Małżeństwo? 77xTAK! Małżeńskie historie o przebaczeniu

9788361989325
małżeństwo
poradniki
andria

Wtedy Piotr zbliżył się do Niego i zapytał: «Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat wykroczy przeciwko mnie? Czy aż siedem razy?». Jezus mu odrzekł: «Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy. (Mt 18, 21–22) Przebaczyć 77 razy, znaczy przebaczyć zawsze. Wtedy, gdy zostaliśmy po raz kolejny boleśnie zranieni. Kiedy oskarżono nas niesprawiedliwie. Kiedy...

(Mt 18, 21–22)
Przebaczyć 77 razy, znaczy przebaczyć zawsze. Wtedy, gdy zostaliśmy po raz kolejny boleśnie zranieni. Kiedy oskarżono nas niesprawiedliwie. Kiedy zostaliśmy zdradzeni…
Ludzie zakochani przeważnie tryskają radością i energią, są przekonani, że cały świat należy do nich, że razem uda im się pokonać wszelkie przeciwności. Biorąc ślub, składają w rękach drugiej osoby całe swoje życie i szczęście. Dlatego, gdy w małżeństwie pojawia się złość, rozczarowanie, niezrozumienie, wielu osobom wydaje się, że świat wali im się na głowę. Krytyka w ustach kochanej osoby wydaje się dużo bardziej bolesna. Jej złość dotyka do głębi.

Bez nieustannego, wzajemnego przebaczenia małżonkowie się rozchodzą. W świecie, w którym rozwód traktuje się często jako przykrą, ale jednak konieczność, małżonkowie potrzebują szczególnie mocnej miłości, ale także rad, jak kształtować świadomie relacje z drugą osobą. A mądrej miłości nie da się przecież nauczyć ani w szkole, ani na trwających przeważnie kilka godzin kursach przedmałżeńskich. Trzeba się jej uczyć całe życie. I z tego powodu oraz z przekonania, że kryzys małżeński można pokonać, powstała ta książka.

Co znajdziecie w 77 x TAK?
- postawy psychologii związku – czego w małżeństwie potrzeba jemu, a czego jej i dlaczego oczekiwania kobiet i mężczyzn czasami się rozmijają
- rady, w jaki sposób unikać konfliktów, a także jak je rozwiązywać, kiedy już się pojawią poważne problemy
- świadectwa mężów i żon, którzy przeżyli kryzysy małżeńskie, i opowieści o tym, jak się z nimi uporali
- odpowiedzi na pytanie jak sobie nawzajem wybaczyć, gdy wydaje się, że bilans wyrządzonych krzywd nie pozwala już spojrzeć na siebie z miłością
- zachętę do szukania nadziei w wierze, gdyż Bóg, który dał ludziom sakrament małżeństwa, nie pozostawia ich bez wsparcia i opieki
- krótką i zabawną, jednak, jak wskazuje autor, niezwykle pomocną w codziennych relacjach listę próśb mężów skierowanych do żon i na odwrót (Jeśli on zrobi coś nie tak, nie krzycz: „A nie mówiłam...; Poświęć jej 5 minut, zanim zabierzesz się za gazetę)

źródło opisu: http://www.esprit.com.pl

źródło okładki: http://www.esprit.com.pl

nieperfekcyjnie | 2014-10-20
Przeczytana: 04 października 2014

"Wtedy Piotr zbliżył się do Niego i zapytał: "Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat wykroczy przeciwko mnie? Czy aż siedem razy?". Jezus mu odrzekł: "Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy"."
(Mt 18, 21–22)

Do sporu czy poważniejszej kłótni nie trzeba wiele. Nawet jedna mała iskierka wystarczy, by wzniecić ogień, który błyskawicznie może spowodować pożar. Doprowadzić do awantury nie jest trudno - to wręcz banalnie proste. Jednak pogodzić się i przebaczyć to zdecydowanie trudniejsza sztuka. Człowiek jest stworzony do przebywania w stadzie i nawet jeśli lubi samotność, to nie potrafi trwać w niej zbyt długo, ponieważ zaczyna go to męczyć. Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i kłócimy się, częściej bądź rzadziej, przecież to nic złego. Poza tym nieraz kłótnia ma zbawienny wpływ, ponieważ oczyszcza atmosferę i pozwala na zbudowanie czegoś trwalszego. Jedną zasadniczą, a...

xlagoR | 2017-04-15
Niebieska | 2016-08-07