Umysł. Jak z niego wreszcie korzystać

Tłumaczenie: Anna Dunajska
Wydawnictwo: Centrum Kreowania Liderów S.A.
Using your Brain for a Change
Umysł, NLP, Rozwój, Edukacja, Poradnik
poradniki
Sławek

Książka wprowadzająca w arkana NLP (programowanie neurolingwistyczne). Omawia następujące zagadnienia: - sztuka podejmowania negocjacji - sztuka prezentowania własnych ofert i nawiązywania kontraktów - reakcje człowieka na osądy innych ludzi - właściwości ludzkiej pamięci - metody leczenia skutków stresu i urazów z przeszłości - rozwiązywanie problemów metodą wyprzedzania sytuacji - motywowanie siebie i innych - różne metody - postrzeganie i rozumienie sytuacji z punktu widzenia drugiej osoby.

anettaja | 2015-02-24

Fajna książka. Ciekawie obrazuje odczuwanie przez nas wspomnień wszystkimi zmysłami. Sposób manipulowania jakością wspomnień żeby zmienić intensywność ich odczuwania np. Przez wyłączenie z przypominanej sceny słuchu, zamiast filmu zdjęcie, czy oddalenie całej sceny od nas. Kto przeczyta to wie o czym mówię.
Wbrew pozorom to co napisał Bandler o działaniu naszego umysłu w swojej książce to prawda- niestety w POPRAWIE ŻYCIA NIE POMAGA- jest to książka dla zaawansowanych osób.
Aby sobie pomóc w zmianie sposobu myślenia należy zacząć od podstaw polecam Psychologię behawioralno-poznawczą, a konkretnie dwie książki.
"Umysł ponad nastrojem" Christine Padesky
"Jak zwiększyć poczucie własnej wartości? Trening" Glenn R. Schiraldi
Po ich przeczytaniu można wrócić do ciekawostek zawartych w pozycji Bandlera.

Emilia | 2014-03-12
Przeczytana: 2006 rok

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Umysł,Inteligencja.

Maria Tarczyńska | 2015-05-30

Książkę przeczytałam wiele lat temu. Niestety nie pamiętam teraz dokładnie o czym była (czyli książka do ponownego przeczytania), ale pamiętam, że zrobiła na mnie duże wrażenie i polecałam ja znajomym.

shadow | 2011-09-04
Przeczytana: 04 września 2011

Ciekawa. Jest w tym i trochę racji. Ale w większosci mnie nie zaskoczyła.

zaphiel | 2010-11-14

Using your brain for a change. Genialna ksiazka, ale tlumaczenie ja niestety zdewastowalo. Specyfika ksiazki sprawia, ze po prostu nie da sie jej przetlumaczyc. Juz sam tytul ma na raz kilka roznych znaczen. Bu.

kiwi190 | 2016-11-29
westalka | 2016-08-11