Kobieta i mężczyzna. Boska miłość

Okładka książki Kobieta i mężczyzna. Boska miłość Joachim Badeni OP, Sylwester Szefer
Okładka książki Kobieta i mężczyzna. Boska miłość
Joachim Badeni OPSylwester Szefer Wydawnictwo: Wydawnictwo AA religia
religia
Wydawnictwo AA
2007-01-01
2007-01-01
978-83-61060-05-5

Ciepła i dodająca otuchy, a także pokrzepiająca w wierze rozmowa z Ojcem Joachimem, sprawiła że znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie (i moje serce) pytania. Lekka, acz dla umiejących czytać ze zrozumieniem, wartościowa lektura nie tylko dla małżeństw, ale też jako poradnik narzeczeństwa.

Tym razem ciepła, o Bożej roli w życiu małżeńskim. Dla mnie dużo powtórzeń, bo przeczytałam kilka książek o ojcu Joachimie. Ale tu jest o ojcu, a nie o arystokracie i dlatego wciąga.czytalam z wzruszeniem, wspominając miłość swojego życia. Nie widzę co prawda na Rynku mojego męża w innych osobach bo był niepowtarzalny, ale Bóg wkraczał w nasze życie podobnie jak to opisuje ojciec Badeni. Polecam

Jeden z lepszych wywiadów w formie książki które czytałem. Tematyka dla mnie jest bardzo ważna, ze względów różnych. Jednym z nich jest to, że jestem osobą wierzącą i staram się szukać Boga w każdym obszarze a małżeństwo mnie mocno pociąga. Szczególnie teraz jak się do niego przygotowuje. Ojciec Joachim prowadzi narrację w sposób który bardzo cenię, czyli opowiada co zrobić by mieć Boskie małżeństwo ale nie w sposób gotowych rozwiązań ale jako przedstawianie idei. A jak ją wprowadzić w życie? Tego nikt nie wie oprócz każdego z nas, każdy musi znaleźć receptę na to, ale z takiej książki można dowiedzieć się w jakim kierunku powinno się płynąć i jakich rezultatów oczekiwać a to jest coś pięknego. Wizja małżeństwa które prowadzi do Boga ale i błogosławieństwo Boże które płynie z sakramentu i każdy może po nie sięgnąć. Lubię to, że każdy ma do tego dostęp i każdy może zawołać o pomoc do Boga, byle nie zapominać o modlitwie za małżonka i miłość.

uważam ze ta pozycja nie jest koniecznie dla tych, którzy chcą odnaleźć się na nowo w małżeństwie, jak wskazuje na to opis z tyłu książki. jest to pozycja dla tych wszystkich, którzy planują ślub, którzy są w szczęśliwych małżeństwach

Genialne w swojej kategorii :) :) :)

Genialne w swojej kategorii :) :) :)

Rozmowy z ojcem Joachimem Badeni o miłości. Bardzo ciekawe i moim zdaniem można z nich naprawdę wiele wynieść

Świetna książka. Ojciec Badeni jest nisamowity.

Świetna książka. Ojciec Badeni jest nisamowity.

łatwo i szybko się czyta, przeczytałem w 5 godzin :)

łatwo i szybko się czyta, przeczytałem w 5 godzin :)

• Chrześcijaństwo
  • Religijne
  • Z autografem
  • Kiedyś jak będę miała dużo miejsca, chcę w prezencie
  • Literatura religijna

Joachim Badeni OP Kobieta i mężczyzna. Boska miłość Zobacz więcej