Wielość, różność, osobność. Poezja kobiet – bo na pewno nie jest to 'poezja kobieca' – zebrana w tomie SOLISTKI nie broni się ani nie atakuje. SOLISTKI to brakujące ogniwo rozwoju poezji polskiej ostatnich 20 lat. Imponujące!

źródło opisu: Staromiejski Dom Kultury, 2009

źródło okładki: http://www.sdk.pl/

| 2011-11-14
Przeczytana: marzec 2010

„Solistki. Antologia poezji kobiet (1989-2009)”. Jest to obszerny zbiór wierszy czterdziestu jeden poetek, które debiutowały w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Odniosły one różne sukcesy, zdobyły wiele nagród, a mimo to nie są pełnowartościowymi uczestniczkami sceny literackiej.
Książka jest odpowiedzią na pozorną nieobecność kobiet w literackim życiu publicznym, a może zwykłą ich dyskryminacją, przejawiającą się m.in. w braku zaproszeń na festiwale literackie.
Wiersze warte uwagi. To niekobieca poezja kobiet.

ouvee | 2017-05-24
WeronikaStępkowska | 2016-07-30