Okładka książki Mój przyjaciel Leonard

G+J Gruner+Jahr PL
83-60376-16-6
typ
papier
7.74 (304 ocen i 33 opinie)

Opis książki

‘‘Czasem udaję, że Lilly jest ze mną. Zwracam się do pustego krzesła naprzeciwko mnie, obejmuję ramionami nicość i mówię, że ją kocham. Gdy wychodzę z domu, mówię jej, że niedługo wrócę. Po długim dniu mówię jej, że jestem zmęczony i chcę iść do łóżka. Nawet nez niej mam wszystko, czego potrzebuję, własny mały dom, dużego śmiesznego psa, uczciwie zarobione pieniądze, mam czas, czas tylko dla siebie, cenny czas tylko dla siebie, kiedy mogę robić to, co chcę. Mam proste rzeczy, proste życie, wszystko, czego potrzebuję’‘.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Agnieszka | 2013-05-01
Przeczytana: 2012 rok

Po przeczytaniu autobiografii J.Freya pt.: „Milion małych kawałków”, koniecznie trzeba przeczytać dalszą część autobiografii autora… to książka, w której znajdziesz wszystko, radość… zaufanie… miłość… smutek… nienawiść… nadzieję… gorąco polecam, jak dla mnie znakomita!

Ilona | 2011-07-09
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2009 rok

Kontynuacja autobiograficznej powieście Jamesa Freya pt. " Milion małych kawałków ". Niezwykle fascynująco opisane zostają losy Jamesa po wyjściu z więzienia oraz odwyku. Po opuszczeniu powyższych miejsc pragnie on tylko jednego - spotkania ze swoją Lilly, którą kocha nad życie i z którą pragnie spędzić resztę życia. James doznaje szoku i załamania. Spędza wiele czasu ze swoim przyjacielem Leonardem. Nie może spożywać alkoholu, gdyż to mogłoby go zabić. Frey w powieści walczy z wieloma przeciwnościami losu, lecz Leonard pomaga mu jak tylko potrafi najlepiej. Jest przy nim, kiedy on tego potrzebuje. Uważa Jamesa za własnego syna, którego nigdy nie miał.
Niezwykła powieść, pisana kontrowersyjnym językiem niesie ze sobą wiele przesłań. Uczy o najważniejszych wartościach w życiu, walce z nałogiem i nie tylko. Serdecznie polecam !

Jedna z najbardziej życiowych i prawdziwych książek, które czytałam.

KatiEmm | 2013-12-15
Przeczytana: 14 grudnia 2013

Kontynuacja "Miliona małych kawałków" znowu dostarcza nam głębokich wrażeń i emocji, a zwłaszcza na początku i końcu książki. Oczywiście pierwsza część zdecydowanie jest najlepsza, jednak fajnie było dowiedzieć się co dalej działo się z Jamesem, a działo się ojjj działo ;)
Cała historia na pewno zostanie mi głęboko w pamięci i będzie też przestrogą, a także wzorem - że człowiek dużo może osiągnąć w życiu, dużo może przetrwać, ale nie można się poddawać, trzeba się trzymać.

Antonine | 2014-01-18
Przeczytana: styczeń 2014

Ta książka pokazuje moją wybredność, a ładnie mówiąc nietuzinkowość.
Sięgnęłam po nią ze względu na opinię użytkowników.
I zaczęło się mozolne czytanie. Strasznie denerwowała mnie składnia i kompozycja, brak znaków interpunkcyjnych.
Chyba bardziej wzruszyłam się przy uśpieniu psa niż samobójczej śmierci przyjaciela. Myślę, że ocena pozycji zależy od wnętrza, empatii i wrażliwości człowieka. Sama uroniłam kilka łez.

Nie mniej jednak, współczuję autorowi i jednocześnie zazdroszczę odwagi napisania o tym. Pewnie kiedyś skuszę się na pierwszą część, dzięki której ułoży mi się to wszystko w jedną całość.

midori | 2012-09-01
Przeczytana: 14 października 2012

ostatni raz się tak popłakałam, w 3 klasie czytając o psie który jeździł koleją...
był moment w połowie książki, gdzie czułam się trochę zawiedziona, że nie ma takiego walnięcia jak przy 1części, jednak pod koniec był konkretny problem ze skończeniem książki, rozwaliła mnie przyjaźń Leonarda i Jamesa. składnia kiepska, ale w skrócie, NIESAMOWITA KSIĄŻKA. Frey zdobył moje serce na wieki.

Alwin93 | 2011-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2011

Myślę, że jest to najlepsza książka jaką ostatnio czytałam. Chociaż jest napisana prostym językiem od samego początku czuję się, że to będzie taka lektura, której nie można przerwać. Jeśli chodzi o mnie, tak właśnie było.

Książka pokazująca to gorsze, trudniejsze życie. Jednak zawiera i to w znacznej ilości wartości najważniejsze w życiu.
Ludzie uzależnieni, zagubieni, walczący aby przetrwać każdy dzień. Słabość psychiki ludzkiej, która tu prowadzi do samobójstwa. Pokazanie prawdziwej miłości, o której nie da się zapomnieć.
Walka z samym sobą, walka z własnymi słabościami.
W końcu przyjaźń, która tu odgrywa najważniejszą rolę.Przyjaźń na zawsze, można by powiedzieć ,że bezinteresowna.
W książce tej przyjaciel zawsze jest tu tytułowy Leonard pomaga przyjacielowi, jest zawsze przy nim może nie fizycznie ale duchowo. sam jest tajemniczy nie dużo mówi, swoje problemy zostawia na boku, nie mówi o nich, gdyż na pierwszym miejscu stawia przyjaciela.Odciąga go od problemów, zawsze pomaga...

grawion_pl | 2014-01-02
Przeczytana: 2007 rok

Kontynuacja wspaniałej książki Milion małych kawałków czyli mój przyjaciel Leonard. Znów mamy do czynienia z bohaterem, który żyje na granicy ryzyka. Śmierć kryje się pod płaszczykiem upojnego narkotycznego lub alkoholowego stanu. Choroba jest uleczalna, potrzebuje czasu i odpowiednich ludzi oraz wiary w siebie. Na szczęście znajduje się ktoś, kto bezinteresownie wyciąga rękę.

Prawda, szczerość oraz prawdziwość bijąca z tej książki niektórych smuci. Niektórych jednak buduje i mobilizuje do życia pokazując inne losy podobnych ludzi.

Pozycja nie jest dla wszystkich. Choć studenci psychologii powinni przerobić ją dla lepszego poznania czym jest narkomania.

violetta | 2014-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2014

Książka podoba mi się tak samo jak "Milion małych kawałków", momentami może nawet bardziej. Stylistyka wypowiedzi autora się nie zmienia, jest dość chaotyczna, ale bardzo szybko można się przyzwyczaić do takiego stylu wypowiedzi.

Obserwujemy tutaj życie głównego bohatera od momentu pobytu w więzieniu. Przechodzimy z nim przez wszystkie wzloty i upadki, sytuacje wywołujące uśmiech na twarzy, zdenerwowanie, a nawet łzy...

suzirose | 2012-10-16
Przeczytana: 14 października 2012

Książka o wiele bardziej podobała mi się od poprzedniej części. Świetnie wykreowana postać Leonarda, ciepły klimat, ogólnie bardzo pozytywna. Oprócz tego widać poprawę stylu autora, pochłonęłam ją dwukrotnie szybciej od "Miliona małych kawałków". Już zastanawiam się kiedy przeczytam ponownie. Polecam

Nuria | 2014-04-07
Przeczytana: 06 kwietnia 2014

Bardzo, bardzo wciągająca (nie mogłam jej odłożyć, dopóki nie przeczytałam ostatniej strony) i bardzo wzruszająca.
W pierwszej części bardzo raziła mnie kulejąca forma (warsztat) ale treść na tyle mnie porwała, że zeszło to na dalszy plan. Polecam.
www.facebook.com/boczytam <-- zapraszam

Załóż konto za darmo!