Mężczyzni i kobiety są z raju

Seria: Teologia ciała
Wydawnictwo: Centrum Myśli Jana Pawła II
9 (1 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Men and Women Are from Eden;a Study Guide to John Paul II`s Theology of the Body
poradniki
Paula

Trapi cię pytanie, jak być szczęśliwym w miłości, a w dodatku czujesz, że to niebłaha sprawa i nie wystarczą ci połowiczne rozwiązania? Wyrusz w podróż do „początku” i odkryj, że mężczyźni i kobiety są nie z Marsa i z Wenus, ale... z raju! Oto przewodnik, który pewnie prowadzi przez meandry teologii ciała. Nawet jeśli termin ten brzmi dla ciebie obco, z pomocą miniwykładów Mary Healy,...

Oto przewodnik, który pewnie prowadzi przez meandry teologii ciała. Nawet jeśli termin ten brzmi dla ciebie obco, z pomocą miniwykładów Mary Healy, opartych na nauczaniu Jana Pawła II o miłości, seksualności i małżeństwie, bez trudu zrozumiesz jego głęboki i praktyczny sens. Autorka przekonuje, że Bóg i seks mają ze sobą wiele wspólnego. Zgłębia prawdę o męskości i kobiecości, dociera do źródła naszych zmagań w związkach, odkrywa piękno ludzkiej miłości. A potem zaprasza do samodzielnych poszukiwań, podsuwając fragmenty z Biblii i dokumentów Kościoła, słowniczek najważniejszych pojęć, pytania do osobistej refleksji i konkretne zadania do wykonania.

To rzecz do indywidualnej lektury i studiowania podczas spotkań przedmałżeńskich i małżeńskich. Niewielka książeczka o wielkich sprawach. Dla wszystkich, którzy tęsknią za miłością jak z raju.

źródło opisu: https://sklep.centrumjp2.pl/

źródło okładki: https://sklep.centrumjp2.pl/

MovingCastle | 2017-04-15

Bardzo dobre wprowadzenie do zagadnień teologii ciała omawianych przez Jana Pawła II podczas jego słynnych środowych audiencji w cyklu "Mężczyzną i niewiastą stworzył ich”.

Polecam szczególnie osobom, którym słowa "teologia ciała" nic (jeszcze) nie mówią. Autorka bowiem z myślą o początkujących w temacie w bardzo przystępny, zwięzły i systematyczny sposób prezentuje główne zagadnienia tematu. Jest to główna zaleta tej publikacji.

Książka składa się z krótkich rozdziałów; na końcu każdego z nich znajduje się dział przeznaczony do lepszego zrozumienia i nauki, gdzie znajdziemy odnośniki do odpowiednich fragmentów Biblii i cytaty z nauczania Kościoła, daty audiencji papieża, którymi zajmował się dany rozdział, słowniczek z kluczowymi terminami oraz - aby nie zatrzymać się na teorii - pytania do refleksji i porada praktycznego zastosowania. Dzięki temu książka może być przeznaczona do użytku indywidualnego lub w małych grupach na zasadzie poradnika lub skryptu do dyskusji. Akcent...

Paula | 2011-05-24
Przeczytana: 24 maja 2011