Mój przyjaciel Leonard

G+J
83-60376-16-6
typ
papier
7,83 (397 ocen i 43 opinie)

Opis książki

‘‘Czasem udaję, że Lilly jest ze mną. Zwracam się do pustego krzesła naprzeciwko mnie, obejmuję ramionami nicość i mówię, że ją kocham. Gdy wychodzę z domu, mówię jej, że niedługo wrócę. Po długim dniu mówię jej, że jestem zmęczony i chcę iść do łóżka. Nawet nez niej mam wszystko, czego potrzebuję, własny mały dom, dużego śmiesznego psa, uczciwie zarobione pieniądze, mam czas, czas tylko dla siebie, cenny czas tylko dla siebie, kiedy mogę robić to, co chcę. Mam proste rzeczy, proste życie, wszystko, czego potrzebuję’‘.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników

Po przeczytaniu autobiografii J.Freya pt.: „Milion małych kawałków”, koniecznie trzeba przeczytać dalszą część autobiografii autora… to książka, w której znajdziesz wszystko, radość… zaufanie… miłość… smutek… nienawiść… nadzieję… gorąco polecam, jak dla mnie znakomita!

Ilona | 2011-07-09
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2009 rok

Kontynuacja autobiograficznej powieście Jamesa Freya pt. " Milion małych kawałków ". Niezwykle fascynująco opisane zostają losy Jamesa po wyjściu z więzienia oraz odwyku. Po opuszczeniu powyższych miejsc pragnie on tylko jednego - spotkania ze swoją Lilly, którą kocha nad życie i z którą pragnie spędzić resztę życia. James doznaje szoku i załamania. Spędza wiele czasu ze swoim przyjacielem Leonardem. Nie może spożywać alkoholu, gdyż to mogłoby go zabić. Frey w powieści walczy z wieloma przeciwnościami losu, lecz Leonard pomaga mu jak tylko potrafi najlepiej. Jest przy nim, kiedy on tego potrzebuje. Uważa Jamesa za własnego syna, którego nigdy nie miał.
Niezwykła powieść, pisana kontrowersyjnym językiem niesie ze sobą wiele przesłań. Uczy o najważniejszych wartościach w życiu, walce z nałogiem i nie tylko. Serdecznie polecam !

Jedna z najbardziej życiowych i prawdziwych książek, które czytałam.

KatiEmm | 2013-12-15
Przeczytana: 14 grudnia 2013

Kontynuacja "Miliona małych kawałków" znowu dostarcza nam głębokich wrażeń i emocji, a zwłaszcza na początku i końcu książki. Oczywiście pierwsza część zdecydowanie jest najlepsza, jednak fajnie było dowiedzieć się co dalej działo się z Jamesem, a działo się ojjj działo ;)
Cała historia na pewno zostanie mi głęboko w pamięci i będzie też przestrogą, a także wzorem - że człowiek dużo może osiągnąć w życiu, dużo może przetrwać, ale nie można się poddawać, trzeba się trzymać.

Alwin93 | 2011-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2011

Myślę, że jest to najlepsza książka jaką ostatnio czytałam. Chociaż jest napisana prostym językiem od samego początku czuję się, że to będzie taka lektura, której nie można przerwać. Jeśli chodzi o mnie, tak właśnie było.

Książka pokazująca to gorsze, trudniejsze życie. Jednak zawiera i to w znacznej ilości wartości najważniejsze w życiu.
Ludzie uzależnieni, zagubieni, walczący aby przetrwać każdy dzień. Słabość psychiki ludzkiej, która tu prowadzi do samobójstwa. Pokazanie prawdziwej miłości, o której nie da się zapomnieć.
Walka z samym sobą, walka z własnymi słabościami.
W końcu przyjaźń, która tu odgrywa najważniejszą rolę.Przyjaźń na zawsze, można by powiedzieć ,że bezinteresowna.
W książce tej przyjaciel zawsze jest tu tytułowy Leonard pomaga przyjacielowi, jest zawsze przy nim może nie fizycznie ale duchowo. sam jest tajemniczy nie dużo mówi, swoje problemy zostawia na boku, nie mówi o nich, gdyż na pierwszym miejscu stawia przyjaciela.Odciąga go od problemów, zawsze...

norepinefryna | 2014-08-03
Przeczytana: 31 grudnia 2012

"Znajdziemy mieszkanie, żaden pałac, po prostu nasze miejsce. Dostaniemy jakąś pracę, zarobimy trochę pieniędzy, będziemy razem, zostaniemy razem, będziemy żyć razem, radzić sobie razem, po prostu będziemy razem. Razem się zestarzejemy."

Nieskomplikowana, ale piękna opowieść o życiu człowieka, który wyszedł z ogromnego bagna, jakim są narkotyki (Kontynuacja "Miliona małych kawałków"). Polecam.

midori | 2012-09-01
Przeczytana: 14 października 2012

ostatni raz się tak popłakałam, w 3 klasie czytając o psie który jeździł koleją...
był moment w połowie książki, gdzie czułam się trochę zawiedziona, że nie ma takiego walnięcia jak przy 1części, jednak pod koniec był konkretny problem ze skończeniem książki, rozwaliła mnie przyjaźń Leonarda i Jamesa. składnia kiepska, ale w skrócie, NIESAMOWITA KSIĄŻKA. Frey zdobył moje serce na wieki.

grawion_pl | 2014-01-02
Przeczytana: 2007 rok

Kontynuacja wspaniałej książki Milion małych kawałków czyli mój przyjaciel Leonard. Znów mamy do czynienia z bohaterem, który żyje na granicy ryzyka. Śmierć kryje się pod płaszczykiem upojnego narkotycznego lub alkoholowego stanu. Choroba jest uleczalna, potrzebuje czasu i odpowiednich ludzi oraz wiary w siebie. Na szczęście znajduje się ktoś, kto bezinteresownie wyciąga rękę.

Prawda, szczerość oraz prawdziwość bijąca z tej książki niektórych smuci. Niektórych jednak buduje i mobilizuje do życia pokazując inne losy podobnych ludzi.

Pozycja nie jest dla wszystkich. Choć studenci psychologii powinni przerobić ją dla lepszego poznania czym jest narkomania.

Antonine | 2014-01-18
Przeczytana: styczeń 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ta książka pokazuje moją wybredność, a ładnie mówiąc nietuzinkowość.
Sięgnęłam po nią ze względu na opinię użytkowników.
I zaczęło się mozolne czytanie. Strasznie denerwowała mnie składnia i kompozycja, brak znaków interpunkcyjnych.
Chyba bardziej wzruszyłam się przy uśpieniu psa niż samobójczej śmierci przyjaciela. Myślę, że ocena pozycji zależy od wnętrza, empatii i wrażliwości człowieka. Sama uroniłam kilka łez.

Nie mniej jednak, współczuję autorowi i jednocześnie zazdroszczę odwagi napisania o tym. Pewnie kiedyś skuszę się na pierwszą część, dzięki której ułoży mi się to wszystko w jedną całość.

Lolina | 2015-01-26
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 18 stycznia 2015

Książka świetna, dokładnie opisuje przeżycia, stan psychiczny osoby, która dopuściła się niedozwolonych czynów, odbyła karę, a potem zostaje zmuszona zmierzyć się z otaczającą rzeczywistością. Prawdziwa, na pewno wrócę nie raz.

Nat | 2010-02-12

Druga część książki Milion małych kawałków. Choć nie była aż taką rewelacją jak wspomniana pierwsza część to i tak była świetna i godna polecenia wszystkim, którzy lubią książki tego typu i nie tylko.

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Helena Mniszkówna
    137. rocznica
    urodzin
    W ogóle najczęściej bywa tak, że kobieta odchodząc od ołtarza widzi przed sobą niebo i marzenia swe najszczytniejsze w pełni rozkwitu, mężczyzna zaś tylko - pokój sypialny...
  • Walter Moers
    58. rocznica
    urodzin
    Czytanie jest inteligentną metodą oszczędzenia sobie samodzielnego myślenia
  • Aleksandra Janusz
    35. rocznica
  • Michaił Szołochow
    110. rocznica
    urodzin
    Baba jak ten kot: kto pogłaszcze, ten panem
  • Michael Chabon
    52. rocznica
    urodzin
    - Zdaję się, że nie pasuję do nowego profilu firmy.
    - Którym jest?
    - Kompetencja.
  • Josif Brodski
    75. rocznica
    urodzin
    Generalnie, zasada odnośnie wszystkiego co nieprzyjemne jest taka, że im szybciej człowiek sięgnie dna, tym szybciej wypłynie na powierzchnię.
  • Yann le Pennetier
    61. rocznica
  • Erlend Loe
    46. rocznica
    Nie mam żadnych planów.
    Wciąż rządzi mną przekonanie, że większość rzeczy nie ma sensu.
    Nie jest inspirujące.
    Zwolniłem tempo. Do zera.
    Myślę, że muszę zacząć od początku. Jak się zaczyna od początku?
  • Jens Lapidus
    41. rocznica
    urodzin
    Czytałem, że znaleźli trupa, co ma brudne nogi, obwisłe jaja & owłosioną dupę- zadzwoń żebym wiedział, czy żyjesz.
  • Marcin Kydryński
    47. rocznica
    urodzin
    Do pobliskiej Café Mindelo płynie Miss Lizbony, czarna Kabowerdyjka, wysoka i lekka jak orchidea. Z daleka widzę światło jej tlenionych prawie na biało włosów. Chwilę potem odsłonięty wysoko brzuch, twardy jak pień hebanowego drzewa i wiotki jak nadgarstek. Ten brzuch nigdy nie zazna pieroga ni bigo... pokaż więcej
  • Bob Dylan
    74. rocznica
    urodzin
    Czasami w piosenkach mówi się rzeczy, które raczej nie mogą być prawdą. Czasami mówi się rzeczy, które nie mają nic wspólnego z prawdą, a czasami takie, które wszyscy za prawdę uznają. Jednocześnie ma się wrażenie, że jedyna prawda jest taka, że nie ma na tym świecie żadnej prawdy. Cokolwiek się mów... pokaż więcej
  • William Trevor
    87. rocznica
  • Henri Michaux
    116. rocznica
    urodzin
    Zaczęło się to, kiedy byłem dzieckiem. Pojawił się zbędny dorosły.
  • Michał Choromański
    43. rocznica
    śmierci
    Są w życiu spotkania nieuniknione
  • Aleksander Brückner
    76. rocznica
    śmierci
    Olimp polski i pruski Długosz, Miechowczyk, agendziści, aby się krótko a dobitnie wyrazić, z palców sobie wyssali [...].

Znajdź nas na Facebooku