Pierścionek z cyrkonią

Krzysztof Piotr Łabenda Wydawnictwo: Nowy Świat literatura piękna
Nowy Świat
2013-05-20
2013-05-20

To książka, która porusza w sercu nutkę melancholii, smutku i żalu. Bo jak wyglądałoby życie Małgorzaty i Piotra, gdyby nie zły ojciec, gdyby nie przeciwności losu? Ale nie wydarzyłyby się wówczas inne rzeczy, które ich ukształtowały.
Nigdy nie wiemy co by było gdyby i może to i dobrze. Bo nie zawsze mogłoby być lepiej...
Książka dobra, mądra, inteligentna.

Książka dobra, mądra, inteligentna.

🥰Recenzja 🥰
"Pierścionek z cyrkonią"
Autora Krzysztofa Piotra Łabendy
@wydawnictwopsychoskok

Książka oczarowała mnie swoją historią o poszukiwaniu miłości która swoje spełnienie znajduje dopiero po wielu latach.
Po przeczytaniu tej książki można by powiedzieć że prawdziwa. miłość istnieje tylko trzeba na nią poczekać aż dojrzeje .Historia zaczyna się w Gdańsku w roku 1967, gdy bohaterowie pobierają nauki w liceum, a potem przeskakuje do Paryża w roku 2008, kiedy spotykają się przypadkowo, już - jak to się mawia - jako osoby po przejściach.
To nie jest typowy romans tylko książka o prawdziwej miłości,
Sięgnijcie po nią bo książka jest ciekawa i oryginalna polecam 😉

Dziękuję za egzemplarz @wydawnictwopsychoskok
😉

🥰Recenzja 🥰
"Pierścionek z cyrkonią"
Autora Krzysztofa Piotra Łabendy
@wydawnictwopsychoskok

Niepozorna okładka, a w środku perełka - powieść o miłości napisana przez mężczyznę. Nie jest to żadne ckliwe romansidło, ale książka o uczuciach, o problemie alkoholowym i jego wpływie na rodzinę oraz o życiu, które nie zawsze toczy się po naszej myśli. Znajdziecie w niej spektrum emocji z subtelnie podaną nutką erotyzmu.

Piotra Bonerskiego poznajemy jako dojrzałego mężczyznę, który stracił żonę w wypadku samochodowym. Nie jest to dla niego powód do rozpaczy, gdyż ich życie nie było usłane różami. Ewa zmagała się z problemem alkoholowym, który pozostawiał piętno na całej ich rodzinie. Małżeństwo żyło razem, ale jak by oddzielnie. Ich syn nie zaznał matczynej miłości. Przyznam się, że zupełnie nie polubiłam Ewy i nie rozumiałam jej postawy choćby na temat macierzyństwa.

Bohater wspomina swoją młodość i uczucie, jakie połączyło go z koleżanką z klasy. Pochodzili oni z dwóch różnych środowisk. Ojciec Małgosi był przeciwny temu związkowi i zabronił młodym spotykać się. Pułkownik Szorc, działacz Służby Bezpieczeństwa posunie się do różnych sposobów, by rozdzielić Gosię i Piotra oraz sprawi, że stracą ze sobą kontakt. Piotr z góry był na przegranej pozycji, tym bardziej że nie chciał, by dziewczyna musiała wybierać między nim a miłością i posłuszeństwem wobec ojca. Zmagania z pułkownikiem Szorcem były jak walka z wiatrakami.

Po wyjeździe Gosi z rodzicami do Maroka Piotr przeżywa trudne emocje oraz kryzys wiary. Czy dane będzie im jeszcze się spotkać, czy raczej ich życie potoczy się innymi torami? Jaką rolę odgrywa tytułowy pierścionek? Odpowiedzi poszukajcie w książce.

Piotra Bonerskiego poznajemy jako dojrzałego...

Oczekiwania spełniła moje bardzo interesująca literatura.Język bogaty,wspaniały.
Życiowa,ciekawa.

Życiowa,ciekawa.

Literacka perełka. Język bogaty,subtelny.Historia oryginalna.
Jestem zachwycona! Takich książek potrzebuję dla smakowania piękna zawartego w słowie.Poprzez nie autor między innymi zaprezentował cudowne misterium przeobrażania dziewczyny w kobietę. Wykwintność! Jakże potrzebna na polu literackich urodzajów.Serdecznie polecam!

Literacka perełka. Język bogaty,subtelny.Historia oryginalna.

2037

Pokręcone losy bohaterów, jak pokręcone czasy, w których przyszło im żyć.

Pokręcone losy bohaterów, jak pokręcone czasy, w których przyszło im żyć.

Czas letniego wypoczynku sprzyja zakochanym. Jest to piękna, poruszająca opowieść o poszukiwaniu miłości. Uczucia, które pokona każdą przeszkodę. Cała historia rozpocznie się w roku 1967 w Gdańsku. Dwoje licealistów połączy płonna miłostka. Marzenia i nadzieje muszą jednak zderzyć się z brutalną rzeczywistością. To dlatego każde z nich ostatecznie podąży inną drogą. Parze przyjdzie się spotkać dopiero po wielu latach w Paryżu. Los wiele zweryfikował i zostawił po sobie bagaż doświadczeń. Dojrzali ludzie po przejściach mają jednak szanse znów stać się sobie bliscy. Dojrzała miłość wymaga nieco więcej, ale warto spróbować.

Czyta się przyjemnie, ciekawa fabuła, polecam

Czy nie za dużo w literaturze już tego tematu? Czy warto sięgnąć po kolejną powieść o miłości i poświęcać jej swój cenny czas? Oczywiście! I już szybciutko wyjaśniam, czym ta książka różni się od innych i dlaczego warto jej dać szansę.

Przede wszystkim nie ma w niej cukierkowo - przesłodzonych bohaterów. Taki obraz głównych postaci możemy znaleźć w wielu książkach. Mnie osobiście to nie przeszkadza, ale nie ma co ukrywać, że w ostatnim czasie w literaturze panuje trend na powalająco przystojnych młodych mężczyzn i zjawiskowo piękne dziewczęta, obok których nie można przejść obojętnie.
Krzysztof Piotr Łabenda swoimi bohaterami uczynił zwykłych ludzi, nie idealizował ich, nie zrobił z nich herosów.
I właśnie to podobało mi się w nich najbardziej - fakt, że byli tacy... ludzcy (na pewno wiecie, co mam na myśli).

Po drugie autor podjął się trudnego zadania zaprezentowania różnych odcieni miłości. Nie bał się opowiadać o tej miłości najczystszej, niewinnej, ale i nie owijał w bawełnę, kiedy miłość powoli zmieniała się w... nienawiść. Ukazał jak bezgranicznie można kochać dziecko i jak można je winić (niekoniecznie słusznie) za wszystko, co złe. Wreszcie pokazał, że los nawet w kwiecie wieku może spłatać figla i postawić na drodze człowieka miłość jego życia. Tyle tylko, czy ten człowiek jest już na tyle nauczony doświadczeniem, by tego nie przegapić?

Po przeczytaniu ostatniego zdania jakiejkolwiek książki, chyba każdego czytelnika nachodzą różne myśli. Zastanawiamy się, co by było, gdyby...? Czasami przeżywamy tak zwanego kaca książkowego i wszystko trafi sens (to głównie po powieściach bez happy endu). Zdarza się, że po skończonej lekturze jesteśmy szczęśliwi, radośni, w pełni usatysfakcjonowani lub wręcz przeciwnie - czujemy złość, gniew, rozczarowanie. Bywa też i tak, że jesteśmy tak wbici w fotel, że aż nie wiemy, co tak naprawdę mamy myśleć.
A wiecie, co ja pomyślałam po przeczytaniu "Pierścionka z cyrkonią"?
Że Paryż jest miejscem, w którym mogłabym pokochać deszcz...

Pełna wersja recenzji dostępna na ➡ http://ksiazkowepodrozeanny.blogspot.com/2018/07/pierscionek-z-cyrkonia-krzysztof-piotr.html?m=1

Od przeznaczenia nie jesteśmy w stanie uciec. Każdy zasługuje na miłość bez względu na wiek, a prawdziwe uczucie jest w stanie przetrwać latami.
(...)
Książka jest niezwykle wartościowa. Skłania do refleksji nad własnym życiem i zastanowienia się nad tym czy naprawdę jesteśmy szczęśliwi w swoim obecnym związku. Nie ma bowiem sensu tkwić w nim na siłę, z przyzwyczajenia, z nadzieją że coś jeszcze zmieni się na lepsze. Po przeczytaniu tej powieści nie będziecie mieć absolutnie żadnych wątpliwości co do tego, że prawdziwa miłość naprawdę istnieje. Czasami warto na nią czekać nawet długimi latami, by móc cieszyć się prawdziwym szczęściem.

Cała recenzja do przeczytania na stronie portalu dlalejdis.pl http://dlalejdis.pl/artykuly/pierscionek_z_cyrkonia_recenzja

(...)

Jestem z pokolenia żyjącego w PRL i niestety mam dosyć historii osadzonych w tamtych czasach

• Takie inne
  • Przeczytane w 2018