Podręcznik trenera. Praktyka prowadzenia szkoleń

8392029720
poradniki

„Oto jedyny na świecie podręcznik dla trenera biznesowego praktykującego w Polsce, w okresie przemian przełomu XX i XXI wieku! Trenerzy zaawansowani zrobić mogą dzięki tej lekturze „stop klatkę” i zastanowić się nad strategią i wartościami swojej sztuki. Trenerzy mniej zaawansowani znajdą proste i praktyczne wskazówki jak efektywnie przeprowadzić każdą grupę szkoleniową przez proces twórczego i rzetelnego uczenia się” (z recenzji Jacka Santorskiego).

Przemysław Zyra | 2015-03-09
Przeczytana: 09 marca 2015

Moją motywacją do sięgnięcia po tę książkę było poszukiwanie gotowych rozwiązań. A tych oczywiście nie ma tu wiele, a jeżeli już są podane, to są powszechnie znane. Nic dziwnego, bo każdy trener chce mieć w zanadrzu coś, czym zaskoczy swoich kursantów, uczestników szkoleń.

Mimo, że poszukiwałem czegoś innego, to znalazłem sporo cennych rzeczy. To co zmieniło się we mnie to przede wszystkim postrzeganie tego, czego w szkoleniu nie widać - zaplanowania, przygotowania i podsumowania. Tym aspektom poświęcałem najmniej czasu, co bez wątpienia jest błędem jak wskazują autorzy.

Z masą postanowień odkładam książkę na półkę tych, do których trzeba zajrzeć jeszcze nie jeden raz.

RepublicanSt | 2016-04-09

Właściwa książka dla osób, które zaczynają swoją przygodę z prowadzeniem szkoleń.Zbiór informacji jak przygotować się przed szkoleniem, jak radzić sobie z trudnymi słuchaczami, na co warto zwrócić uwagę, żeby zrealizować cele etc.

Kasia1985 | 2015-07-10

Moim zdaniem swietny poradnik dla poczatlujacych szkoleniowcow, trenerow. Kompendium wiedzy o tym jak przygotowac i poprowadzic efektywny trening/szkolenie. Napisana przystepnym jezykiem. Godna polecenia

Kokoszka | 2012-12-04
Przeczytana: listopad 2012

Jestem początkującym trenerem (jeżeli w ogóle można mnie nazwać trenerem:). Dla mnie książka okazała się być strzałem w dziesiątkę - bardzo ciekawa, dużo przykładów.
Jedyne co mi się w niej nie podobało to spis treści, który nie do końca odpowiadał prezentowanym treściom. W rozdziale VI jest podział na sytuacje trudne w pracy trenera (wynikające z błędów trenera, wynikające z czynników niezależnych itp), przy czym podział ten jest bezzasadny bo ostatecznie wiele podawanych przykładów można by zakwalifikować do więcej niż jednego zakresu. Ostatecznie były więc trochę wymuszone. Ale i tak sądzę, że jest to mankament i lekkie czepialstwo z mojej strony:)
Najbardziej podobały mi się przykłady radzenia sobie z trudnym uczestnikiem. Czasem spotykam się z tekstami, które wybijają z rytmu podczas szkolenia, a w książce są gotowe przykłady jak sobie z nimi radzić.

bodzio469 | 2015-08-16
Gaelle | 2015-05-01