Pierścionek z cyrkonią

Wydawnictwo: Nowy Świat
joly_fh

Czy można całe życie szukać jednej kobiety? "Pierścionek z cyrkonią" to opowieść o młodzieńczej miłości, która swoje spełnienie znajduje dopiero po wielu latach. Historia zaczyna się w Gdańsku w roku 1967, gdy bohaterowie pobierają nauki w liceum, a potem przeskakuje do Paryża w roku 2008, kiedy spotykają się przypadkowo, już - jak to się mawia - jako osoby po przejściach.

źródło opisu: Nowy Świat, 2013

źródło okładki: www.nowy-swiat.pl

Aneta | 2018-06-06
Przeczytana: 01 czerwca 2018

Doskonale prowadzona narracja i zaskakujący splot wydarzeń sprawiają, że książkę czyta się jednym tchem, a dojrzały styl, jakim posługuje się autor, powoduje, że lektura niniejszej powieści jest niezwykłą przyjemnością.

Jadwiga | 2019-02-19

Literacka perełka. Język bogaty,subtelny.Historia oryginalna.
Jestem zachwycona! Takich książek potrzebuję dla smakowania piękna zawartego w słowie.Poprzez nie autor między innymi zaprezentował cudowne misterium przeobrażania dziewczyny w kobietę. Wykwintność! Jakże potrzebna na polu literackich urodzajów.Serdecznie polecam!

liaguszka | 2019-02-10
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 09 lutego 2019

Pokręcone losy bohaterów, jak pokręcone czasy, w których przyszło im żyć.

mala5317 | 2018-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka którą dziś przedstawię zaskoczyła mnie z wielu powodów. Przede wszystkim nie jest to nowość literacka. Swoją premierę miała ona kilka lat temu. Dlatego też poniżej umieściłam wam poprzednią wersję okładki. Drugie wydanie, (to po lewej stronie) wydane zostało w 2018 roku z uzupełnioną treścią w stosunku do pierwszego wydania. Nie wiem dokładnie co się zmieniło bo wydania pierwszego nie czytałam.

Zacznę może od wizualnego wyglądu, czyli od okładki, która jako tako wyróżniająca nie jest. Osobiście wychodzę z założenia że okładka bardzo dużo mówi o samej książce i gdy kupuję w sklepie jakąś pozycję to pierwszym elementem na który zwracam uwagę jest właśnie okładka, następnie w drugiej kolejności czytam streszczenie z tyłu okładki. I gdybym miała kupić tę książkę stojącą na półce w sklepie to na dziewięćdziesiąt procent przeszłabym obok niej obojętnie. A szkoda by było bo straciłabym ciekawą opowieść o miłości.

A jeżeli mówimy już o miłości to powielana jest ona prawie w...

Natalia | 2014-02-21

Prawdziwa miłość jest tematem niezliczonej liczby książek. I w tych o tematyce wojennej, przygodowej, czy fantastyce pojawia się jakiś wątek miłosny. Słowem „kocham” rzuca się na lewo i prawo, nie bacząc na jego wagę. Na szczęście książka Krzysztofa Piotra Łabenda nie jest taka. Oczywiście, mamy wątek romantyczny, jednak jest ona niezwykle dojrzała i piękna. To powieść o wielkim uczuciu, stracie, bólu, beznadziejności, poczuciu zawodu. Czyli o wszystkim tym co dotyka człowieka w codziennym życiu.

Głównego bohatera – Piotra – poznajemy w momencie śmierci żony. Nie jest tym faktem jakoś szczególnie poruszony. Razem z żoną nie stanowili szczęśliwego małżeństwa, każde żyło własnym życiem. Ona siedziała w domu i piła, on zdolny wykładowca realizował się zawodowo. Wypadek samochodowy Ewy zakończył ich związek. Mężczyzna wspomina czasy młodości, kiedy to będąc w liceum zakochał się Gosi – koleżance z klasy. Oboje pochodzili z innych światów. Dziewczyna była córką wpływowego działacza,...

Anna | 2018-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2018

Jestem z pokolenia żyjącego w PRL i niestety mam dosyć historii osadzonych w tamtych czasach

magia78 | 2015-06-01
Na półkach: Przeczytane, 2013