Terror na Manhattanie

Tłumaczenie: Krzysztof Sokołowski
Cykl: Michael Bennett (tom 2)
Wydawnictwo: Albatros
Run for Your Life
patterson, sensacja, manhattan
Gośka

Nowy Jork terroryzuje seryjny zabójca. Doskonale posługuje się bronią krótką, co chwila zmienia wygląd zewnętrzny, a jego idolem jest Tom Cruise. Sprzedawca w luksusowym sklepie Ralpha Laurena, kierownik sali w klubie 21, stewardesa Air France, bogaty fotograf mody, prawnik, para policjantów... Rośnie lista ofiar zbrodni popełnionych w tych częściach miasta, które przyciągają najbogatszych i najbardziej znanych. W skierowanym do mediów `manifeście misji` morderca podpisujący się `nauczyciel` ostrzega: mieszkańcy metropolii otrzymają lekcję szacunku do drugiego człowieka, a karą za niewłaściwe zachowanie będzie śmierć. Zadanie powstrzymania psychopaty otrzymuje detektyw Michael Bennett - człowiek, który nie tylko wie, jak radzić sobie z dziennikarzami, ale ma doświadczenie w walce z terrorystami. Ma też problemy osobiste: po śmierci żony opiekuje się dziesiątką adoptowanych dzieci, które właśnie dopadła infekcja grypy. Bennett łączy pozornie niepowiązane ze sobą fakty, dostrzega pewne prawidłowości wskazujące na tożsamość zabójcy, organizuje zasadzkę i... Sam wpada w ręce przeciwnika. Okazuje się, że policja podążała fałszywym tropem...

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

Agnieszka | 2018-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2018

Jakoś nie porywają mnie książki Pettersona. Niby wszystko ok; dobrze się czyta,ale mi czegoś brakuje. W bohaterze nie zauważyłam cech wybitnego policjanta i negocjatora jak określają go inni bohaterowie książki. Czegoś mu brakuje, bo nie zapada zbyt mocno pamięć.

gothicsheep | 2017-07-11

Świetna historia, świetne postacie, wartka akcja. Zakończenie trochę rozczarowuje ale poza tym, czyta się ją jednym tchem. Polecam

SickSense | 2017-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2017

Książka mnie nie zachwyciła. Zwykły i mało porywający thriller. Autor nie postarał się o dawkę mocnych wrażeń i zastosował proste środki, które się tu nie sprawdziły. Bohaterowie płytcy i bardzo przewidywalni. Czytało się szybko, ale bez głębszych emocji. Liczyłam na więcej.

Heisenberg | 2016-07-14

Luźna kontynuacja "Negocjatora", jest moim zdaniem nieco słabsza od poprzedniej części cyklu. W tamtej książce duet Patterson/Ledwidge bardziej rozłożył stopniowanie napięcia - z każdą kolejną stroną narastało do samego finału. Tutaj tak mniej więcej do środka powieści wszystko jest ok, ale potem akcja staje w miejscu. Finał też nie jest taki, jakiego oczekiwałem; m.in. kompletnie niepotrzebnie wpleciony element paranormalny.
Autorów broni natomiast styl pisania, do jakiego już przywykłem w wykonaniu tego duetu - krótkie, zwięzłe rozdziały powodują, że książkę czyta się błyskawicznie.
Sześć gwiazdek ze "szkolnym" minusem.

Magnis | 2016-06-22
Przeczytana: 18 czerwca 2016

Terror na Manhattanie dzieje się w Nowym Jorku, gdzie zostają popełnione morderstwa. Czy coś łączy wszystkie, a może, kto inny zawsze za nimi stoi. Dowiedzieć można się tylko czytając książkę.

Historia sensacyjna o mordercy, który postanawia nauczyć ludzi pewnych swoich zasad zabijając niewinne osoby. Praktycznie nie zostawia śladów i zawsze jest diabelnie skuteczny. Policja nie wiele może zrobić, bo nie sposób wszystkiego poskładać aż do pewnego czasu. Podłożenie fałszywego tropu wychodzi autorom znakomicie i twist wiele wnosi świeżości do samej opowieści. Do akcji wkracza detektyw i negocjator za razem Michael Bennett. Zaczyna się pościg i gra pomiędzy bohaterem oraz Nauczycielem.
Właściwie najbardziej interesujące postacie to tych dwóch panów. Ich sylwetki zostały świetnie zbudowane i przykuwają uwagę. Michael Bennett to postać mająca swoje przejścia, opiekująca się na spółkę z nianią dziećmi i zawsze gotowa do akcji. Początkowo może nie wypada najlepiej, ale gdy zaczyna...

mariusz | 2016-05-22
Przeczytana: 22 maja 2016

Brawo, Brawo, świetna powieść sensacyjna!
Teraz już wiem dlaczego książki Jamesa Pattersona sprzedają się na całym świecie jak świeże bułeczki. Książkę czyta (wręcz połyka) się bardzo szybko i przyjemnie dzięki króciutkim rozdziałom, szybkim zwrotom akcji oraz ciekawej postaci głównego bohatera. Dla mnie bomba więc z pełną odpowiedzialnością polecam Pattersona i jego sensacyjny świat kryminału.

Paweł Szkatuła | 2016-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2016

Szybka, ciekawa i w sam raz na nudne popołudnie.

Aurelia | 2015-11-13
Przeczytana: wrzesień 2015

Dobry, wciągający thriller. Główny bohater myślący, że jest niemal Bogiem lata po Manhattanie i zabija ludzi, którzy w gruncie rzeczy zagrozili jego bratu. Do końca trzyma w swoistym napięciu.

MartaKu | 2015-11-02
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 31 października 2015

Książka to typowa pozycja kryminalno-sensacyjna. Tak jak poprzednie książki "Terror na Manhattanie " czyta się błyskawicznie. Jest to zasługa formy w jakiej książka jest napisana ( krótkie rozdziały ). Akcja jest szybka,nie dłuży się i nie jest nużąca. W niektórych momentach autor naprawdę mnie zaskoczył choć historia wydaje się być dość przewidywalna.

Ilość stron: 381
To pierwsza książka tego autora jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce, a także recenzja na pewnym blogu. Dzięki temu zwróciłam uwagę na twórczość tego pisarza. Wpisałam na listę chcę przeczytać kilka jego dzieł. Trafiłam na „Terror na Manhattanie”, który jest bardzo ciekawie napisany od początku do końca. Myślę, że spodoba się każdemu kto nie lubi zbyt strasznych horrorów.

Ciekawe cytaty:
„Nie stało się przecież nic nieodwracalnego; przeżywamy trudne chwile, ale w końcu to tylko chwile. Gdy gra idzie o przetrwanie, największym wrogiem człowieka zawsze jest panika.” (str 33- 34)(blog)
„Boże, chroń mnie przed przyjaciółmi, bo z wrogami sam sobie poradzę” (str 262)
„Bycie bogatym musi cholernie dużo kosztować. (str 239)
„O to chodzi prawda? Na tym polega życie. Liczy się tylko to, czego nie mogą ci odebrać.” (str 276)