mandze są wulgaryzmy, ale gdy się czyta, ma się wrażenie, że wypowiada je niezbyt kulturalny gimnazjalista. Gdybym od początku o tym wiedział, sięgnąłbym po angielską wersje.
Gwoli ścisłości - chodzi mi tylko o styl, a nie jakość tłumaczenia. Waneko w większości tłumaczy z oryginalnych tekstów. Mimo tego mają tutaj dużego minusa. Strasznie zepsuli mi odbiór swoim tłumaczeniem.

Dracula | 2013-08-14
Na półkach: Przeczytane, 2013 .

Jeśli mam być szczera, manga bardziej mi przypadła do gustu niż anime - to pewno za sprawą licznych przekleństw ;)
Ale tak na poważnie, to w anime jest cenzura i nie do końca odzwierciedla prawdziwych charakterów głównych bohaterów.
Manga prześwietna ! Uwielbiam Badou ♥

ogniopluj | 2013-05-11
Na półkach: Przeczytane, Manga, 2013
Przeczytana: maj 2013

Pewnego wieczoru wpadam do Empiku, sprawdzam półki i... Jeeej, nowa manga! Oglądam, ładna okładka, zapowiada się ciekawie. Szczęśliwa idę do kasy, aż tu w ten świat euforii wkrada się moja mangowa zasada: przed zakupem przejrzyj, czy w środku nie ma gołych panien. I rzeczywiście gołe panny się pojawiły. Tak ze dwa razy, ale to wystarczyło, by ziarno zwątpienia zostało zasiane. Zaczęłam przyglądać się słownictwu i, niestety, trafiłam na dużo przekleństw. Nie zawsze też mogłam połapać się, o co chodzi. Mimo to manga zasługuje na dobrą ocenę: akcja toczy się szybko, postaci są ciekawe (szczególnie polubiłam Badou). Po następny tom sięgnę równie chętnie, ciekawa dalszych losów bohaterów, jednak prawdopodobnie go nie kupię.

Morana | 2013-05-09

DOGS jest naprawdę dobrym wstępniakiem do serii, której pierwszy tom pojawi się już za miesiąc. Nakreśla ciekawe postaci, jakie mogą się pojawić, a które zapewne (i mam taka nadzieję) będą głównymi bohaterami serii.
Gorąco polecam mangę tym, którzy mają ochotę na trochę strzelaniny i yakuzy.