Jak rozmawiać z psem

Wydawnictwo: Galaktyka
How to speak dog
rozmowa, pies
flora i fauna

Profesor Stanley Coren jest wykładowcą psychologii na Uniwersytecie Kolumbii Brytyjskiej, autor The Left-Hander Syndrom, Inteligencja psów, Sleep Thieves, What Do Dogs Know? ,Dlaczego kochamy psy? Prowadzi własny program telewizyjny Good Dog! Mieszka w Vancouver, w Kolumbii Brytyjskiej, w Kanadzie. Opierając się na poważnych badaniach nad zachowaniem zwierząt, (...)a także na latach własnych doświadczeń, Coren dowodzi, że przeciętny pies domowy jest w stanie rozumieć ludzką mowę na poziomie dwuletniego dziecka. Wprawdzie rozmowy na poziomie Lassie, wykreowane przez hollywoodzką fabrykę snów możemy odłożyć między bajki, ale dzięki Corenowi przekonujemy się, że prawdziwe porozumiewanie się z psami, daleko wykraczające poza ramy wydawania i słuchania komend, jest możliwe. Coren zajmuje się nie tylko słowami, dźwiękami, działaniami i znakami, jakimi my możemy przekazywać psom rozmaite komunikaty, ale także opisuje znaki i komunikaty, jakie one wysyłają do nas. Łatwe do zastosowania sposoby, dzięki którym my, ludzie możemy naśladować język, w jakim psy porozumiewają się miedzy sobą, sugestywne rysunki, objaśniające subtelności mowy ciała, oraz podręczny słowniczek i rozmówki w pieskim, czynią z tej książki niezastąpiony podręcznik dla miłośników psów, dzięki któremu będą mogli nawiązać prawdziwy, głęboki kontakt ze swoimi ulubieńcami.

Jestem miłośniczką psów mam swojego psa z którym wspaniale się porozumiewam, rozmawiam dużo z nim jest najlepszym, oddanym moim przyjacielem.
Wspaniałe, mądre wskazówki i zachowania psów,badania przeprowadzone na tych pięknych zwierzętach..sporo ciekawych ciekawostek, informacji zawiera ta książka z zainteresowaniem, z ciekawością przeczytałam ją.
Bardzo interesuje się psami, zaciekawiła mnie.
Dużo dobrych i złych zachowań opisanych jest w książce bardzo mnie wciągnęła, chwyciła za serce.
Poruszająca,cudna książka warto przeczytać ją!!!!

Raisa | 2016-11-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kynologia
Przeczytana: 19 listopada 2016

"Jak rozmawiać z psem" to niewątpliwie pozycja godna swego autora. Z lektury tego tytułu dowiemy się między innymi o ewolucji języka zwierząt; o tym, czy psy nas naprawdę słuchają; o mowie uszu, oczu, ogona i ciała, a także o mowie zapachów i jej roli w biokomunikacji. Najciekawszy jednak wydaje mi się rozdział traktujący o psich dialektach, w którym to autor szczegółowo omawia wpływ rasy na umiejętność komunikacji oraz wyjaśnia jaką rolę odgrywa w tym wszystkim poziom neoteniczności danego osobnika.

Jako fanka Stanley'a Corena oraz jego sposobu postrzegania psa, serdecznie polecam tę książkę wszystkim tym, dla których porozumienie z psem to coś więcej, niż tylko bezbłędne wykonywanie komend.

Karola | 2018-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2018

Wy nie wiecie, a ja wiem. Jak rozmaiwać trzeba z psem. Obowiązkowa pozycja dla każdego kto kocha psy.

MLB | 2014-02-28
Przeczytana: 2011 rok

Ludzie! Czytajcie, bo warto!

BoAn Jan | 2013-12-04
aronia | 2015-09-19

Obowiązkowa lektura dla właścicieli psów.
Ciekawa i pouczająca :)

Anniola | 2011-08-06

Bardzo dobra książka. Polecam wszystkim tą książkę.

Lycan | 2016-10-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Naukowe