Zgłosuj na książki roku 2017

Terror na Manhattanie

Tłumaczenie: Krzysztof Sokołowski
Cykl: Michael Bennett (tom 2)
Wydawnictwo: Albatros
Run for Your Life
patterson, sensacja, manhattan
Gośka

Nowy Jork terroryzuje seryjny zabójca. Doskonale posługuje się bronią krótką, co chwila zmienia wygląd zewnętrzny, a jego idolem jest Tom Cruise. Sprzedawca w luksusowym sklepie Ralpha Laurena, kierownik sali w klubie 21, stewardesa Air France, bogaty fotograf mody, prawnik, para policjantów... Rośnie lista ofiar zbrodni popełnionych w tych częściach miasta, które przyciągają najbogatszych i najbardziej znanych. W skierowanym do mediów `manifeście misji` morderca podpisujący się `nauczyciel` ostrzega: mieszkańcy metropolii otrzymają lekcję szacunku do drugiego człowieka, a karą za niewłaściwe zachowanie będzie śmierć. Zadanie powstrzymania psychopaty otrzymuje detektyw Michael Bennett - człowiek, który nie tylko wie, jak radzić sobie z dziennikarzami, ale ma doświadczenie w walce z terrorystami. Ma też problemy osobiste: po śmierci żony opiekuje się dziesiątką adoptowanych dzieci, które właśnie dopadła infekcja grypy. Bennett łączy pozornie niepowiązane ze sobą fakty, dostrzega pewne prawidłowości wskazujące na tożsamość zabójcy, organizuje zasadzkę i... Sam wpada w ręce przeciwnika. Okazuje się, że policja podążała fałszywym tropem...

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

Heisenberg | 2016-07-14

Luźna kontynuacja "Negocjatora", jest moim zdaniem nieco słabsza od poprzedniej części cyklu. W tamtej książce duet Patterson/Ledwidge bardziej rozłożył stopniowanie napięcia - z każdą kolejną stroną narastało do samego finału. Tutaj tak mniej więcej do środka powieści wszystko jest ok, ale potem akcja staje w miejscu. Finał też nie jest taki, jakiego oczekiwałem; m.in. kompletnie niepotrzebnie wpleciony element paranormalny.
Autorów broni natomiast styl pisania, do jakiego już przywykłem w wykonaniu tego duetu - krótkie, zwięzłe rozdziały powodują, że książkę czyta się błyskawicznie.
Sześć gwiazdek ze "szkolnym" minusem.

Ania | 2014-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2014

Książki Jamesa Pattersona to wciągające mieszanki nieoczekiwanych zwrotów akcji,oszałamiającego tempa narracji i niesłabnącego ani na chwilę napięcia.Taka też jest i ta powieść.Od samego początku czytałam ją z dużym zainteresowaniem,czekając na to co wydarzy się w dalszej części.Polecam!

wiejskifilozof | 2015-07-19

No i proszę bardzo z Biedronki książka, za 10 zł.Można ? Można.I przystępuje do opinii.Oto Nowy Jork.Moim skromnym zdaniem,jedno z najlepszych miast na świecie.By tam umieścić akcję porządnej książki akcji.
Mamy oto serię zabójstw.Co ciekawe giną ci co mają pieniądze.Fotograf mody,prawnik.To tylko nieliczni z ofiar.
Policja rzecz jasna szuka sprawcy.A nam czytelnikom i czytelniczkom wydaje się,że już -już wiemy, kto to jest by,nagle okazano,się,że klops.
To ktoś inny.
Dlatego fabuła i akcja są świetnie poprowadzone.No może,ostatnie strony.Przynajmniej dla mnie, były takie sobie.
Ale całość bardzo mi się podobała.

mariusz | 2016-05-22
Przeczytana: 22 maja 2016

Brawo, Brawo, świetna powieść sensacyjna!
Teraz już wiem dlaczego książki Jamesa Pattersona sprzedają się na całym świecie jak świeże bułeczki. Książkę czyta (wręcz połyka) się bardzo szybko i przyjemnie dzięki króciutkim rozdziałom, szybkim zwrotom akcji oraz ciekawej postaci głównego bohatera. Dla mnie bomba więc z pełną odpowiedzialnością polecam Pattersona i jego sensacyjny świat kryminału.

MartaKu | 2015-11-02
Przeczytana: 31 października 2015

Książka to typowa pozycja kryminalno-sensacyjna. Tak jak poprzednie książki "Terror na Manhattanie " czyta się błyskawicznie. Jest to zasługa formy w jakiej książka jest napisana ( krótkie rozdziały ). Akcja jest szybka,nie dłuży się i nie jest nużąca. W niektórych momentach autor naprawdę mnie zaskoczył choć historia wydaje się być dość przewidywalna.

Magnis | 2016-06-22
Przeczytana: 18 czerwca 2016

Terror na Manhattanie dzieje się w Nowym Jorku, gdzie zostają popełnione morderstwa. Czy coś łączy wszystkie, a może, kto inny zawsze za nimi stoi. Dowiedzieć można się tylko czytając książkę.

Historia sensacyjna o mordercy, który postanawia nauczyć ludzi pewnych swoich zasad zabijając niewinne osoby. Praktycznie nie zostawia śladów i zawsze jest diabelnie skuteczny. Policja nie wiele może zrobić, bo nie sposób wszystkiego poskładać aż do pewnego czasu. Podłożenie fałszywego tropu wychodzi autorom znakomicie i twist wiele wnosi świeżości do samej opowieści. Do akcji wkracza detektyw i negocjator za razem Michael Bennett. Zaczyna się pościg i gra pomiędzy bohaterem oraz Nauczycielem.
Właściwie najbardziej interesujące postacie to tych dwóch panów. Ich sylwetki zostały świetnie zbudowane i przykuwają uwagę. Michael Bennett to postać mająca swoje przejścia, opiekująca się na spółkę z nianią dziećmi i zawsze gotowa do akcji. Początkowo może nie wypada najlepiej, ale gdy zaczyna...

Ilość stron: 381
To pierwsza książka tego autora jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce, a także recenzja na pewnym blogu. Dzięki temu zwróciłam uwagę na twórczość tego pisarza. Wpisałam na listę chcę przeczytać kilka jego dzieł. Trafiłam na „Terror na Manhattanie”, który jest bardzo ciekawie napisany od początku do końca. Myślę, że spodoba się każdemu kto nie lubi zbyt strasznych horrorów.

Ciekawe cytaty:
„Nie stało się przecież nic nieodwracalnego; przeżywamy trudne chwile, ale w końcu to tylko chwile. Gdy gra idzie o przetrwanie, największym wrogiem człowieka zawsze jest panika.” (str 33- 34)(blog)
„Boże, chroń mnie przed przyjaciółmi, bo z wrogami sam sobie poradzę” (str 262)
„Bycie bogatym musi cholernie dużo kosztować. (str 239)
„O to chodzi prawda? Na tym polega życie. Liczy się tylko to, czego nie mogą ci odebrać.” (str 276)

IzaReads | 2015-06-24
Przeczytana: 22 czerwca 2015

Bardzo dobrze napisana powieść sensacyjna, która sprawia, że wyczekujemy rozwiązania w napięciu. Czyta się bardzo szybko, za sprawą krótkich rozdziałów i szybkiej akcji. James Patterson pisze książki, które wciągają od pierwszych stron i sięgając po jego książkę wiem, że nigdy się nie zawiodę.

Magdalena | 2012-11-03
Przeczytana: 02 listopada 2012

Książka, którą można pochłonąć w jeden dzień. Dobrze się czyta. Dość interesująca, choć dla mnie całkowicie przewidywalna. Zakończenie niczym nie zaskakuje. Zastanowiłabym się gdybym miała sięgnąć po nią jeszcze raz. :)

Nie przekonała mnie do końca.

Mimo wszystko polecam, przestrzegam jednak, by nie spodziewać się po niej zbyt wiele. :)

chelsea1991 | 2015-08-24
Na półkach: Przeczytane, Thriller
Przeczytana: 24 sierpnia 2015

Akcja książki dzieje się w Nowym Jorku. Gdzie pojawia się seryjny morderca, który wywołuje chaos i terror w mieście. Autorami tej książki są James Patterson i Michael Ledwige.Pomimo, że fabuła jest dość banalna to jednak ma się wrażenie, że ma się przed nosem rasowy thriller. Głównym bohaterem jest Michael Bennet .Detektyw , który posiada doświadczenie w walce z terorystami.Musi on stawić czoło bezwględnemu zabójcy .Mamy tu doczynienia z głównym bohaterem z krwi i kości , dzięki czemu śledzimy jego losy z zapartym tchem .Atutem tej powieści jest świetna narracja oraz duża dawka adrenaliny , którą zaaplikowali nam pisarze .James Patterson jest to bardzo płodny pisarz, który ma lekkie pióro oraz doskonały warsztat pisarski.Nie zapomnijmy o Michaelu Ledwige, który na pewno dodał dużo od siebie .Pomimo że finał książki jest dość mało orginalny to jednak czyta się tę książkę szybko i przyjemnie. Gorąco polecam