Szukając Emmy

Wydawnictwo: Znak Literanova
Finding Emma
literatura piękna
Ag2S

Czasami drobne chwile potrafią odmienić bieg czyjegoś życia Megan spuściła córkę z oka tylko na kilka sekund. Wydawało się, że nic złego nie miało prawa się stać. Tymczasem mała Emma zniknęła bez śladu. Rodzina i policjanci byli bezsilni. Dziewczynka jakby zapadła się pod ziemię. Mijały dni, tygodnie miesiące... Wszyscy stracili już nadzieję. Tylko Megan nie chciała pogodzić się z myślą, że...

Czasami drobne chwile potrafią odmienić bieg czyjegoś życia

Rodzina i policjanci byli bezsilni. Dziewczynka jakby zapadła się pod ziemię. Mijały dni, tygodnie miesiące... Wszyscy stracili już nadzieję. Tylko Megan nie chciała pogodzić się z myślą, że nie nigdy nie odzyska córki.
Szukając Emmy to opowieść o sile matczynej miłości i o tym, jak wiara i nadzieja pozwalają pokonać największe nawet przeszkody.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3717,Szukajac-Emmy

NieFikcyjna | 2017-09-13
Przeczytana: 08 grudnia 2016

„Szukając Emmy” to szybka, całkiem przyjemna do czytania powieść, ma tylko jeden, podstawowy błąd. Nie ma tu żadnego napięcia, żadnej zagadki do rozwikłania, wszystko jest podane na tacy. Cóż, być może to po prostu nie miał być kryminał, a książka obyczajowa (i pewnie takie było założenie autorki), jednak w takim razie ta książka wydaje mi się zwyczajnie nudna i niedopracowana. Z opisu książki wynikało, że czytelnik będzie obserwował zmagania Megan i jej bliskich z utratą dziecka oraz próby jego odnalezienia, nie ma tam bowiem mowy o starszym małżeństwie, a jest to równie ważny wątek, który autorka opisuje równocześnie z wątkiem matki Emmy. Nastawiłam się na kryminał, ale szybko zorientowałam się, że ta powieść nim nie będzie. Pomyślałam wtedy, że autorka skupi się bardziej na psychice i sposobach radzenia sobie w takiej sytuacji – jednak tak też nie było. Postaci są zbyt słabo rozbudowane, Steena Holmes nie pokusiła się o pogłębienie ich portretów psychologicznych. Są...

xLadyInBlack | 2017-08-27
Na półkach: Przeczytane, Inne
Przeczytana: 27 sierpnia 2017

Początkowo historia wydawała mi się bardzo przewidywalna, a jednak po drodze spotkało mnie kilka niespodzianek. Z każdą przeczytaną kartką byłam bardziej zaciekawiona tym, co wydarzy się w dalszej części opowieści. Wczułam się w opowiadaną historię i zaczęłam przeżywać ją intensywniej, a pod koniec pojawiły się łzy.
To książka o której nie zapomnę po odłożeniu jej na półkę. Według mnie – naprawdę warta przeczytania lektura. Polecam! :)

Youthbook | 2017-06-16

To chyba jedna z niewielu książek, która niezbyt przypadła mi do gustu. Nie bardzo zrozumiałam jej treść i to co chciał przekazać autor. Przyznam szczerze, że nie do końca przeczytałam tę książkę. Zostało mi ok. 30 stron.

beztroska_domatorka | 2017-04-20
Na półkach: Przeczytane, 2016

Warto przeczytać, porusza ciężki temat - zaginięcie dziecka i walkę matki o odnalezienie córki. Miałam ciarki czytając tą książkę. Polecam.

Adrianna | 2017-01-07

Straszna historia, takie rzeczy mogłyby się przytrafić każdej matce.

zuziek111 | 2016-11-07
Przeczytana: 08 września 2016

Fajna książka, jednak nie do końca porywająca.
Na zimowy wieczór w sam raz. :D

Joanna | 2016-10-25

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Złamane obietnice bolą. Czyny znaczą więcej niż słowa.

Madi | 2016-10-14
Na półkach: Przeczytane, 2016, Obyczajówka
Przeczytana: 14 października 2016

Historia kochającej się rodziny ,którą sięgnęła wielka tragedia jaką jest zaginięcie 3 letniej Emmy-córki/siostry.
Historia zrozpaczonej matki,która nie poddaje się w poszukiwaniach.
Historia ojca,który trzyma całą rodzinę w ryzach.
I na końcu historia małej Emmy przebywającej u kochających jej dziadków.
Książkę ,choć porusza trudny temat czyta się lekko i przyjemnie , a to dlatego bo znamy już los małej Emmy i liczymy tylko na dobre zakończenie.

ivv | 2016-09-12

Historia porwanej dziewczynki. Po jednej stronie mamy opis przeżyć rodziców, to, jak psuje się ich małżeństwo i relacje z pozostałymi córkami. Po drugiej stronie mamy opis, gdzie znajduje się teraz Emma.
Bardzo wcześnie domyślamy się, co się stało, a historia toczy się nadal - przydługawo, niepotrzebnie.
Na pewno są lepiej opisane historie. Szkoda tracić czasu.

anna91 | 2016-08-29

ogolnie fajna ksiazka troche sie ciagnie