Dlaczego twój pies zachowuje się w ten sposób? Przewodnik po osobowości psa.

Tłumaczenie: Anna Redlicka
Wydawnictwo: Galaktyka
Why does my dog act that way?
978-83-7579-079-5
hobby, pies, psy, zachowanie, behawioryzm
flora i fauna
mozartiwieloryb

Wyjątkowy przewodnik po psiej naturze, w którym autor, dr Stanley Coren, odtwarza historię ewolucji poszczególnych ras i pokazuje, które psy są wprost stworzone do dominacji lub wręcz agresji, a które do współpracy z ludźmi i do przyjaźni. Zabawna, zaskakująca i mądra książka, która pozwoli ci znaleźć kompana lub lepiej zrozumieć twojego czteronożnego przyjaciela. Przyznam, że sama mam z tym...

Przyznam, że sama mam z tym problem: czy mój pies skoczyłby za mną w przysłowiowy ogień czy kieruje się instynktem samozachowawczym, jego własną korzyścią ? A może nasi ulubieńcy kochają nas bezinteresownie ? Czy jednak trwają przy nas tylko po to, by właśnie przetrwać? Czy są zdolni do uczuć wyższych? A jeśli tak, to dlaczego czasami reagują automatycznie, potrafiąc ugryźć rękę, która głaszcze?Czasem mam wrażenie, że im bardziej się w to zagłębiam, tym mniej jestem pewna, jak jest naprawdę. I tu przychodzi z odsieczą Stanley Coren, który w swoim przewodniku po psiej osobowości tłumaczy i systematyzuje psie motywy i zachowania w oparciu o najnowsze badania naukowe. A wszystko po to, by Ci pokazać, jak stworzyć psa doskonałego.Abyś ostrzegając innych na wszelki wypadek (psa nigdy nie można być do końca pewnym), mógł sam liczyć na niego jak na najlepszego przyjaciela.
Dorota Jastrzębowska, red.nacz. miesięcznika Mój pies

Ewa | 2015-10-26
Przeczytana: 25 października 2015

Książka przekazuje ogrom informacji od procesu udomowienia psa, ich różnic z wilkami, testu osobowości psów, podziału ras ze względu na użytkowość i opisy grup oraz historia powstania ras do walk i na koniec jak psy pomagają i ocalają życie ludzi, innych psów oraz innych gatunków.
Bardzo ciekawa i pouczająca pozycja, polecam fanatykom i nie tylko :)

MLB | 2014-02-28
Przeczytana: 2011 rok

Jak wszystkie książki Stanleya Corena godna polecenia i polecania.
Powinna być na półce w każdym domu, gdzie mieszka Brat Mniejszy, i gdzie nie mieszka - wiedzy nigdy dość. A już na pewno, tak podanej.

marti91 | 2013-03-10

Bardzo duża ilość wiedzy podana w super przystępny sposób. Tezy poparte licznymi badaniami naukowymi i doświadczeniem dr Corena. Bardzo ciekawa pozycja i warta przeczytania i powracania do niej, aby o pewnych aspektach sobie przypominać.

maga2211 | 2013-08-29

Książka napisana nieciekawie. Wiele stron poświęconych psim przodkom czyli wilkom. Jak dla mnie mało ciekawa. Niewiele przydatnych rad i wiadomości.

shelby | 2015-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2015

Bardzo przydatna pozycja dla osób chcących zrozumieć zachowanie swojego psa.

Cristal | 2013-11-21

Polecam, polecam i jeszcze raz polecam !!

Lycan | 2016-10-09
Na półkach: Naukowe, Posiadam, Przeczytane