Mamzille – Mamuśki Z Manhattanu

Wydawnictwo: WNK

Matki z Upper East Side, szykownej części Manhattanu, są świetnie wykształcone, bardzo bogate i uwielbiają ze sobą konkurować. Całą energię poświęcają pełnoetatowemu wychowywaniu dzieci, czyniąc maluchy nieświadomymi pionkami w grze, w której sukces mierzy się osiągnięciami nad wiek rozwiniętego potomstwa.W tym właśnie środowisku musi się odnaleźć Hannah Allen. Akurat przeprowadziła się do Nowego Jorku z mężem oraz dwuletnią Violet i zostaje natychmiast zasypana radami przez nowych „przyjaciół”, a także apodyktyczną, znającą się na wszystkim teściową. Mimo wrodzonego zdrowego rozsądku Hannah wpada w szpony mamzilli...Barwny portret matek z Manhattanu – książka, która zachwyci wielbicielki Niani w Nowym Jorku.

Anna Solarska | 2011-09-26
Przeczytana: 25 września 2011

Jakże, niestety, podobna do wielu tego typu książek czy filmów. Owszem, niektóre scenki śmieszą, niektóre sytuacje zaskakują, niektóre momenty skłaniają do refleksji, ale nic ponadto. Zero "świeżego powiewu", atrakcyjności, odkrywczości. Powielony schemacik. Mimo to do przeczytania, tak na szybko ;-)

virginia1982 | 2014-07-04
Przeczytana: 02 lipca 2014

Niby lekka, łatwa i przyjemna a mi czytało się ją niespodziewanie, jak na ten typ lektury, długo. Może dlatego, że w sumie nic odkrywczego w niej nie ma? A że każda mama myśli, że to ona właśnie jest najlepszą mamą na świecie to żadna nowina ;). Jak również to, że wyścig szczurów zaczyna się już od kołyski (zapisy do przedszkola itd.). Niestety :(.

Justyna | 2016-01-18
Na półkach: Opisane, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 18 stycznia 2016

Z czystym sumieniem mogę uznać "Mamzille" za powieść, która rozbawiła mnie najbardziej ze wszystkich książek, które przeczytałam. Styl pisania autorki jest tak zabawny, że czasami naprawdę trudno powstrzymać się od głośnego parsknięcia śmiechem!

Na początku czytania dość ciężko jest przebrnąć przez te wszystkie nazwy nowojorskich instytucji, ulic itp., co znacznie komplikuje zrozumienie niektórych wydarzeń, czy "powagi" sytuacji. Bardzo brakowało mi w tej książce didaskaliów, szczególnie w momentach gier słownych. Zostały one niestety w całości przetłumaczone na język polski, co odebrało im nieco uroku. No ale to już wina wydania, nie autorki przecież.

Książka ma parę niesamowitych zwrotów akcji. Szczerze? Podczas czytania rozdziału 41 dosłownie opadła mi szczęka. Przez całą lekturę obstawiałam również zakończenia niektórych wątków i... we wszystkich spudłowałam. Jestem naprawdę mile zaskoczona tą historią.

Podsumowując moje zachwyty nad tą pozycją, mogę śmiało powiedzieć że to...

Ewa | 2010-10-19
Przeczytana: październik 2010

Jeśli komuś podobała się "Niania w Nowym Jorku", spokojnie może sięgnąć po tę pozycję - utrzymana jest bowiem w tym samym tonie.

Hannah mieszka wraz z mężem i dwuletnią córeczką Violet w Kalifornii. Bardzo jej się podoba życie, które wiedzie - mąż zarabia na tyle, aby wystarczyło na ich utrzymanie, ona natomiast spędza czas wraz z ukochanym dzieckiem. Niestety dla niej (a dla niektórych bardzo "stety")Josh dostaje intratną propozycję pracy, której wykonywanie wiąże się z przeprowadzką do Nowego Jorku. I tu zaczynają się schody. Okazuje się bowiem że nasza bohaterka zupełnie nie przystaje do oczekiwanego wizerunku idealnej matki, jaką chciałyby ją widzieć nowe koleżanki i apodyktyczna teściowa. Na dodatek ktoś rozpuszcza wstrętne plotki jakoby miała nawiązać romans z dawno niewidzianą sympatią z młodości..

Jeśli ktoś chce sięgnąć po coś lekkiego, zabawnego i odprężającego powinien przeczytać tę książkę . Polecam nie tylko mamom ;-)

Pingin | 2011-11-16
Przeczytana: 12 listopada 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Do przeczytania zachęcił mnie wózeczek na okładce, spodziewałam się problemów młodej matki. O! Ja naiwna! Gdzie mnie tam do problemów Manhattańskich mamusiek, te to dopiero mają ciężkie życie. Nie jest to na pewno literatura ambitna czy skłaniająca do przemyśleń, Ci którym marzy się zaskakujące zakończenie też powinni omijać ją z daleka. Moje oczekiwania spełniła, bo miałam ochotę na coś lekkiego, co mogłabym przeczytać między karmieniem, a zmianą pieluch nie obawiając się przy tym, że stracę wątek. Polecam każdemu, kto ma ochotę na coś miłego i przyjemnego.

wild_child99 | 2015-08-28
Przeczytana: sierpień 2015

Lekka, zabawna, sprawiające wrażenie absurdalnych sytuacje opisane w książce zmuszają nas do śmiechu lub przy najmniej lekkiego uśmieszku. Czytając wczuwamy się w rolę głównej bohaterki i mamy wrażenie że sami bierzemy udział w wydarzeniach.

Aneta S | 2011-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2011

Książka z gatunku lekkich i przyjemnych :)
Moim zdaniem świetna, szkoda tylko, że zakończenie jest dosyć oczywiste...

CinnamonFlavour | 2014-01-08

Zabawna, lekka książka z ciętym językiem głównej bohaterki, szkoda jedynie przewidywalnego zaskoczenia.

Madzia | 2013-04-01

Zabawna opowiesc o zyciu mamy w wielkim miescie. Zabwna,rewelacyjna na wakacje.

charlotte | 2012-07-04
Przeczytana: 19 lutego 2012

Świetna, pełna humoru książka, idealna na odprężenie po ciężkim dniu :)