Sukces w relacjach międzyludzkich

Wydawnictwo: Sowa
komunikacja, biznes, kariera
poradniki

Większość ludzi (prywatnie czy w biznesie) zawiera z innymi transakcje, nie starając się wejść z nimi w jakąkolwiek bliższą relację. Czasem bierze się to z nieświadomości faktu, jak bardzo relacje z innymi, często różnymi od nas ludźmi, mogą pomóc nam osiągać zadowolenie w życiu. Częściej to wynik braku umiejętności budowania i podtrzymywania takich relacji. W tej książce znajdziesz zarówno...

W tej książce znajdziesz zarówno potrzebną wiedzę przekazaną prostym językiem jak też zestawy ćwiczeń, które pozwolą Ci rozwinąć kluczowe praktyczne umiejętności.
Jako konsultant biznesowy, a jednocześnie otwarty i żyjący na luzie człowiek, z powodzeniem stosuję to od kilkunastu lat. Ty też możesz.

źródło opisu: www.sukceswrelacjach.pl

źródło okładki: www.sukceswrelacjach.pl

Lisek | 2014-06-24

I tak i nie...
Autor mieszkający od lat za granicą wytyka nam punkt po punkcie "polaczkowatość i narodowe chamstwo"

Pozycja bardzo dobra i powinna być szkolną lekturą, jednak jeden z rozdziałów mówiący o tym, by odcinać się od ludzi ciągnących nas w dół, na przykład osób z depresją... jest po prostu żałosny.

Poznałam autora osobiście i niestety jest on typowym egocentrykiem i hedonistą bez cienia empatii, co każe mi ocenić jego książkę jeszcze niżej.

Sławomir Borowy | 2013-10-27
Przeczytana: 27 października 2013

Dostajemy tu zbiór receptur na dobre relacje z innymi. Często proste metody na rozwijanie i utrzymywanie kontaktów oraz... usuwanie z życia ludzi, którzy do nas nie pasują.

Punkt widzenia autora jest dość drastyczny i z częścią propozycji trudno będzie się bezkrytycznie zgodzić. Niemniej możliwość poznania takie strategii budowania relacji sama w sobie daje nieprzeciętną wartość.

W czasie lektury wiele razy można się uśmiechnąć i pokiwać głową wspominając własne sytuacje z życia, kiedy nasza reakcja ze uwagi na zwyczaje czy przyjęty standard była zupełnie różna od tego, czego sami chcemy.

Dla stałych czytelników bloga Alexa książka nie prezentuje w zasadzie niczego nowego, ale pozwala przypomnieć najważniejsze artykuły, spinając poszczególne tematy w zgrabną całość.

Kamil | 2014-05-03
Przeczytana: 03 maja 2014

Dobra książka.

Bardzo praktyczna, z wieloma przykładami do przemyślenia. W kategorii książek o psychologii relacji międzyludzkich powinna być czytana jako jedna z pierwszych, ponieważ nie znajdziemy tutaj jakiś pogłębionych analiz osobowościowych czy sytuacyjnych. Raczej rozwiązania ogólne, ale skuteczne jak nóż przy krojeniu mięsa.
Przeszkadzać może 'zero-jedynkowość' autora, ale w trakcie lektury uczciwie przyznaje, że zawsze trzeba szukać swojej drogi.

rubinowa | 2017-02-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 20 lutego 2017

Nie mam problemów z relacjami międzyludzkimi, ale byłam ciekawa, co chciał przekazać autor pod takim tytułem. Poruszono kwestie oczywiste, szczegóły na które warto zwrócić uwagę albo sobie przypomnieć, ale były też takie, z którymi nie do końca się zgadzam. Warta przeczytania, daje do myślenia, jednak odniosłam wrażenie, że autor jest niezwykle zadufany w sobie. Chociaż cenie ludzi znających swoją wartość, w pewnym momencie zaczął mnie irytować chełpieniem swojej osoby.

anulka | 2014-12-05
Przeczytana: 26 listopada 2014

Warto przeczytać, wiele wskazówek można wykorzystać do wzbogacenia swego życia i jestem pewna, że wpłyną one na poprawę jego jakości. W końcu nie żyjemy na tym świecie sami. Choć nie ze wszystkim wskazówkami się do końca zgadzam, to zdecydowana większość jest warta zastosowania.

LongWinterNights | 2014-11-16

Książka niewiele wniosła w moje życie. No może poza mottem "No hassle in my castle". Gdyby mi ktoś to wpoił wcześniej, oszczędziłabym na Nervosolu.

Pawel | 2017-12-30
Przeczytana: 2015 rok

W książce dużo banałów, mimo wszytsko nie zawsze o nich pamiętamy. Warto przeczytać, szczególnie w dzisiejszych czasach gdy w erze Facebooka uwsteczniamy się w relacjach międzyludzkich. Polecam!

koozm | 2015-02-26

Dobra, praktyczna książka w ciekawym ujęciu autora, warta polecenia. Autor to ciekawa osoba.

JerryS3 | 2016-01-08
Przeczytana: 10 grudnia 2015

Super książka, szacun dla Alexa.

Piotr | 2018-11-11