Książka Roku 2018

Pandora Hearts: tom 1

Tłumaczenie: Karolina Balcer
Cykl: Pandora Hearts (tom 1)
Wydawnictwo: Waneko
komiksy
burzowekocie

Oz Vessalius wiedzie spokojne życie dziedzica książęcego rodu. Spędza całe dnie na zabawie i niczego mu nie brakuje. Wszystko się jednak zmienia, gdy w swoje piętnaste urodziny w trakcie tradycyjnej ceremonii wkroczenia w dorosłość zostaje wtrącony do Otchłani przez grupę zakapturzonych napastników. Spotyka tam tajemniczą Alicję i razem z nią rozpocznie największą przygodę swojego życia?

źródło opisu: Waneko, 2012

źródło okładki: http://waneko.com.pl

Raven | 2018-10-10
Na półkach: Manga, Przeczytane

Chociaż nie czytam mang, to jednak się skusiłam i nie żałuję. Panuje w niej tajemnicza i magiczna atmosfera. Postacie są bardzo ciekawie wykreowane, a historia trzyma w napięciu. Oczywiście moją ulubioną postacią jest Break. ;)

Wkp | 2019-01-21
Przeczytana: 26 grudnia 2018

PUSZKA PANDORY

Po „Pandora Hearts” nie sięgnąłem, bo tak bardzo zachwyciła mnie najnowsza manga autorki, „Księga Vanitasa”. Owszem, przy tamtym tytule bawiłem się nieźle, niemniej całość nie powaliła mnie na kolona. Co więc zdecydowało? Oczywiście kultowy status „Pandory” i fakt, że seria ta trafiła na listę 100 najlepszych mang zdaniem portalu myanimelist.net. Co prawda są tam tytuły, w którymi się nie zgodzę, jednak większość z tych mi znanych, to naprawdę świetne dzieła. I nie zawiodłem się także w tym przypadku.

Głównym bohaterem serii jest nastoletni Oz Vessalius, dziedzic jednej z czterech rodzin książęcych. Na czas zbliżających się piętnastych urodzin przybywa do wiejskiej rezydencji, gdzie ma się odbyć uroczystość z okazji wkroczenia przez niego w ten wiek – wiek uważany tu za pełnoletniość. W budynku od dawna nikt nie mieszka, służy jedynie do takich okazji, ale Oz póki co cieszy się wolnym czasem i towarzystwem przyjaciół. Nie smuci go nawet fakt, że to nie ojciec, a...

_Magnolia_ | 2016-01-27
Przeczytana: 26 stycznia 2016

Kierowała mną ciekawość do mang, znalazłam pierwszą lepszą i która na oko wydała mi się ciekawa. Było to ciekawe doświadczenie ponieważ pierwszy raz w życiu przeczytałam mangę, na początku byłam zdezorientowana i musiałam znaleźć informacje o tym, jak się czyta, ale spodobało mi się, poznałam czegoś nowego, innego.

Jeśli chodzi o samą fabułę pomysł jest, ale jeśli chodzi o główne postacie... On raz postępował poważnie, raz zupełnie jak małe dziecko, żartując i wygłupiając się w każdej okazji, nawet po tragedii postępował jakby nigdy nic się nie stało! Normalnie jakby cierpiał na rozdwojenie jaźni. Ona nieco straszna, ale ciekawa z niej postać. Sługus postępował jak kompletny idiota, pozbawiony mózgu i godności. Siostra rodzona była jak lalka, której rola była być z postaciami jako maskotka. Humor był bardzo kiepski, beznadziejnie głupi, wręcz kretyński. Akcji było bardzo dużo, ale były zbyt naciągane, że aż absurdalne. Zakończenie jest jednym wielkim cliffhangerem, który zachęca...

Canis | 2014-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2014

Po obejrzeniu całego anime nie mogłam się oprzeć, aby nie przeczytać mangi. Nie zawiodłam się. Tej serii towarzyszy taka magiczna atmosfera i tajemniczość, że czytało się równie dobrze, co oglądało. :) Kreska ładna, szybko się do niej przyzwyczaiłam. Dodam, że postaci są fantastyczne, ciężko jest nikogo nie polubić, odbiegają od wszelakich schematów - czyli to co uwielbiam. <3 Z chęcią zabieram się za kolejny tom.
___
Najlepszy oczywiście Break. Nie mogłam tego nie dodać.

Pomimo mojego wahania, co do tej mangi w końcu ja kupiłam i postanowiłam przeczytać i nie zawiodłam się!
To coś mega fajnego. Niby taka zwykła, śmieszna manga, ale jak się ją czytało dalej i dalej wciągała jak nie wiem. Jest bardzo interesująca. I rozbudza ciekawość.
Będę polować na tom 2 :D !
Gorąco polecam ! ! !

| 2014-09-06
Przeczytana: 10 maja 2014

"Twoim grzechem jest... Twe istnienie."

Pandora Heart to pierwsza manga jaką zdecydowałam się kupić. Wcześniej czytałam wiele innych mang w internecie, ale ta wyjątkowo mnie poruszyła więc postanowiłam kupić własną kolekcje.

Jun Mochizuki znana mangarka i autorka mangi Pandora Heart. Rozpoczęła karierę zawodową już w czasie studiów.

Sielankowa atmosfera przygotowań do ceremonii wkroczenia w pełnoletność piętnastoletniego Oza Vessaliusa przeradza się w koszmar, gdy chłopka zostaję skazany za grzech, o którym nie miał pojęcia. Wrzucony do otchłani - wiecznego więzienia, z którego nie ma ucieczki - Oz poznaję dziewczynę o imieniu Alice. Tryby czasy zaczęły się bezlitośnie obracać...Czy powolne tykanie zegara przyniesie ze sobą jedynie rozpacz, czy też może Alice stanie się promykiem nadziei dla Oza?!

No cóż pierwsza część Mangi pochłonęła mnie od razu! Polecam ją każdemu Otaku, fanowi mang, anime itp. Sztuka czytania mang nie jest łatwa, należy pamiętać, że Japończycy czytają...

Dodi | 2013-07-26
Na półkach: Przeczytane, Manga
Przeczytana: 26 lipca 2013

Ciekawy pomysł na mangę ^^
Intrygująca i trzymająca w napięciu historia doprawiona śliczną kreską :3 nie mogę się doczekać, kiedy poznam dalszy ciąg :3

RECENZJA TOMÓW 1-10

Zapraszam do dyskusji:

[źródło opisu: okładka pierwszego tomu]

Od czasu do czasu bierze mnie "chętka" na mangę, z bardzo różnymi skutkami. Tym razem padło na Pandora Hearts. Spodobał mi się zarys fabuły, zapowiadający coś całkiem ciekawego. Podreptałam do koleżanki, u której zawsze upragnioną mangę znajdę i voila! Wzięłam się do lektury. I pierwszy tom nie powalił, co najwyżej zirytował. Przede wszystkim prawie nic się nie działo. I to jest mój główny zarzut wobec tej serii: fabuła...

Rachel3 | 2015-03-18

Moja ulubiona seria mangowa i muszę przyznać, że większość książek, które czytam, nie dorasta jej do pięt. Dla osób, które określą ten typ twórczości "e tam, komiksem" - lepiej idźcie do domu i pograjcie w simsy. Zwłaszcza w przypadku "Pandory Hearts".

Piszę z perspektywy 20 tomów, więc choć postaram się bez spoilerów, niektóre wątki pojawią się lub rozwiną dopiero w kolejnych częściach.

Głównym bohaterem serii jest Oz - młody szlachcic, który kończy właśnie piętnaście lat. Podczas ceremonii zostaje niespodziewanie otoczony przez postacie w czerwonych płaszczach - przedstawicieli rodu Baskerville'ów, których dotąd uważał za jedynie bajki dla dzieci. Oskarżają go o popełnienie grzechu i wtrącają do Otchłani - innego wymiaru, w którym żyją łańcuchy. Tam Oz poznaje jeden z nich, dość szczególny, bo zadziwiająco przypominający człowieka, a konkretniej dziewczynę o imieniu Alice. By wydostać się z Otchłani, zawiera z nią kontrakt. Kiedy jednak powraca do swojego świata, okazuje się,...

PolishPopkulturę | 2016-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2016

Ocena dla tomów 1-12. / Pierwsze siedemnaście tomów tej mangi czytałem dobrych parę lat temu, jeszcze za czasów liceum :D. Dziś, jako że w Polsce ukazał się właśnie ostatni - dwudziesty czwarty - tom cyklu, postanowiłem wrócić do serii i przeczytać ją raz jeszcze, tym razem od początku do końca. No i co z tego wyszło? Ano to, że dziś ta historia podoba mi się o wiele bardziej, niż wtedy. Teraz widzę, jak genialnie autorka rozplanowała całą fabułę - już w pierwszych tomach pojawiają się elementy, które znaczenia nabiorą dopiero za x-naście tomów. Przede mną jeszcze lektura drugiej połowy - wrażeniami podzielę się w serwisie w komentarzu na stronie tomu dwudziestego czwartego :).

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture