Posiadłość

Wydawnictwo: Novae Res
Mońcia

Niektóre tajemnice na zawsze powinny pozostać nieodkryte. Zara Dormer ma się wkrótce o tym przekonać. Wyjeżdżając na warsztaty malarskie do zapomnianej przez współczesność posiadłości Debrettów, jest przekonana, że ucieka przed swoimi problemami. Niezwykły budynek i zabytkowe komnaty pozwalają zatracić się w magii minionych epok. Z czasem jednak zachowanie dumnych arystokratów zaczyna...

Niektóre tajemnice na zawsze powinny pozostać nieodkryte.

Zara Dormer ma się wkrótce o tym przekonać. Wyjeżdżając na warsztaty malarskie do zapomnianej przez współczesność posiadłości Debrettów, jest przekonana, że ucieka przed swoimi problemami. Niezwykły budynek i zabytkowe komnaty pozwalają zatracić się w magii minionych epok. Z czasem jednak zachowanie dumnych arystokratów zaczyna wzbudzać w Zarze podejrzenia. Studentka odkrywa przerażającą prawdę, która może kosztować ją życie.

źródło opisu: http://zaczytani.pl/ksiazka/posiadlosc,druk

Nobliwy proceder
Philippa Gregory

8,5 (2 ocen i opinii)
Ktoś mnie pokocha. 12 wakacyjnych opowiadań
Cassandra Clare , Libba Bray , Lev Grossman , Veronica Roth , Stephanie Perkins , Jennifer E. Smith , Leigh Bardugo , Francesca Lia Block , Brandy Colbert , Nina LaCour

7,1 (21 ocen i opinii)

Moja walka. Księga 4
Karl Ove Knausgård

7,42 (12 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
gwiazdka | 2016-05-18
Na półkach: Rok 2016, Przeczytane
Przeczytana: 18 maja 2016

„Posiadłość” na pewno nie zostanie moją ulubioną powieścią. Nie ma tutaj ciekawie opisanych i scharakteryzowanych ludzi, większość bohaterów nie ma żadnych cech poza tym, że nie przepadają za Zarą. Jeśli chodzi o gatunek to nie wiem, czy powieść grozy, kryminał, czy może thriller, a może wariacje na temat powieści wiktoriańskiej z naleciałościami wpływów Dickensa. Czytało mi się wiec niezbyt lekko, bo ileż razy można powtarzać księżycowe oczy, lisie oczy (cokolwiek to znaczy), do tego wyrażenia typu łabędzia szyja, słodkie poddanie, nieziemska uroda, anielska bladość czy zlęknione serce- s[specjalnie te zapamiętałam, a było więcej podobnych zwrotów jak z powieści dla egzaltowanych panienek (chyba się zaraziłam) i do tego potworne ilości błędów językowych. Na plus książki przemawia pomysł na treść, ale wykonanie mi się nie spodobało.

Thriller, powieść grozy, horror to wszystko można znaleźć w debiutanckiej powieści młodziutkiej krakowskiej pisarki "Posiadłość"
Ciekawość to pierwszy stopień do piekła i może o tym dosłownie przekonać się Zara, która z grupą studentów przyjeżdża na plenery malarskie do starej posiadłości rodziny Debrettów.
Rodziny, która od pokoleń zajmuje się wyrobem biżuterii, bardzo drogiej, bardzo oryginalnej i tylko dla wybranych.
Właściciele i mieszkańcy posiadłości są jacyś dziwni, mroczni, budzący lęk. W okolicznych lasach grasują wilki, a w posiadłości nie ma nawet elektryczności.Za to pełno jest tajemniczych korytarzy i ukrytych przejść.
Autorka stopniowo buduje atmosferę zagrożenia i powoli odkrywa mroczna tajemnicę rodziny.
Wzbudza przy tym wiele emocji, tych negatywnych, tych złych. Wstręt.Zniesmaczenie.
Powieść jest bardzo oryginalna, pełna tajemnic i makabrycznych scen, dla ludzi o mocnych nerwach i psychice, ale wciąga i trzyma w napięciu.

Anna | 2014-03-29
Przeczytana: 23 marca 2014

Maggie Moon to pseudonim literacki młodej, początkującej autorki. "Posiadłość" jest jej pierwszą książką, moim zdaniem bardzo udaną, biorąc też pod uwagę wiek pisarki. Ma 24 lata, jest studentką, obecnie mieszka w Krakowie. Nie potrafi się obyć bez kawy i dobrej powieści. Literatura jest jej bardzo bliska, podobnie jak Wiktoriańska Anglia.

"Posiadłość" to historia, której akcja rozpoczyna się w roku 1824, ale w większości dzieje się jednak współcześnie. Autorka czasem wraca do przeszłości, byśmy lepiej mogli zrozumieć, o co chodzi w całej tej opowieści. Odkrywa przed nami tajemnicę powoli, odsłaniając stopniowo fakty z życia pewnej bogatej rodziny, do której należy tytułowa posiadłość. Gdyby nie jedna niepozorna, skromna, za to ciekawska osoba, być może nie doszłoby do ujawnienia prawdy, dalej za cichym przyzwoleniem okolicznych mieszkańców działby się ten sam, od lat powtarzany proceder. Ale po kolei...
Zara Dormer, nasza główna bohaterka jest osobą biedną, za to utalentowaną....

Anna-mojeksiążki | 2013-04-23
Przeczytana: kwiecień 2013

Jestem pod wrażeniem tej młodej pisarki, stworzyła naprawdę świetny thriller. Pomysł na powieść jest dość makabryczny, ale tak oryginalny, że nie domyśliłabym się, jaki finał będzie mieć opowieść. Brawo za pomysł i jego znakomitą zmianę w powieść!

"Posiadłość" to pełna niedopowiedzeń opowieść o posiadłości i tajemnicy rodu Debrett, którą przypadkiem odkrywa młoda malarka, Zara Dormen.
Dziewczyna jest studentką Akademii Sztuk Pięknych, od innych na wydziale wyróżnia ją talent i ...bieda. Pozostali studenci są dziećmi z bogatych rodzin, a Zara znalazła się w szkole dzięki stypendium i determinacji rodziców, którzy chcą córce pomóc spełnić marzenia.
Dzięki pomocy finansowej przyjaciółki, Zara wyjeżdża na warsztaty malarskie do eksklusywnej posiadłości Debrettów. Kiedy się tam znajduje, ma wrażenie jakby cofnęła się w czasie - nie ma elektryczności, komnaty przypominają wystrojem dawne czasy, a i właściciele wyglądają jak z innej epoki. Bracia Debrett są przystojni i mają...

Z tajemnicami to jest dość specyficzna sprawa. Z reguły nie powinny one ujrzeć światła dziennego i wówczas jest względy spokój. Ale gdy ktoś odkryje od dawna skrywany sekret, niechcący uruchamia machinę niebezpiecznych zdarzeń. Jednak, gdy trafimy na jeden trop, ciekawość zżera nas od środka i będziemy tak długo krążyć, obserwować, myśleć, aż odkryjemy, co lub kto za tym wszystkim stoi. Ciekawość to zgubna cecha każdego człowieka…

Do zabytkowej posiadłości Debrettów w Charlottshire trafia grupka studentów, w tym Zara Dormer – początkująca malarka. Przez dyrektorów swojej uczelni zostali wytypowani do wzięcia udziału w warsztatach, które pomogą im w samodoskonaleniu się. Zabytkowe komnaty i tajemnicze postacie rodem z XVIII wieku, sprawiają, że studentom dech w piersi zapiera. Zara uważa, że wyjeżdżając na warsztaty ucieka od swoich problemów, jednak wkrótce się przekona, że to dopiero początek. W pierwszym dniu otrzymują do swojej dyspozycji ogromne komnaty z wyposażeniem...

julia-orzech | 2013-09-23
Przeczytana: 19 września 2013

Do przeczytania Posiadłości zachęciła mnie Sardegna i chwała jej za to, pewnie przeoczyłabym bardzo obiecujący debiut. Maggie Mon, bo pod takim pseudonimem kryje się młoda autorka tej powieści zrobiła coś, co rzadko się początkującym pisarzom. Posiadłość wydaje mi się książką dopracowanym prawie w każdym calu. Niebanalna tematyka oscylująca między współczesną Anglią, a tą z XVIII i XIX wieku, ciekawie zarysowane postaci i to, za co moim zdaniem autorce należą się największe brawa: umiejętność dawkowania emocji i prowadzenia fabuły w taki sposób, żeby za szybko nie zdradzić zbyt wiele, ale żeby też nie znudzić czytelnika. To Maggie Moon udało się znakomicie. Ale po kolei.
Zara Dormer, choć pochodzi z biednej rodziny, swoim talentem pokonała barierę, która dała jej wstęp na prestiżową Akademię Sztuki. Dziewczyna nie ma tam łatwego życia, gdyż bogata młodzież skutecznie daje jej odczuć, że nie pasuje do tego miejsca. Tylko jednej Dorze, nie przeszkadza pusty portfel Zary i...

Isadora | 2013-09-10
Na półkach: Powieść, Przeczytane
Przeczytana: 10 września 2013

"Posiadłość" to literacki debiut młodej polskiej pisarki ukrywającej się pod pseudonimem Maggie Moon - trzeba dodać, bardzo obiecujący debiut. Sięgając po tę powieść nie liczyłam na wiele: zależało mi na tym, by leniwe, jesienne popołudnie upłynęło mi pod znakiem lekkiej, nieskomplikowanej, ale klimatycznej i mimo wszystko dobrej lektury; miało być po prostu relaksująco i ciekawie. Czy rzeczywiście tak było - o tym za chwilę.

Zara Dormer to utalentowana, choć wywodząca się z nizin społecznych studentka malarstwa na Wyższej Akademii Sztuki - prestiżowej, snobistycznej uczelni zrzeszającej młodzież z najlepszych domów. Dzięki pomocy finansowej przyjaciółki wraz z grupką innych studentów wyjeżdża na warsztaty malarskie do zabytkowej posiadłości w Charlottshire, od pokoleń należącej do arystokratycznej rodziny Debrettów. Początkowo Zara jest oczarowana baśniową wręcz scenerią tego miejsca i wyjątkowym pięknem starej posiadłości, w której ma spędzić dziesięć dni doskonaląc swoje...

asia_30 | 2013-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2013

Rewelacyjna.Genialnie poprowadzona intryga,akcja w wielkiej,ale skrywającej wiele mrocznych sekretów posiadłości.Skromna ale utalentowana młoda studentka malarstwa Zara odkrywa krwawe sekrety rodu Debrettów.Powieść wciąga,początkowo myślałam że jest to pewnie kolejna opowieść o wampirach,wilkołakach albo duchach,ale myliłam się.Polecam i liczę że nie jest to ostatnia powieść autorki.

lejdi15 | 2014-01-04

Inrygująca zagadka sprzed wieków? To lubimy! Opowieść spójnie zestawiona z dawnymi dziejami potężnego rodu i współczesnością. Książka porusza tematy ludzkiej obojętności i czerpania zysku z ludzkiego cierpienia. Historia młodej malarki, która odkrywa skrzętnie skrywaną tajemnicę. Wkrótce może to przypłacić życiem... Tajemniczy nastrój i absorbujące zakończenie dodaje uroku powieści. Gorąco polecam!

iza161 | 2016-03-30
Przeczytana: 30 marca 2016

Debiut Maggie Moon uwazam za udany !
Swietny pomysl, do tego swietnie wykreowane postacie i te bogato jezykowe opisy (ale bez obaw -nie sa dlugie i nudne !) .
Swietna, juz nie moge sie doczekac kiedy wpadnie w moje rece kolejna czesc !