Powrót gracza

The Return of The Player
literatura amerykańska
literatura piękna
Bożena

W świecie, w którym utrzymywanie dwóch ekskluzywnych domów i wysyłanie dzieci do szkół o budżetach większych niż małe afrykańskie państwa jest standardem, marne sześć milionów dolarów, jakie zostały Millowi na koncie nie wystarcza na długo. Stąd pomysł, by wmanipulować pewnego niefrasobliwego bogacza w najbardziej szalony projekt filmowy w całej historii kinematografii światowej. Jest tylko jeden problem. Griffin sam nie wie, jak to się stało, że znów ma zwłoki do uprzątnięcia.

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

Wojciech Gołębiewski | 2015-09-05
Przeczytana: 05 września 2015

Michael Tolkin (ur. 1950) zasłynął "Graczem" (1988), którego nie czytałem wprawdzie, ale za to został sfilmowany w 1992. Po 18 latach Tolkin decyduje się napisać drugą część, która właśnie omawiam. Jeszcze ciekawostka: autor to syn Mela Tolkina (1913-2007), pochodzącego ze sztetla blisko Odessy, gdzie nazywał się Szmuel Tołczyński.
Na okładce czytam: „mocna czarna komedia...”, jak i „ostra rozrywka pełna złośliwości”, więc po ponurym przebrnięciu 55 stron, zaczynam podejrzewać, że to wina tłumacza, bo tak czy inaczej styl jego jest nużący. Nie znajduję bliższych danych o jego kwalifikacjach, więc podaję tylko nazwisko: Marek Fedyszak.
Jednak problem tkwi chyba w moim malkontenctwie, bo mnie pewne dowcipy już nie bawią. A co Państwo powiecie o tym rodzaju humoru (str.57):
„...gdy Greg odbierał telefony, czasami włączał suszarkę do włosów koło słuchawki i mówił, że ...

moolat91 | 2012-05-16
Przeczytana: 14 maja 2012

Straszna lektura, bylem zagubiony czytajac ja, podobno to jest czarna komedia, niestety ani razu sie nie usmiechnalem - raczej z politowania nad takim ''dzielem''. Dobrze, ze kupilem ja za 5 zl w Matrasie, tak wiec wiele nie stracilem (nie liczac czasu na czytanie tego czegos) ODRADZAM STANOWCZO !