Kontrwywiad

Wydawnictwo: Czytelnik
kontrwywiad, szpiedzy, szpiegostwo
Abigail

Świetnie napisana, emocjonująca powieść szpiegowska Andreja Guliaszkiego-jednego z czołowych pisarzy bułgarskich. Bohaterem jest młody oficer kontrwywiadu, który na skutek zbiegu okoliczności decyduje się na ryzyko samodzielnego pojedynku z dobrze zorganizowaną i groźną bandą szpiegów. Rzecz rozgrywa się w malowniczej i surowej scenerii Gór Rodopskich potęgującej atrakcyjność i dramatyzm powieści

źródło opisu: Czytelnik, 1874

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Martina | 2019-04-27
Przeczytana: 2019 rok

Opis z okładki zapowiada emocjonującą, świetnie napisaną powieść szpiegowską bułgarskiego autora. Niestety na nic zdał się chwytliwy, wiele obiecujący tytuł, klimat lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku oraz sceneria majestatycznych Rodopów... Kontrwywiad okazał się książką naprawdę trudną do przeczytania, wręcz nudną.
Fabuła przede wszystkim skupia się na śledztwie w sprawie włamania do miejscowej bazy wojskowo-geologicznej, którą prowadzi kapitan kontrwywiadu Awakum Zachow. Wydarzenie to wstrząsa mieszkańcami spokojnego, górskiego miasteczka, ponieważ trzymający wówczas wartę sierżant Stojan zostaje przez włamywacza obezwładniony chloroformem.
Jak wynik śledztwa wpłynie na życie mieszkańców Momcziłowa?
Czy mogą czuć się bezpiecznie?
Niestety śledztwo prowadzone jest chaotycznie, autor wprowadza nas w kolejne wątki, które zupełnie nie wnoszą nic do sprawy włamania, a jedynie dezorientują czytelnika. W książce pojawia się nawet wątek miłosny głównego bohatera, który jest...