Tak to już jest

Tłumaczenie: Dariusz Żukowski
Wydawnictwo: Poradnia K
This Is How It Always Is
aleqsia

„TAK TO JUŻ JEST” – KIEDY SYN STAJE SIĘ CÓRKĄ Wyjątkowa opowieść o miłości, rodzinie i zmianie. Claude’a poznajemy, gdy ma pięć lat, jest najmłodszym z pięciu braci – uwielbia kanapki z masłem orzechowym, sukienki i marzy o byciu księżniczką. A kiedy podrośnie, powie, że chce być dziewczynką. Rodzice Claude’a, Rosie i Penn, akceptują swoje dziecko takim, jakie ono jest, nie mają pewności...

„TAK TO JUŻ JEST” – KIEDY SYN STAJE SIĘ CÓRKĄ
Rodzice Claude’a, Rosie i Penn, akceptują swoje dziecko takim, jakie ono jest, nie mają pewności jednak, czy mogą się tym podzielić z całym światem. I dlatego wybór Claude’a utrzymywany jest w tajemnicy. Pewnego dnia jednak wszystko się zmienia…

To opowieść o przemianie, rodzinie i rodzicielstwie, o tym, że bycie rodzicem to skok w nieznane, a rozwój dziecka to jedna z największych życiowych niewiadomych. Przede wszystkim jednak to książka o tym, jak trudno być rodzicem dziecka transpłciowego. Powieść została oparta w dużej mierze na autentycznych wydarzeniach: autorka sama ma syna, który zdecydował, że chce zmienić płeć.

Redaktorka wydawnictwa Poradnia K mówi:
„Frankel wykazała się odwagą, poruszając tak ważny temat. Jej książka może być drogowskazem dla ludzi, których życie postawiło w naprawdę trudnej sytuacji: gdy o swoje dzieci muszą zadbać nie tylko na co dzień, ale nieustannie zadają sobie pytanie, czy ich dziecko jest bezpieczne, czy nic mu nie grozi ze strony rówieśników i dorosłych. Naszym zdaniem Tak to już jest to książka z tych, które mają moc zmieniania świadomości społecznej”.

Laurie Frankel to uznana amerykańska pisarka, laureatka wielu nagród, autorka trzech powieści („Tak to już jest”, „Na razie żegnaj” i „Atlas miłości”). Jej książki przetłumaczono na ponad dwadzieścia pięć języków oraz wykupiono prawa do ich ekranizacji. Jest współzałożycielką organizacji wspierającej czytelnictwo Seattle7Writers. Uznano ją za jedną z pięćdziesięciu najbardziej wpływowych mieszkanek Seattle.

Z recenzji zagranicznych:

Pięknie napisana, niesamowita historia rodzinna – po prostu wspaniała!
– Reese Witherspoon, aktorka, laureatka Oscara, znana z roli w serialu „Wielkie kłamstewka”

Wyjątkowa książka o rodzinnej tajemnicy. Zmusiła mnie do płaczu, sprawiła, że się śmiałam, skłoniła do myślenia – Liane Moriarty, autorka bestsellera „Wielkie kłamstewka”

źródło opisu: Poradnia K

źródło okładki: materiały wydawnictwa