Kobieta i mężczyzna. Boska miłość

Wydawnictwo: AA
978-83-61060-05-5
religia
Agata

Co może powiedzieć zakonnik o związku kobiety i mężczyzny? Przecież temat zna tylko z teorii. Jednak okazuje się, że ojciec Joachim Badeni jest jednym z najlepszych specjalistów od miłości i to co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze - jako duszpasterz akademicki z kilkudziesięcioletnim stażem poznał tysiące ludzi, którzy przychodzili do niego z problemami sercowymi. Po drugie - ojciec...

Po drugie - ojciec Joachim jest mistykiem, człowiekiem żyjącym w głębokiej przyjaźni z Bogiem. I z tej zażyłości czerpie mądrość.
Książka powstała po to, aby jej Czytelniczki i Czytelnicy mogli na nowo odkryć nadzieję dla swojej być może zwietrzałej miłości. Skoro o. Joachim znalazł receptę na to, aby w wieku 95 lat zachować młodość i entuzjazm, to szansę na odświerzenie miłości ma także niejedno rozlatujące się małżeństwo!

Spis treści

Małżeństwo w kryzysie
Dobrze jest człowiekowi nie łączyć się z kobietą
Kobieta staje się bardziej kobietą
Czułość mamy, czułość ojca
Upragniony owoc miłości
Kocham cię czy ślubuję ci miłość?
"Ja biorę sobie ciebie..."
Odpowiednia dla niego pomoc
Miłować swoją żonę jak własne ciało
Kto o miłość prosi ten otrzymuje
Żonę też trzeba chwalić. Tylko trochę inaczej
Sakrament pozwala żyć bosko
Modlitwa - szalona moc
Warto się żenić!
Seks czymś złym? To jest dobro!
Stara panna, stary kawaler
To rzeczywiście może być święty
Błogosławieństwo dla tych, którzy będą czytać tę książkę

"Moje życie było nieciekawe..."
Republika Badeńska

źródło okładki: http://e-serafin.pl/Kobieta_i_mezczyzna_Boska_milo...»

Paweł | 2019-01-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 21 stycznia 2019

Jeden z lepszych wywiadów w formie książki które czytałem. Tematyka dla mnie jest bardzo ważna, ze względów różnych. Jednym z nich jest to, że jestem osobą wierzącą i staram się szukać Boga w każdym obszarze a małżeństwo mnie mocno pociąga. Szczególnie teraz jak się do niego przygotowuje. Ojciec Joachim prowadzi narrację w sposób który bardzo cenię, czyli opowiada co zrobić by mieć Boskie małżeństwo ale nie w sposób gotowych rozwiązań ale jako przedstawianie idei. A jak ją wprowadzić w życie? Tego nikt nie wie oprócz każdego z nas, każdy musi znaleźć receptę na to, ale z takiej książki można dowiedzieć się w jakim kierunku powinno się płynąć i jakich rezultatów oczekiwać a to jest coś pięknego. Wizja małżeństwa które prowadzi do Boga ale i błogosławieństwo Boże które płynie z sakramentu i każdy może po nie sięgnąć. Lubię to, że każdy ma do tego dostęp i każdy może zawołać o pomoc do Boga, byle nie zapominać o modlitwie za małżonka i miłość.

żaba | 2016-06-13

uważam ze ta pozycja nie jest koniecznie dla tych, którzy chcą odnaleźć się na nowo w małżeństwie, jak wskazuje na to opis z tyłu książki. jest to pozycja dla tych wszystkich, którzy planują ślub, którzy są w szczęśliwych małżeństwach

nasciturus31 | 2013-10-16
Przeczytana: listopad 2011

Genialne w swojej kategorii :) :) :)

Zuza | 2013-01-23

Rozmowy z ojcem Joachimem Badeni o miłości. Bardzo ciekawe i moim zdaniem można z nich naprawdę wiele wynieść

Damian Zabawski | 2012-10-24

Świetna książka. Ojciec Badeni jest nisamowity.

tomekmus85 | 2012-07-23
Przeczytana: 21 lipca 2012

łatwo i szybko się czyta, przeczytałem w 5 godzin :)