Charakter psa dla bystrzaków

Tłumaczenie: Olga Kwiecień-Maniewska
Seria: Dla Bystrzaków
Wydawnictwo: Septem
Understanding Your Dog For Dummies
9788324620562
pies, psy
poradniki
Anetaa

Sekrety psiej psychiki Zastanawiasz się, jak wygląda świat widziany oczami Twojego psa? Chcesz wiedzieć, co sprawia, że czasami jest przygnębiony, a innym razem bez wyraźnej przyczyny zaczyna szaleć jak pijany zając? Masz ochotę poznać osobowość swojego psa i nauczyć się porozumiewać z nim w jego języku? Zapraszamy Cię zatem na fascynującą wycieczkę w głąb psiego umysłu. Autorzy książki —...

Sekrety psiej psychiki

Autorzy książki — psycholog i trenerka psów — pomogą Ci zrozumieć emocjonalne potrzeby szczeniaka i wskazać najlepsze sposoby wychowania oraz kształtowania charakteru Twojego pupila. Doradzą również, jak opiekować się starzejącym się psem, zmagającym się z problemem zniedołężnienia. Przedstawią pozytywne techniki szkolenia Twojego czworonożnego przyjaciela, dostosowane do jego wieku. Znajdziesz tu także niezawodne sposoby postępowania z psami o różnej osobowości i temperamencie, prowadzenia zwierząt lękliwych oraz agresywnych.

— Interpretacja cech charakterystycznych i przewidywanie zachowania na podstawie rasy.
— Jak psy rozumieją ludzki język oraz interpretacja intonacji i sygnałów wokalnych.
— Techniki motywacyjne umożliwiające modyfikowanie zachowania.
— Rozwiązywanie problemów z zachowaniem oraz nauka czystości.

Ponadto znajdziesz tu dekalogi: 10 najpopularniejszych nieporozumień, 10 sposobów, by zostać przywódcą dla swojego psa oraz 10 sposobów na ciche porozumienie.

źródło opisu: http://septem.pl/

źródło okładki: http://septem.pl/okladki/326x466/chapsa.jpg

MLB | 2014-03-01

Świetna pozycja! Jak wszystkie, w których uczestniczy Stanley Coren.
Bardzo wyczerpująca, opisuje całe życie psa, od szczenięctwa, do starości, zwracając uwagę czytelnika na tak istotne sprawy, jak potrzeby psa zależnie od wieku, błędne przekonania na ten temat, sposoby zapobiegania problemom, wymagania różnych ras ( mieszanek ras), mowę ciała psów ( komunikacja), jakie cechy podlegają modyfikacji, jakie nie. I wiele innych, cennych informacji i porad.
Wielki plus za zwrócenie uwagi na psy z deficytami: głuche, niewidome - wraz ze sposobami postępowania w takim przypadku.

pretender1980 | 2017-03-01
Przeczytana: 01 marca 2017