Sztuka życia razem

2019-06-05
Agnieszka Wyszogrodzka-Gaik

💛 💛 💛 💛 💛 💛 💛 💛

💛 💛 💛 💛 💛 💛 💛 💛

Autorka w naukowy sposób i używając licznych przykładów z prowadzonych przez siebie terapii omawia trudności w relacjach romantycznych i drogę prowadzącą do ich rozwiązania. Nie jest to najlżejsza lektura, więc polecam ją szczególnie osobom, którym zdarza się czytywać literaturę popularnonaukową. Poruszana jest cała gama tematów, a czytelnik kończy lekturę z naprawdę solidną wiedzą, opartą na przykładach.

Kupiłam tę książkę zachęcona oceną i opiniami tutaj, jednak wyraźnie nie jest to poradnik dla mnie.
Może jestem za młoda, może jako Polka mam inne doświadczenia niż Amerykanie... Irytował mnie przenaukowiony styl w pierwszej połowie książki i niezrozumiałe często wyjaśnienia. Ciekawiej jednak robiło się, kiedy autorka opisywała konkretne przypadki, nadawała pacjentom imiona i tak przedstawiała ich historię, swoje odczucia i wyniki wspólnej pracy. Te momenty dawały mi do myślenia.
Jeszcze jedna rzecz, która mnie irytowała, to stronniczość autorki. Wierzę, że w gabinecie tego nie okazywała (mam nadzieję!),ale wyraźnie pisze, z kim w małżeństwie sympatyzuje i co o pacjentach myśli. Z jednej strony pokazuje ją to jako człowieka, z drugiej jednak nie pozwala mi patrzeć na nią jak na profesjonalistkę.

Rewelacyjna, rozkładająca na części procesy myślenia i czucia szczególnie w trudnych sytuacjach. Każdy wniosek wysnuty na podstawie przykładów z gabinetu psychologa. Podsuwa konkretne wytłumaczenia pewnych zachowań oraz daje narzędzia do radzenia sobie z innymi przypadkami. Bardzo ciekawa, ale też cięższa pozycja- wymaga zatrzymania się i przemyślenia swoich praktyk komunukacji i działania. Polecam każdemu kto choć trochę interesuje się psychologią i wzajemnymi relacjami.

Podaruj tę książkę komuś bliskiemu, kto nie jest pewien szczęścia w swoim związku, komu proza życia odbiera już radość i ma ochotę rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady. Zafunduj sobie tę lekturę, jeśli czujesz, że warto walczyć, ale potrzebujesz do tego odpowiednich narzędzi. „Sztuka życia razem” to nie lanie wody i przepis na życie w różowej bańce, a kompleksowy poradnik, który otwiera oczy i daje niemal gotowe rozwiązania problemów. Reszta w Waszych rękach.

Cała recenzja: https://www.dailyvibes.pl/single-post/sztuka-zycia-razem-dr-daphne-de-marneffe-recenzja

• Poradnik
  • Zdrowie
  • » miłość&związki
  • Rozwojowe

Dodaj cytat z książki Sztuka życia razem