Ród wyklętych

Cykl: Zara Dormer (tom 2)
Wydawnictwo: Novae Res
pringles

Nie wszystko rzucone w ogień spłonie. Noel Debrett powraca. Zara wie, a raczej przeczuwa, że się zbliża. Przy pomocy przyjaciół stara się wrócić do normalnego życia i rozwiązać tajemnicę śmierci młodszej siostry Zoe. Tymczasem na prestiżowej Akademii Sztuki w Londynie dochodzi do tragedii. Gdy prywatne śledztwo młodej malarki odsłania kolejny szokujący sekret rodu Debrettów, dla Zary zaczyna...

Nie wszystko rzucone w ogień spłonie.

Noel Debrett powraca.
Zara wie, a raczej przeczuwa, że się zbliża. Przy pomocy przyjaciół stara się wrócić do normalnego życia i rozwiązać tajemnicę śmierci młodszej siostry Zoe. Tymczasem na prestiżowej Akademii Sztuki w Londynie dochodzi do tragedii. Gdy prywatne śledztwo młodej malarki odsłania kolejny szokujący sekret rodu Debrettów, dla Zary zaczyna się walka, w której stawką jest jej życie.

Czy mroczny klan arystokratów znów da o sobie znać?

źródło opisu: www.novaeres.pl

źródło okładki: www.novaeres.pl

iza161 | 2017-05-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam w PDF
Przeczytana: 17 maja 2017

Swietna, trzyma w napieciu do konca, ciekawa dluga fabula,ktora wciaga :)

paulina_abe | 2017-05-16
Przeczytana: 16 maja 2017

Świetny, genialny, trzymający w napięciu thriller! Śmiałam się, bałam i płakałam. Książka idealna na wieczorny relaks z dreszczykiem emocji.

Isadora | 2017-02-21
Na półkach: Powieść, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 21 lutego 2017

Minęło sporo czasu od lektury Posiadłości - debiutanckiej powieści autorstwa Maggie Moon, nim sięgnęłam po jej kontynuację, Ród wyklętych. Moje obawy dotyczące tego, czy pomimo przerwy między lekturą obu tomów uda mi się ponownie wczuć w niesamowity klimat powieści, zorientować na powrót w fabule i przypomnieć poszczególne wątki bez zaglądania do poprzedniej części, okazały się bezpodstawne. Już pierwsze zdania Rodu wyklętych potwierdzają talent autorki do operowania słowem, budowania napięcia i tworzenia nastroju budzącego skojarzenia z twórczością Edgara Allana Poe, zaś konstrukcja fabuły, która unikając nużących streszczeń przebiegu wydarzeń z Posiadłości, nienachalnie przypomina losy najważniejszych bohaterów, pozwala czytelnikowi płynnie i bez zgrzytów przejść do wydarzeń opisanych w bieżącym tomie.
Czytaj dalej: https://zwiedzamwszechswiat.blogspot.com/2017/02/rod-wykletych.html

KotWBookach | 2016-09-11

Dawno, dawno temu… A może nie tak dawno, bo kilka książkowych lat temu, gdzieś w Anglii, mieściła się pewna posiadłość, dla której mieszkańców czas zatrzymał się gdzieś w dziewiętnastym wieku. Była ona chlubą okolicy: przyjeżdżali do niej najbogatsi i najbardziej znani goście z całego kraju, swoją malowniczą lokalizacją i wiktoriańską stylistyką przyciągała artystów, malarzy i wielu innych, zwłaszcza tych arystokratycznego pochodzenia. Dla wielu brzmi to jak bajka, nic dziwnego więc, że grupka studentów malarstwa widziała w warsztatach urządzanych tam okazję do spełnienia marzeń. Przypadkowy obserwator zauważyłby jednak w powracającej już z wyprawy grupce brak jednej osoby i niezbyt wesołe nastroje, a trochę uważniejszy – to, że większość studentów odczuwa ulgę na myśl o tym, że ich przygoda tam już się za kończyła. Większość – wyjątek stanowią dwie osoby, wciąż oglądające się za siebie i podskakujące z przestrachu na widok każdego cienia.

Zara Dormer doszła do siebie po...

Alexandra DeVillion | 2016-07-04
Przeczytana: 19 czerwca 2016

Czekałam długo, ale wkońcu się doczekałam, a Maggie Moon nie zawiodła. Książka pozwala doświadczyć cały wachlarz emocji, od wzruszenia, napięcia do strachu i słynnego dla mnie już dreszczyku, kiedy czyta się o knowaniach Debrettów i ich historii.
Jedyny mankamanet? Nie mam dość, ani losów Debrettów, ani losów Zary. Wciąż zadaję sobie pytanie 'I co dalej?'

Opis fabuły
Między Zarą a Frankiem zaczyna coś iskrzyć po wydarzeniach opisanych w poprzednim tomie. Dziewczyna stara się żyć normalnie na tyle, na ile jest to możliwe. Jej kariera malarska zaczyna nabierać tempa, otrzymuje propozycję wystawienia swoich prac, z czego z przyjemnością korzysta. Jednak radość z pierwszego sukcesu w malarstwie przytłacza świadomość, że Noel Debrett żyje i chce się zemścić. Tymczasem, w zupełnie innej części kraju, Debrettowie muszą zdecydować, kto zostanie nowym dziedzicem ich rodu. Decyzja jest prosta, ale zachowanie Marsa budzi pewne wątpliwości, zarówno w czytelniku, jak w bohaterach powieści. Czy Noel powróci do innych członków swojego rodu, a może będzie tułał się po świecie w poszukiwaniu zemsty? I czy Zara w końcu wyzwoli się od demonów przeszłości, które prześladują ją na każdym kroku.

Ocena
Jest to już drugi tom przygód Zary, a ja ciągle nie mam dosyć. Zachowanie Franka jest cudowne, a jego prześmieszne sprzeczki z Dorą podbiły moje serce....

Kinga Kulig | 2016-04-18
Przeczytana: 10 kwietnia 2016

Zara Domer od pamiętnego dnia nie może ze spokojem obejrzeć się za siebie. Od dawna ma dość mocno zachwiane poczucie bezpieczeństwa, choć stara się zachować wszelkie pozory. Ma powody ku obawom. Dawno temu, a na pewno przeszło rok do tyłu, Zarę spotkało ogromne nieszczęście. Ledwo z życiem uszła z ramion czyhającej na nią śmierci.

Powieść podzielona jest na dwie części, w których naprzemiennie przedstawione są losy zarówno głównej bohaterki jak i jej głównego oprawcy oraz przedstawicieli jego mrocznej rodziny. Klan arystokratów posiada wpływy, nie można mu odmówić władzy we mieście ani zręcznej manipulacji. Każdego mają pod muszką, wedle życzenia. Każdy, kto robi z nimi interesy, choćby poprzez te legalne do szemranych, interesanta oblatuje strach, wie, że jeśli nie wyrazi pozytywnej zgody w ważnej sprawie dla samego członka klanu, ma świadomość, że od jednego skinięcia palcem może przepłacić swoim życiem.

Noel Debrett jest młodym szlachcicem. Jest wierny tradycjom, obyczajom...

Izabela Pycio | 2016-03-24
Przeczytana: 24 marca 2016

"Ptak puszczony na wolność zawsze odleci. Nieważne, ile lat spędził w niewoli i jak rzadko latał. Wystarczy, że poczuje powiew świeżego powietrza, a przerażone serce będzie wyrywać się do wolności."

Powieść wciągnęła mnie w swój świat mocno i intrygująco, błyskawicznie ją pochłonęłam, ciekawa mieszanka thrillera i sensacji, oprawiona w wiktoriańskie arystokratyczne akcenty i wzbogacona romantyczną nutką. Zostałam przyjemnie zaskoczona każdym niemal aspektem książki. Bardzo spodobał mi się styl pisania autorki, barwne pióro, umiejętność przyciągania uwagi czytelnika, stopniowania napięcia, kreowania postaci i biegu zdarzeń. I ta wielka dbałość o każdy detal w narracji i fabule, spójne zespolenie przeszłości i teraźniejszości, sprawne wywołanie niemal natychmiastowej identyfikacji z główną bohaterką, razem z nią staramy się odnaleźć w otaczającej nas mrocznej rzeczywistości. Wszystko to sprawia, że książka wzbudza silne emocje u czytelnika, nie można się od niej oderwać, jej...

Aneczka | 2016-03-21
Przeczytana: 20 marca 2016

Noel Debrett jest nieziemsko przystojnym mężczyzną, o tęczowej barwie oczu, a zarazem nieobliczalnym, szalonym człowiekiem. Będzie się mścił na studentce Zarze Dormer, która już raz padła ofiarą zwyrodnialca podczas warsztatów malarskich w jego rodzinnej posiadłości. Jednak wówczas z przyczyn od siebie niezależnych nie dokończył masakry, a teraz jakiś wewnętrzny głos podpowiada mu, że nadszedł idealny czas na przeprowadzenie akcji.

Zara jest zamkniętą w sobie kobietą. Z całą pewnością wynika to z faktu, że jej młodsza siostra została zamordowana, a ona sama obwinia się o jej śmierć. Oprawca pozostaje do dziś na wolności, nie ustalono bowiem, kto za to zabójstwo odpowiada. Wygląda na to, że policja nie zrobiła wszystkiego, aby zamknąć sprawę i schwytać mordercę. Zara wchodząc do pokoju siostry wpada na pewien trop, który naprowadza ją na tożsamość zabójcy. Wszczyna prywatne śledztwo, które przynosi zaskakujące rezultaty.

Skandal w rodzinie Debrettów zaczyna przeciekać przez...

MoznaPrzeczytac | 2016-03-16
Przeczytana: 16 marca 2016

Pełna recenzja książki na stronie:

Kiedy wzięłam do ręki książkę i patrzyłam na okładkę, zaczęłam się zastanawiać, czy aby na pewno dobrze wybrałam. Okładka sugeruje, że jest to powieść dla młodzieży w wieku 15-16 lat, jednak to tylko pozory. Po zapoznaniu się z treścią definitywnie mogę powiedzieć, że jest dedykowana osobom o mocnych nerwach, niezależnie od wieku.

Główna bohaterka Zara Dormer wydaję się być zwykłą kobietą. Studiuje na Akademii Sztuk pięknych, ma tam kilkoro dobrych znajomych, przyjaciół, rodzinę. Wśród nich jest Frank, który zabiega o serce dziewczyny. Patrząc z zewnątrz wszystko wygląda zwykle, codziennie. Nikt by się nie spodziewał, że Zara potrafi tak dobrze maskować i ukrywać swoje uczucia. Nikt nie zdaje sobie sprawy, jaka przeszłość jest ukryta za tą opanowaną buzią. Dziewczyna strasznie cierpi, po stracie kilka lat wcześniej, swojej jedynej, ukochanej siostry. Obwinia się o to, gdyż gdyby poszła wtedy z...