Alternatywna historia II Wojny Światowej.

Wydawnictwo: Bellona
7 (8 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
historia, II wojna światowa,
historyczna
Bożena

Z obszernych kart historii II wojny światowej wybraliśmy te, które tyczyły przełomowych jej momentów lub takie, które nie przesądzając ostatecznego finału, mogły wpłynąć na czas, przebieg i cenę tych zmagań. Cenę, którą przyszłoby także i nam zapłacić, bo drogi tej wojny nie mogły ominąć Polski.

źródło opisu: http://www.bellona.pl

źródło okładki: http://www.bellona.pl

Logun | 2016-02-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Historia
Przeczytana: 01 lutego 2016

Książka z cyklu "co by było gdyby". To co ją wyróżnia, to dość nietypowy układ oparty na zasadzie dialogu między dwoma współautorami tej pozycji. Zagadnień jest kilka, każdy stanowi odrębny rozdział. Jak każda pozycja tego typu jest to książka nie równa, o ile same tematy są dobrane rozsądnie, to już logika ewentualnych późniejszych wydarzeń miejscami zawodzi. Jeżeli kogoś interesuje tematyka polecam książki Zychowicza , tam mamy może bardziej ograniczoną tematykę ale za to wywód obszerniejszy i bardziej logiczny; a przy tym bardziej optymistyczny, bo tu niemal każda alternatywna historia kończy się dla Polski gorzej niż miało to miejsce w rzeczywistości.

Marcin | 2015-06-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Książka

Rewelacyjna książka idealna dla miłośników historii alternatywnej. A co by było gdyby? Nie raz zadawałem sobie to pytanie: jak potoczyłyby się losy Polaków gdyby podpisali pakt Ribentrop-Beck? Czy udany zamach na Hitlera w Wilczym Szańcu odmieniłby przebieg wojny? Co by było gdyby Japonia zaatakowała ZSRR, a nie USA? Na te pytania i na wile innych znajdziemy odpowiedź w tej książce. Nie ze wszystkimi opiniami się zgodzę, ale z zdecydowaną większością tak.
Polecam wszystkim miłośnikom historii II wojny światowej (ale nie lajkom, niezorientowanych w temacie najprawdopodobniej tak książka będzie nudzić).

Rydzek | 2013-07-30
Przeczytana: 2013 rok

Świetna książka, zarówno dla zorientowanych w historii wojny, jak i dla laików w tym temacie. Pokazuje nam, co by się stało, gdyby historia największego konfliktu zbrojnego w dziejach ludzkości potoczyła się inaczej, a przez to także ukazuje nam ważność niektórych wydarzeń, których historycy nieraz nie doceniają.

Kacper | 2017-03-22
Przeczytana: 27 września 2017