Sklepy zoologiczne

8 (7 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poezja polska
poezja
Abdita

Nowy tom Ewy Lipskiej to, po sukcesie zbioru "1999", następny przykład mistrzowskiego opanowania sztuki poetyckiej kondensacji, świeżej i olśniewającej metafory, ciągle nowego spojrzenia na "stare" sprawy Europy i naszej egzystencji, coraz bardziej oddalającej się od zwyczajnego człowieczeństwa w kierunku eleganckiej zbiorowej alienacji. To bardzo gorzka diagnoza dla świata początku nowego tysiąclecia.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 2001

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Medellin | 2018-05-16
Przeczytana: 15 maja 2018

Ewa Lipska po raz kolejny zaskakuje świeżością spojrzenia na wiele aspektów rzeczywistości. Jej zdumiewająca umiejętność wyrażania maksimum treści za pomocą minimum słów ujawnia się tutaj w pełni.

Ewa Lipska laureatką Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius

Decyzją jury Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius Ewa Lipska, wybitna poetka, ale też felietonistka i redaktorka, będzie kolejną autorką, której dorobek poetycki miasto Wrocław uhonoruje Silesiusem. Tym samym dołączy ona do zacnego grona, w którym znaleźli się już m.in. Tadeusz Różewicz, Urszula Kozioł, Stanisław Barańczak czy nagrodzony w roku ubiegłym Bohdan Zadura.