Dać się zabić za ten wygląd

Tłumaczenie: Katarzyna Petecka-Jurek
Seria: Kolorowy uśmiech
Wydawnictwo: Sonia Draga
Looks to die for
powieść amerykańska
jagarkar

Lucy Fields, szczęśliwa mężatka, oddana matka trójki dzieci i rozrywana dekoratorka wnętrz, o mało nie dostaje zawału, gdy na progu jej domu stają policjanci z nakazem aresztowania jej szanownego małżonka. Okazuje się, że Dan Field, prominentny chirurg plastyczny ... z Beverly Hills jest oskarżony o zamordowanie młodej, niedoszłej aktoreczki. Jej ukochany Dan To chyba jakaś pomyłka Przekonana o niewinności męża Lucy postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Jej postanowienia nie złamią ani wychodzące na światło dzienne sekrety męża ani kompletny brak doświadczenia w detektywistycznej profesji. Czy kobieca intuicja i przydatna na co dzień w pracy zawodowej pamięć do szczegółów wystarczą, by rozwikłać tajemnicę śmierci młodziutkiej Tashy i znaleźć prawdziwego mordercę Łącząc zabawne, drobne dziwactwa codziennego życia rodzinnego z obrazem pełnego splendoru życia Los Angeles widzianego okiem osoby dobrze poinformowanej, powieść Dać się zabić za ten wygląd to połączenie thrillera z literaturą typowo kobiecą, czego efektem jest nietuzinkowa, pasjonująca lektura.

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2010

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

Intryga, morderstwo, tajemnica i spora dawka humoru- doskonała rozrywka gwarantowana.

Nie wszyscy mężczyźni ośmielą się przyznać, że kobiety są świetnymi detektywami. Ale wrodzona kobieca intuicja, dyskrecja i spryt- to są fakty. A na to, że prowadząc własne śledztwo, potrafią się wpakować w niezłe tarapaty, popatrzymy z przymrużeniem oka.

Lacy Fields, szczęśliwa mężatka, oddana matka trójki dzieci i rozrywana dekoratorka wnętrz, o mało nie dostaje zawału, gdy na progu jej domu stają policjanci z nakazem aresztowania jej szanownego małżonka. Okazuje się, że Dan Field, prominentny chirurg plastyczny z Beverly Hills jest oskarżony o zamordowanie młodej, niedoszłej aktoreczki. Jej ukochany Dan To chyba jakaś pomyłka?
Przekonana o niewinności męża Lacy postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Jej postanowienia nie złamią ani wychodzące na światło dzienne sekrety męża ani kompletny brak doświadczenia w detektywistycznej profesji. Czy kobieca intuicja i przydatna na co dzień w pracy...

Karolina | 2015-03-30

Bardzo zgrabna hollywoodzka opowieść kryminalna. Jest piękna sceneria, jest bogactwo. Jest też bardzo ładnie rozwinięty wątek kryminalny. Brakuje tylko umiejętności pisarskich.

Niesłusznie oskarżony o morderstwo doktor ma szczęście, że żona bardzo go kocha i postanawia na własną rękę odnaleźć prawdziwego sprawcę. Rozwiązując zagadkę wplątuje się w szereg niebezpiecznych znajomości i sytuacji. Jest zdeterminowana, by oczyścić męża z zarzutów. Oczywiście okazuje się bardziej skuteczna od policji z Los Angeles i podaje im prawdziwych morderców na tacy, omal nie tracąc życia. Dzięki temu ratuje nie tylko reputację męża, ale także własne małżeństwo i szczęście rodzinne. Zdecydowanie dobry scenariusz na duży ekran.

Powieść czytałam bez entuzjazmu, co chwilę odkładałam książkę. Styl autorki jakoś mnie nie przekonał. Najbardziej zaś irytowały mnie ciągłe, niezwykle dokładne opisy stroju Lucy. Naprawdę, ta kobieta nawet gdy wybierała się na nielegalne oględziny miejsca zbrodni, musiała ze...

Liza | 2013-03-05
Przeczytana: 05 marca 2013

Średnie czytadło dla pań. Mieszanka intryg, dziwactw ludzi głównie nowobogackich z L.A. Niestety trochę tylko śmieszna. Bohaterka, chcąc udowodnić niewinność męża oskarżonego o morderstwo nieznanej im dziewczyny, bawi się w panią detektyw. Wplątuje się przez to w różne, czasem dziwne spotkania i przygody.

Tiger | 2018-04-09
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 08 kwietnia 2018

Podobno ta książka powinna wywoływać salwy śmiechu. Nie wywołała. Dość lekki kryminał. Szału nie ma.

Anette | 2013-01-02
Przeczytana: lipiec 2012

Książka bez szału, lekka i niezobowiązująca literatura dla kobiet. Wciąga, szybko się ją czyta, dostarcza umiarkowanej rozrywki i równie szybko popada w zapomnienie. Czyta się ja dobrze, tylko denerwujące są te dokładne informacje na temat elementów garderoby bohaterów.
Na leniwe weekendowe popołudnie, gdy ma się człowiek ochotę “odmóżdżyć” – jest w porządku. Ale to nic ambitnego i raczej nie pobudzi do myślenia.

Ela | 2010-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2010

Jak łatwo można oskarżyć kogoś o morderstwo? W tej książce można się przekonać, że nie jest to takie trudne jak można było by przypuszczać.
Ale jak silne może być uczucie do drugiej osoby żeby poświęcić własne zdrowie i życie i móc rozwikłać zagadkę morderstwa? Odpowiedź jest prosta bardzo duże tak samo jak wiara w niewinność drugiej osoby.

Beata | 2011-11-14
Przeczytana: 29 listopada 2011

Hmm... Cóż można powiedzieć o tej powieści... Książka taka sobie. Trochę dreszczyku, trochę emocji, odrobina szpiegostwa i morderca. Na długie i strasznie nudne zimowe wieczory.

Vivienne | 2016-09-02
Przeczytana: 01 września 2016

Nie jest to trudna książka, napisana bowiem bardzo prostym językiem, a aspekt kryminalny teoretycznie całkiem w porządku, jakoś mnie do siebie nie przekonał. Generalnie ciężko było utrzymać tu jakiekolwiek napięcie, możliwe że ze względu na główną bohaterkę, ponieważ detektywa w takiej odsłonie jeszcze nie widziałam, muszę przyznać. Trudno mi było ją polubić i całe to szpiegowanie w ubraniach od Prady czy Dolce Gabbana. Wydawało mi się to najzwyczajniej mało realne.
Jedyna postać, która przypadła mi do gustu to prawnik Chauncey. Zdawał się znać na rzeczy, w przeciwieństwie do Lacy, która ni stąd ni zowąd odkryła swoje powołanie. O jej mężu nawet nie wspomnę, bo mam wrażenie, że nie miał za bardzo ochoty sobie pomóc lub nawet zrobić cokolwiek w tym kierunku. Oprócz irytujących postaci, denerwowały mnie także te nieustanne porównania i ciągłe rozdrabnianie się, które nic nie wnosiło do fabuły.
Wydaje mi się, że to odpowiednia książka dla kogoś mniej wymagającego, ponieważ mnie nie...

Majgonia | 2013-01-05
Przeczytana: 02 września 2012

Baaaardzo średnia pozycja...Są momenty bardzo słabe, ale i dobre. Można przeczytać w zimowy, długi wieczór.

Sandri | 2015-12-03

Wymiękłam przy kolejnym opisie WSPANIAŁEGO MARKOWEGO STROJU PROSTO Z POD PIÓRA ZNANEGO PROJEKTANTA... Dobił mnie snobizm głównej bohaterki. Masakra