Agatozaur

Życie Róży jest uporządkowane i przewidywalne: praca w szkole, mieszkanie na krakowskim strzeżonym osiedlu, ukochany mąż. Do pełni szczęścia brakuje jej tylko dziecka. Wszystko zmienia się w dniu, w którym odkrywa tajemnicę swojego męża Daniela... Choroba ukochanego wuja potęguje jej wewnętrzne splątanie. Podejmuje decyzję, której konsekwencje doprowadzają ją do miasta na północy Francji i...

Choroba ukochanego wuja potęguje jej wewnętrzne splątanie. Podejmuje decyzję, której konsekwencje doprowadzają ją do miasta na północy Francji i pewnego domu. Jaką rolę odegra przedziwne miejsce o nazwie Maison i jej tajemniczy szef Christophe?

Książkę można kupić na stronie autora. https://opolska.net

Pierwszy rozdział "RÓŻA" - audiobook.
www.youtube.com/watch?v=0nsK2niyo8w

Zobacz trailer.

źródło opisu: https://opolska.net

źródło okładki: google

Grażyna | 2017-01-24
Przeczytana: styczeń 2017

To moje zapoznanie się z tą Autorką i przyznaję bardzo udane."Róża" wciągnęła mnie....tyle się działo.Sam początek był już dla mnie intrygujący.To co przebija się na czołowe miejsce -to potrzeba -pragnienie miłości ,a jak jej nie ma to człowiek nie widzi sensu.....życia. Kształt powieści taki jaki jest ....to jak sama Autorka twierdzi także i dzięki swojemu wolontariatowi w domu dla bezdomnych.
Trudno czasami podnieść się gdy ...zwalają się na ciebie po kolei....oprócz braku miłości i informacje -tajemnice z lat wcześniejszych....Dla mnie to historia smutna,ale pozwalająca nam czytelnikom na przemyślenia....dotyczące ważnych spraw w życiu.

Cyrysia | 2017-01-10

Opolska doskonale wie, jak stworzyć wciągającą, wielowątkową historię opartą na solidnych fundamentach. Niczego nie bagatelizuje, niczego nie pomija, ale też nie mydli oczu tanią sensacją. Cała powieść zbudowana jest na głębokim przeświadczeniu, że wszystko ma swój sens i cel, wszystko do czegoś prowadzi. A co ważniejsze – zaskakuje niemal na każdej stronie wymykając się klasycznym szufladkom.

CAŁA recenzja w linku:

izabela81 | 2017-04-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017 rok
Przeczytana: 06 kwietnia 2017

Róża, a właściwie Karolina to kobieta, która nie miała łatwego dzieciństwa. Właściwie przez całe swoje życie zabiegała o czyjąś miłość i zainteresowanie. Każda osoba, którą pokochała, porzucała ją. Wyszła za Daniela i jedyne czego pragnęła do pełni szczęścia to dziecka. Jednak jej mąż ma odmienne zdanie w tej kwestii, uważa że na dziecko mają jeszcze czas. Na dzień dzisiejszy liczy się dla niego firma, raty kredytu i dawna szkolna sympatia. Wszystko to sprawia, że małżeństwo oddala się od siebie. Któregoś dnia Karolina odkrywa jego internetowe rozmowy z inną kobietą. Nie mówiąc nic Danielowi, opróżnia mieszkanie z wszystkich swoich rzeczy, nie zapominając o najdrobniejszym szczególe, i wyjeżdża do Lille, do domu dla bezdomnych, który prowadzi przyjaciel jej wuja, Christopher. W międzyczasie Róża poznaje tajemniczego, dziwnego Theo. Jaką rolę odegrają w życiu kobiety obaj mężczyźni? Czy odnajdzie tam szczęście? I co z Danielem?

"Wszystko co pokocham, odchodzi ode mnie lub...

Grazia_czytaninka_ | 2017-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2017

Jestem zachwycona powieścią Agnieszki Opolskiej. Gdyby nie to, że mąż o 1:30 w nocy zbulwersował się i powiedział, żebym zgasiła światło, bo nie może spać, z całą pewnością przeczytałabym na jednym wdechu. Ale nic się nie stało, te kilka stron przeczytałam zaraz po przebudzeniu się.

Życie ludzkie jest nieprzewidywalne. Kiedy wydaje ci się, że robisz wszystko jak należy, nagle twój świat traci grunt pod nogami. Zastanawiasz się, dlaczego tak się dzieje, co w życiu zrobiłaś nie tak, dlaczego los jest dla Ciebie okrutny.

Róża, a właściwie to Karolina nie miała łatwego dzieciństwa, ale w jej życiu pojawił się Daniel. Mogłoby się wydawać, że to idealne małżeństwo, gdyby nie to, że Daniel w ukryciu pisał ze swoją sympatią ze szkolnych lat. Ona to odkryła, wiadomości, które czytała stawały się coraz bardziej przytłaczające, więc postanowiła zniknąć z jego życia. Co by się stało, gdyby Daniel jednak nie ukrywał tej znajomości w ukryciu? Czy jej życie potoczyłoby się inaczej?...

Podobnie jak w debiutanckiej powieści i w tym przypadku Opolska zbudowała fabułę, która w jakiś sposób łączy się z tym, czym autorka się zajmuje, czyli malarstwem, dlatego możemy o tym przeczytać w Anna May i Róża książkach należących do cyklu Sztuka miłości(ą)!. Niebawem autorka odda w ręce czytelników kolejną powieść serii: Ari, wprost nie mogę się doczekać! Róża to książka obok, której nikt nie powinien przejść obojętnie, uczy przede wszystkim empatii, ale wskazuje też wartości, którymi powinien kierować się człowiek, a także zmusza do refleksji na temat własnego życia. Ta wielowątkowa historia zapada w pamięci. Polecam.

Cała recenzja na blogu:

Tatyana | 2017-02-01

Po przeczytaniu dwóch pierwszych stron książki już wiesz... Kocham ten stan. Przyspieszony oddech, czerwone policzki, całkowicie oderwana od rzeczywistości. Jestem w Lille. Czuję zapach i smak. Białe wino drażni zmysły... Nieznośny upał roztapia mózg.

Jest czwarta nad ranem, a ja muszę wstać bardzo wcześnie, pal licho! Nie mogę przestać, cholera! Jak to dobrze, że uczyłam się francuskiego, jeszcze mocniej identyfikuję się z Różanym Światem. Szósta rano.
Odkładam "Różę" na półkę. Jestem nieprzytomna z niespania i emocjii. Ech głupia ja :)

Wracam do domu, w głowie "Róża". Autobus tapla się w błocie. Myślami i sercem jestem znów w Lille. Biegnę do domu, padam na twarz. Godzinka snu dobrze mi zrobi... Otwieram ją znowu :) Wyśpię się kiedyś.

Agnieszka Opolska jesteś WIELKA!
Dziękuję za wszystkie doznania psychiczne, fizyczne i duchowe.
Dziękuję za białe wino i wstrętne tosty :)
Byłam w niebie xxx

KobieceRecenzje365 | 2017-03-25

„Są dni kiedy czujesz, jak niebo spada ci na głowę, bo ktoś cię bardzo zranił. Pragniesz znaleźć się jak najdalej, odszukać sens, zacząć od nowa. Tylko jak zacząć od nowa?”

Życie Róży (Karoliny) od najmłodszych lat nie należało do udanych. Najpierw śmierć matki, później ojca, po której trafiła do rodziny zastępczej i z której później zabrał ją Filip, brat jej ojca, zapalony podróżnik. Róża zawsze czuła się samotna i porzucana przez najbliższe jej osoby, więc kiedy poznała Daniela, liczyła, że jej życie się odmieni, będzie miała cudownego męża i dzieci. Marzenie o małżeństwie się spełniło, jednak cały czas brakowało ukochanego dziecka, którego nie chciał Daniel, tłumacząc to tym, że o dziecko postarają się, kiedy staną finansowo na nogi. Jednak niespodziewanie Daniel zaczął odsuwać się od żony i może wszystko zostałoby tak jak, jest, gdyby Róża nie odkryła jego tajemnicy. Choroba wujka i tajemnica męża zmusiły Różę do podjęcia trudnej życiowej decyzji. Decyzji, która odmieniła...

"- Są różne bezdomności, ale to bezdomność serca jest najdotkliwsza - powiedział smutno."

"Róża" to zdecydowanie wielowątkowa powieść, jednak ze spójną, logiczną, dobrze rozplanowaną akcją. Tłem dla losów bohaterki, jest Mały Książę, malarstwo, życie artystyczne, bezdomność, wolontariat, alkoholizm, potrzeba miłości, akceptacji, kryzys małżeński, rodzinne tajemnice.
Gorąco polecam.

Całość recenzji: http://kochamciemojezycie.blogspot.com/

Tylkomagiaslowa | 2017-01-28
Przeczytana: 27 stycznia 2017

Reasumując zdecydowanie polecam Wam powieść Agnieszki Opolskiej. Jestem święcie przekonana, że się Wam ona spodoba. Wielowątkowa opowieść, napisana przyjemnym i prostym językiem. Sprawia, że wkraczamy w świat bohaterów i czujemy wraz z nimi te wszystkie uczucia. Cieszę się jeszcze bardziej, że mogę pochwalić się wszystkim, że mam tę powieść na własnej półce. Bo niewątpliwie jest to jedna z niewielu Perełek, do których kiedyś powrócę. :)

bajeczka79 | 2017-01-24

"Róża" to opowieść o niezwykle interesujących ludziach.Opowieść zaskakująca.Bo w początkowym rozdziale możemy się spodziewać historii miłosnej ,ot mamy mężczyznę i kobietę...A ta niespodziewanie zmienia się w powieść pełną zaskakujących bohaterów i sytuacji których nigdy byśmy się nie spodziewali.Poznajemy nie tylko ich sylwetki ale i niezwykle bogate i tajemnicze wnętrza.Ich teraźniejszość i przeszłość.
Najpierw poznajemy Daniela męża tytułowej bohaterki Róży,a tak naprawdę Karoliny.Męża jakich wiele ,zapracowany,zaniedbujący swoją żonę ,który gdzieś po drodze zamyka się na jej uczucia,potrzeby i problemy.
Róża pewnego dnia odkrywa że jej mąż od długiego czasu koresponduje ze swą szkolną miłością Anitą.Mało tego.Czytając ich korespondencję dowiaduje się że mąż jej nie kocha.Wtedy w jej głowie rodzi się plan...Każdego dnia, powoli ,niezauważalnie dla Daniela "zamyka" ich wspólne życie.Rezygnuje z pracy,wywozi swoje rzeczy i pewnego dnia znika z jego życia..
Wyjeżdża do Francji.Ma...