Trudne tematy

Wydawnictwo: Galaktyka
poradniki

W książce tej poruszam trudne tematy z różnych dziedzin, niekoniecznie związanych bezpośrednio ze zwierzętami, ale zawsze związanych z nami ? ludźmi, więc chcąc nie chcąc tyczących świata zwierząt, którego jesteśmy częścią.Najczęściej nie zdajemy sobie sprawy z pułapek cywilizacji i w najlepszej wierze na przykład napełniamy psie miski i własne talerze superzdrowym jedzeniem, które nachalną reklamą na etykiecie informuje, że służy zdrowiu. Podejmując szereg działań profilaktycznych (szczepienia, odrobaczanie, podawanie witamin), w stosunku do zwierząt i samych siebie mamy poczucie dobrze spełnionego obowiązku. Coraz częściej okazuje się jednak, że nie jest to wcale obowiązkiem względem naszych podopiecznych, ale wręcz działaniem na ich szkodę. Znaczenie takich pojęć, jak higiena , zdrowy tryb życia czy zdrowe odżywianie jest mylone z tym, co pokazują nam reklamy w mediach, gdzie przymiotnik zdrowy oznacza tak naprawdę szybki, łatwy w użyciu.

Monika Krawczyk | 2012-05-23
Przeczytana: 28 maja 2012

skończyłam - kobieta ma taka dusze i mysli jak ja......szkoda tylko, ze tak nas malo w naszym społeczeństwie i że nie mamy sily przebicia......mądra miłość do braci mniejszych bije z każdego slowa

PandoraVooDoo | 2016-06-16
AldivonKacap | 2016-05-04