Jak Ślązak z Bułgarem, czyli patchwork prowincjonalny

9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Bułgaria, Bułgarzy, Śląsk, Ślązacy
Inne
bachu

Jak Ślązak z Bułgarem, a właściwie z Bułgarką… Spotkaliśmy się przy pracy nad wywiadem-rzeką z abp. damianem Zimoniem i odkryliśmy, że choć wychowywaliśmy się w bardzo różnych miejscach, łączy nas przywiązanie do małych ojczyzn. O nich są nasze śląsko-bułgarskie rozmowy. Tkamy patchwork z bardzo różnych nitek i materiałów-bułgarskich i polskich, morawskich, niemieckich i macedońskich, teologicznych i historycznych, bolesnych i serdecznych. Opisujemy ciepło, jego życiodajne doświadczenie. każdy go potrzebuje-urodzony w miejscu lichym czy w metropolii. Tęsknimy za ciepłem, bo dizęki niemu łatwiej dojść do prawdziwego celu naszej wędrówki.

źródło opisu: Księgarnia św. Jacka, 2005

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

eduko7 | 2016-02-23
Na półkach: 2016
Przeczytana: 08 lutego 2016

Ciekawe spostrzeżenia na temat kultury, zakorzenienia, przywar i zalet Ślązaków, mieszkańców innych regionów Polski i Bułgarów. Wspomnienia
o przodkach, osadzone w historii kraju i Małej Ojczyzny. Rozważania
o wierze, o Autorytetach. Warto przeczytać, podumać.

Antoni Leśniak | 2014-01-12