Mamzille – Mamuśki Z Manhattanu

WNK
2009-01-01
2009-01-01

Okładka książki Wilki w modnych ciuszkach Carrie Karasyov, Jill Kargman
Wilki w modnyc... Carrie Karasyov, Ji...
Okładka książki Szkoła dla snobów Carrie Karasyov, Jill Kargman
Szkoła dla snobów Carrie Karasyov, Ji...
Okładka książki Letni staż Carrie Karasyov, Jill Kargman
Letni staż Carrie Karasyov, Ji...

Opowieść o mamuśkach dla przyszłych i młodych mam. Bardzo na czasie.

Opowieść o mamuśkach dla przyszłych i młodych mam. Bardzo na czasie.

Fajna i lekka. Bardzo przyjemnie się czyta

Fajna i lekka. Bardzo przyjemnie się czyta

Z czystym sumieniem mogę uznać "Mamzille" za powieść, która rozbawiła mnie najbardziej ze wszystkich książek, które przeczytałam. Styl pisania autorki jest tak zabawny, że czasami naprawdę trudno powstrzymać się od głośnego parsknięcia śmiechem!

Na początku czytania dość ciężko jest przebrnąć przez te wszystkie nazwy nowojorskich instytucji, ulic itp., co znacznie komplikuje zrozumienie niektórych wydarzeń, czy "powagi" sytuacji. Bardzo brakowało mi w tej książce didaskaliów, szczególnie w momentach gier słownych. Zostały one niestety w całości przetłumaczone na język polski, co odebrało im nieco uroku. No ale to już wina wydania, nie autorki przecież.

Książka ma parę niesamowitych zwrotów akcji. Szczerze? Podczas czytania rozdziału 41 dosłownie opadła mi szczęka. Przez całą lekturę obstawiałam również zakończenia niektórych wątków i... we wszystkich spudłowałam. Jestem naprawdę mile zaskoczona tą historią.

Podsumowując moje zachwyty nad tą pozycją, mogę śmiało powiedzieć że to rewelacyjna książka, przede wszystkim bardzo, bardzo odjazdowa i zabawna.

Lekka, zabawna, sprawiające wrażenie absurdalnych sytuacje opisane w książce zmuszają nas do śmiechu lub przy najmniej lekkiego uśmieszku. Czytając wczuwamy się w rolę głównej bohaterki i mamy wrażenie że sami bierzemy udział w wydarzeniach.

Niby lekka, łatwa i przyjemna a mi czytało się ją niespodziewanie, jak na ten typ lektury, długo. Może dlatego, że w sumie nic odkrywczego w niej nie ma? A że każda mama myśli, że to ona właśnie jest najlepszą mamą na świecie to żadna nowina ;). Jak również to, że wyścig szczurów zaczyna się już od kołyski (zapisy do przedszkola itd.). Niestety :(.

Zabawna, lekka książka z ciętym językiem głównej bohaterki, szkoda jedynie przewidywalnego zaskoczenia.

Zabawna opowiesc o zyciu mamy w wielkim miescie. Zabwna,rewelacyjna na wakacje.

Zabawna opowiesc o zyciu mamy w wielkim miescie. Zabwna,rewelacyjna na wakacje.

cudowna, lekka, idealna na lato.

cudowna, lekka, idealna na lato.

Lekka. I tyle.

Lekka. I tyle.

Świetna, pełna humoru książka, idealna na odprężenie po ciężkim dniu :)

Świetna, pełna humoru książka, idealna na odprężenie po ciężkim dniu :)

• 2011
  • Wymienię