Szukając Emmy

Seria: Zaczytaj się
Wydawnictwo: Znak Literanova
Finding Emma
Ag2S

Czasami drobne chwile potrafią odmienić bieg czyjegoś życia Megan spuściła córkę z oka tylko na kilka sekund. Wydawało się, że nic złego nie miało prawa się stać. Tymczasem mała Emma zniknęła bez śladu. Rodzina i policjanci byli bezsilni. Dziewczynka jakby zapadła się pod ziemię. Mijały dni, tygodnie miesiące... Wszyscy stracili już nadzieję. Tylko Megan nie chciała pogodzić się z myślą, że...

Czasami drobne chwile potrafią odmienić bieg czyjegoś życia

Rodzina i policjanci byli bezsilni. Dziewczynka jakby zapadła się pod ziemię. Mijały dni, tygodnie miesiące... Wszyscy stracili już nadzieję. Tylko Megan nie chciała pogodzić się z myślą, że nie nigdy nie odzyska córki.
Szukając Emmy to opowieść o sile matczynej miłości i o tym, jak wiara i nadzieja pozwalają pokonać największe nawet przeszkody.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3717,Szukajac-Emmy

ivv | 2016-09-12

Historia porwanej dziewczynki. Po jednej stronie mamy opis przeżyć rodziców, to, jak psuje się ich małżeństwo i relacje z pozostałymi córkami. Po drugiej stronie mamy opis, gdzie znajduje się teraz Emma.
Bardzo wcześnie domyślamy się, co się stało, a historia toczy się nadal - przydługawo, niepotrzebnie.
Na pewno są lepiej opisane historie. Szkoda tracić czasu.

Madi | 2016-10-14
Na półkach: Przeczytane, 2016, Obyczajówka
Przeczytana: 14 października 2016

Historia kochającej się rodziny ,którą sięgnęła wielka tragedia jaką jest zaginięcie 3 letniej Emmy-córki/siostry.
Historia zrozpaczonej matki,która nie poddaje się w poszukiwaniach.
Historia ojca,który trzyma całą rodzinę w ryzach.
I na końcu historia małej Emmy przebywającej u kochających jej dziadków.
Książkę ,choć porusza trudny temat czyta się lekko i przyjemnie , a to dlatego bo znamy już los małej Emmy i liczymy tylko na dobre zakończenie.

xLadyInBlack | 2017-08-27
Na półkach: Inne, Przeczytane
Przeczytana: 27 sierpnia 2017

Megan była zwykłą matką trójki córek: spokojnej Hannah,wybuchowej Alexis i słodkiej Emmy. Pewnego popołudnia trzyletnia Emma wyszła przez niedomknięte drzwi na dwór i znikła bez śladu.
Dwa lata później Megan ciągle niestrudzenie szuka córki, zaniedbując przy tym starsze córki i męża, Petera, z którym teraz łączy ją tylko wspólna hipoteka. Stworzyła program, dzięki któremu wszystkie dzieci odprowadzane są po szkole do domów przez dorosłych, organizuje pogadanki dla najmłodszych ucząc ich, co mają robić gdy zaczepi ich ktoś nieznajomy. Rzuca się w wir obowiązków, byle tylko nie dopuścić do siebie bólu po stracie dziecka.

Trudno wyobrazić sobie, co czują rodzice, których dziecko nagle gdzieś znika. Gdy mijają dni, miesiące, lata, a oni, mimo zaangażowania własnego, policji, mediów – nie otrzymują żadnej informacji o swoim dziecku. Nie wiedzą, czy ich maleństwo żyje, ma się dobrze, czy właśnie niezmiernie gdzieś cierpi. Trudno wyobrazić sobie, co dzieje się w głowach tych rodziców. A...

summerak | 2013-11-12
Przeczytana: 10 listopada 2013

Kolejna książka poruszająca temat zaginięcia dziecka .

Po raz kolejny możemy się przekonać jak potrafi być silna miłość matki do dziecka oraz że wiara - nadzieja potrafi trzymać zrozpaczonego rodzica przy życiu . A także potrafi zdziałać cuda :)

Jako że sama jestem mamą bardzo przeżywałam zaginięcie Emmy ...
Bardzo wzruszyłam się czytając tą książkę .

wiolagg66 | 2014-09-12

Ciekawa książka,zaskakująca historia,nieprawdopodobne zakończenie...

Polecam :)

Ewelina229 | 2015-02-10
Przeczytana: listopad 2014

Każda książka w której główną rolę gra dziecko postrzegamy inaczej niż inny rodzaj czytanych książek. to kolejna z serii o uprowadzonym dziecku, tylko tutaj dla odmiany dziewczynce nie dzieje się żadna krzywda, jest wesoła uśmiechnięta, kochana przez swoich "dziadków"... Poruszająca, wzruszająca i zapewne godna polecenia :)

Anna | 2014-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2014

Nikt z nas nie jest zapewne w stanie wyobrazić sobie, co musi przeżywać rodzina, której uprowadzono 3-letnie dziecko, która nic nie wie o jego losie; czy żyje, czy jest szczęśliwe, czy porywacze troszczą się o nie, czy je nękają i maltretują.
Emma zniknęła sprzed swojego domu, gdy była w nim matka i dwie starsze siostry. Przez dwa lata - mimo poszukiwań policji - nie udało się nic ustalić. Zdarzenie to najbardziej przeżyła Megan - matka dziewczynki, bo to ona nie potrafiła uporać się z bólem i stratą, zapomnieć, pochować wspomnień i nadziei, dalej żyć dla męża i pozostałych córek. Jej ciągła depresja, rozpacz i dopatrywanie się w każdym dziecku zaginionej córeczki, doprowadziła niemal do rozpadu małżeństwa. Czy warto było aż tak ryzykować, a może trzeba było po dwóch latach poszukiwań i złudzeń zamknąć rozdział pt. Emma i wrócić do normalnego życia?
Przeczytajcie, a przekonacie się sami. Książka pełna emocji, wzruszeń, ściskająca gardło, pokazująca utratę dziecka w dwóch różnych...

Angelika Lachór | 2014-05-23
Przeczytana: 23 maja 2014
Mońcia_POCZYTAJKA | 2013-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2013

Historie oparte na prawdziwych wydarzeniach mają tę przewagę nad nawet najlepiej skonstruowaną fikcją literacką, że gdzieś i kiedyś naprawdę się wydarzyły.
Historia małej trzyletniej Emmy Tylor nie odbiega w zasadzie od kanonu powieści o zaginionych, czy porwanych dzieciach, które odnajdują się cudownym zbiegiem okoliczności za sprawą bezgranicznej miłości, wiary i wytrwałości ich matek. Nie brak tu skrajnie trudnych emocji, bólu i rozpaczy oraz problemów małżeńskich i rodzinnych, z którymi muszą zmierzyć się rodzice i rodzeństwo zaginionej dziewczynki. Znajdziemy tu również morze nadziei, która nigdy nie umiera i pozwala przetrwać najtrudniejsze momenty zwątpienia.
Skoro zatem powieść „Szukając Emmy” Steeny Holmes nie odbiega od przyjętych schematów, to dlaczego tak bardzo chwyta za serce, a jej lektura wzbudza tak wiele emocji... otóż jest to opowieść prawdziwa, jakich można usłyszeć wiele w Stowarzyszeniu Zaginionych Dzieci, bądź innych tego typu organizacjach.
Kiedy uświadomimy...

Marta | 2015-06-03
Przeczytana: 01 czerwca 2015

Piękna i wzruszająca historia.
Bardzo podoba mi się to, że Emma wiedzie szczęśliwe życie u boku ,,dziadków'' a nie jest np. przetrzymywana w ciemnej piwnicy o suchym chlebie i wodzie.
Uwielbiam książki ukazujące ludzkie problemy i emocje, a w ,,Szukając Emmy'' na pewno nikomu ich nie zabraknie. Czytając tę opowieść wczuwałam się w role wszystkich bohaterów i przeżywałam razem z nimi ich rozterki i cierpienia. Najbardziej spodobała mi się postać Megan, jej wiara i determinacja, które pokazują jak silna jest miłość matki do dziecka.
Jedynym minusem tej książki jest to, że jest napisana trochę zbyt pobieżnie. Dosyć często czegoś mi brakowało, niektóre fragmenty można by troszkę poszerzyć.
Książkę pochłonęłam nawet nie wiem kiedy. Polecam:)