Samo życie

83-7168-864-4
małżeństwo
poradniki
Scarlett

W krótkich świadectwach możemy odnaleźć odbicie problemów niemal każdego: dzieci, narzeczonych, rodziców. Za każdym świadectwem kryje się prawdziwa historia, z którą Autorka zetknęła się osobiście w swojej przebogatej działalności społecznej i lekarskiej. Po prostu samo życie.

Klaudia | 2015-08-17
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Brak mi słów, aby opisać ogromną wartość tej książki... Powinien przeczytać ją każdy, kto jest w związku lub go planuje. Otwiera oczy na naszą ludzką (ale jakże trudną!) naturę. Jej wieloletnie doświadczenie w pracy w poradni dało się doskonale odczuć w tej książce. Autorka pisze bardzo prostym językiem o sprawach trudnych, ale dla nas bardzo ważnych(aborcja, antykoncepcja, seks, relacje mąż-żona, chłopak- dziewczyna itp). Ubiera w słowa to, co tak wielu dobrych ludzi chce nam przekazać, kompletnie nie wiedząc jak. Otwiera oczy... Wiele dzieki niej zrozumiałam, chociaż myslałam, że wiem już prawie wszystko :p
Obowiązkowa pozycja nie tylko dla katolików... DLA KAŻDEGO! :)

Natalia MJ | 2011-07-19

Bardzo dobra książka, tak jak mówi tytuł - o samym życiu. Wciąga, bo historie ludzi, czasem przerażające, wstrząsające ale i wzruszające, są prawdziwe. Na przykładach innych osób i ich błędów, możemy nauczyć się czegoś dla samych siebie.

Kazik | 2012-04-13

Wanda Półtawska, gdy miała 20 lat, trafiła do Ravensbruck. Każdy dzień był piekłem - ciągłe widmo śmierci, głód, makabryczne eksperymenty medyczne. Pewnego dnia Wanda stała się przypadkowo świadkiem mrożącej krew w żyłach sceny - to esesman chwycił niemowlę za nóżkę i wrzucił do pieca. Od tamtej pory więźniarka przysięgła sobie, że - jeżeli przeżyje wojnę - resztę życia poświęci obronie dzieci.

Dziś pani Półtawska ma 91 lat, męża-profesora filozofii, cztery córki, wykształcenie medyczne i ogromne doświadczenie zdobyte dzięki pracy na uniwersytetach i w poradniach małżeńskich. Słowa dotrzymała - od lat nieprzejednanie walczy w obronie rodziny i dzieci zagrożonych aborcją.

"Samo życie" to zbiór refleksji autorki przeplatanych historiami z życia wziętymi, z którymi się zetknęła podczas pracy w poradniach. Poruszane są różne kwestie - antykoncepcji, dialogu między małżonkami, wierności w związku, macierzyństwa, roli ojca, powołaniu lekarzy...

Książkę czytałam "ohoho" temu i...

evi | 2011-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2011

Super książka. Powinien każdy ją przeczytać.

kulka | 2016-09-28
Marietka | 2016-09-05