Rozwód od Armaniego

The Ex-Mrs. Hedgefund
978-83-10-11692-5
rozwód, Manhattan, miłość
Ag2S

Holly Talbott, żona finansisty, ma nieograniczony kredyt w najlepszych sklepach Nowego Jorku. A jednak świat, w którym się obraca, nie jest doskonały. Po pierwsze: żadna ilość botoksu nie zdołałaby rozluźnić zaciętej miny jej teściowej. Po drugie: mąż tak często wyjeżdża w podróże służbowe, że Holly czuje się jak singielka. I kiedy przypadkiem dokonuje pewnego szokującego odkrycia, rozwód staje się nieunikniony. A razem z nim - przeprowadzka do mniej luksusowej dzielnicy. Już wkrótce rozwódka w ciuchach od Armaniego pozna inne życie, znajdzie pracę i - być może - miłość.

Dowcipna parodia stylu życia bogaczy z Manhattanu autorki bestsellerów Jill Kargman.

Książka ciekawa, dla odprężenia sięgnęłam po nią,,zaskoczyła mnie bardzo.
Bardzo przyjemna, lekka lektura przeczytałam chętnie poprawiłam sobie nastrój...dowcipna parodia, rozśmieszyła mnie miło się czyta!!

Justyna | 2011-03-02
Przeczytana: 21 lutego 2011

Fajne "czytadło" na rozluźnienie po stresującym dniu.

Ilons | 2011-01-15
Przeczytana: 19 listopada 2010

"Rozwód od Armaniego" to powieść lekka, wciągająca, odstresowująca, niezbyt wymagająca, ale jednak czarująca. Typowa literatura kobieca, bo jest i moda, i elegancja, i przepych i oczywiście romans. Pomimo oklepanego tematu jakim jest życie z wyższych sfer, w najbogatszych apartamentach Manhattanu, przepełnione luksusami i ekstrawagancją, książkę czyta się szybko, przyjemnie i bez znudzenia.

Główną bohaterką jest Holly Talbott, żona maklera giełdowego z Wall Street. Od dnia ślubu otoczona luksusem ponad miarę. Żyje w towarzystwie sobie podobnych małżeństw, w których pieniądze, luksusowe gadżety, drogie przyjęcia liczą się najbardziej. Zaprzyjaźnione żony prześcigają się między sobą w wydawaniu pieniędzy na drogie ciuchy, wystrzałowe wakacje, operacje plastyczne. Większość kobiet z towarzystwa toleruje wieczne zdrady swoich mężów, aby nie utracić pozycji w towarzystwie i luksusów, w których ubóstwiają się pławić.

Przełomowym momentem życia Holly staje się zdrada męża, na którą nie...

Samash | 2012-05-30
Przeczytana: luty 2012

Główną bohaterką powieści Rozwód od Armaniego jest Holland Talbott. Jest hedgingową żoną, oddaną matką Milesa i aktywnie udzielającą się kobietą w akcjach charytatywnych. Dzięki temu, że żyje w bogatych sferach może zdobywać dużo pieniędzy na cele charytatywne. Holly nie lubi towarzystwa, w którym musi istnieć wraz z mężem Timem.
Holly przyjaźni się z Kiki, która jest byłą żoną brata Tima, Hala. Pomimo tego, że dostała odgórny zakaz spotykania się z Kiki (od „królowej rodu” Sherry Von), gdyż zbezcześciła ona nazwisko Hala. Holly oczywiście nie posłuchała i w tajemnicy przed mężem spotykała się z Kiki.
Pewnego dnia podczas zakupów z przyjaciółką Holly zauważyła Tima całującego się z inną kobietą. Była załamana. W domu Kiki zaczęła działać. W komputerze byłego szwagra znalazła plan, jak przeprowadzić rozwód, aby jak najmniej stracić. Holly poczuła się zniszczona wewnętrznie. Gdy Tim pojawił się w domu po „podróży służbowej” kobieta mówi mu, że wie o jego romansie. Tymczasem on się...

Dorota | 2014-12-12
Przeczytana: 11 grudnia 2014

Wybierając książkę, zasugerowałam się tytułem i okładką. Nie należała do nudnych,ale też nie miała w sobie tego czegoś co sprawia,że mówisz sobie: jeszcze tylko jeden rozdział. Mąż okłamuje żonę,że wyjeżdża w podróż służbową a w rzeczywistości spotyka się z inną kobietą. Ona będąc z przyjaciółką na babskim wypadzie przyłapuje go na całowaniu się na ulicy z kochanką.Oczywiście ból, łzy, szok, niedowierzanie ale w końcu rozwód. Wkracza na nowo w życie randek... W końcu poznaje tego jedynego, księcia na białym koniu i żyją długo i szczęśliwie. Koniec

Emma | 2014-02-18

Lekkie, łatwe i przyjemne. Niczym Cię nie zaskoczy, ale doskonałe, gdy potrzebujesz optymistycznej powieści z happy endem. (:

Dominika Chachulska | 2013-09-16
Przeczytana: 2012 rok

Opis z kosmosu, w ogóle nie nawiązuje do treści książki, która swoją drogą jest tak słaba, że szkoda na nią czasu

Natalia | 2011-03-17
Na półkach: Obyczaje, Przeczytane

Fajna, lekka książka, którą bardzo przyjemnie się czyta.

Kasia | 2013-08-08
Przeczytana: lipiec 2012

Nudna...

Monika | 2013-10-30
Przeczytana: 30 października 2013

"Rozwód od Armaniego" to typowe czytadło dla kobiet, które marzą o bogactwie, wielkim świecie, miłości, która jest dobra na wszystko. Mi osobiście nie przypadła do gustu. Ot, młoda kobieta, żona bankiera z Wall Street przyłapuje męża na zdradzie. Rozwodzi się, zostaje wykluczona z towarzystwa, poznaje miłego mężczyznę, w którym zakochuje się, odkrywa jego sekret, rozstają się. Na koniec zostaje nam zaserwowane zakończenie iście z taniego romansidła. Zdecydowanie nie dla mnie.