Oka-leczenie / (O)patrzenie

Wydawnictwo: Ha!art
liberatura
poezja
Róża_Bzowa

Dwie książki duetu Zenkasi, dające początek zjawisku liberatury. Z rozmów toczonych wokół szpitalnego łóżka wysnuwa się nić prowadząca w głąb jaźni umierającego. Dokąd zmierza zanikająca świadomość? Co kryje się pod powierzchnią tekstu? Co łączy przychodzące na świat dziecko z odchodzącym mężczyzną? W tej podróży po zakrytych wymiarach rzeczywistości to czytelnik staje się przewodnikiem dusz...

Dwie książki duetu Zenkasi, dające początek zjawisku liberatury.

Z rozmów toczonych wokół szpitalnego łóżka wysnuwa się nić prowadząca w głąb jaźni umierającego. Dokąd zmierza zanikająca świadomość? Co kryje się pod powierzchnią tekstu? Co łączy przychodzące na świat dziecko z odchodzącym mężczyzną? W tej podróży po zakrytych wymiarach rzeczywistości to czytelnik staje się przewodnikiem dusz i akuszerem rodzącego się życia. Pozornym chaosem rządzi ukryty porządek, inicjały słów układają się w konstelacje nowych tekstów, prowadzących w głąb połączonego wspólną okładką trójksięgu. Kto zaś pragnie wyrwać się z zaklętego koła wcieleń, może poprzez szczelinę przeniknąć z "Oka-leczenia" w "(O)patrzenie", jeśli tylko potrafi uważnie patrzeć.

źródło opisu: http://www.ha.art.pl/

źródło okładki: http://www.ha.art.pl/