Fotołowy. Naucz się fotografować zwierzęta na łonie natury

Wydawnictwo: Zoner Press
poradniki

Robienie zdjęć zwierzętom w przyrodzie to o wiele więcej niż tylko naciśnięcie przycisku na aparacie. Oprócz niezbędnego sprzętu technicznego musisz również posiadać trochę wiedzy o tym, gdzie można zwierzęta znaleźć, w jaki sposób do nich podejść, powinieneś również wiedzieć co nieco o zwyczajach zwierząt, którym robiona jest sesja zdjęć i kiedy jest ta najlepsza pora, by zrobić zdjęcie. Fotograf profesjonalny, Rostislav Stach będzie dla Ciebie wyśmienitym przewodnikiem, który podzieli się z Tobą swoim trzydziestoletnim doświadczeniem w dziedzinie fotografii zwierząt. Jego rady i polecenia są wsparte dziesiątkami zdjęć, które zadowolą nie tylko tych, którzy interesują się fotografią, lecz również wszystkich miłośników przyrody. Zaletą jest to, iż większość zdjęć jest zrobiona w miejscach, które są dla nas znane i dostępne. Jeżeli będziesz szukał w tej publikacji zdjęcia zwierząt w akcji, w sensie "łowca krokodyli", to będziesz trochę zawiedzony - ale z ręką na sercu: potrafisz rozpoznać większość ptaków, które spotykasz przy fotografowaniu na własnym podwórku lub w pobliskim parku Zdjęcia w książce nie są tylko dodatkiem do tekstu - jeżeli rzeczywiście interesuje Cię robienie zdjęć w przyrodzie, musisz poświęcić fotografiom więcej niż tylko pobieżne zainteresowanie. Spróbuj wyobrazić sobie w jaki sposób przygotowałbyś się do robienia zdjęć, w jaki sposób zrobiłbyś samo zdjęcie, następnie postaraj się postępować w ten sposób. Jeżeli to Ci się uda, jesteś na dobrej drodze do własnych wyśmienitych fotografii.

ndx | 2014-09-03
Przeczytana: 02 września 2014