NLP. Wprowadzenie do programowania neurolingwistycznego

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
poradniki

O`Connor Joseph, Seymour John ZYSK I S-KA Rok wydania 2008 Stron: 292 Format: 14.5x20.5cm Oprawa: MiękkaPierwsza nagroda przyznana w 1991 roku przez Brytyjskie Towarzystwo. Hipnoterapeutyczne za najlepszą książkę w dziedzinie hipnoterapii i zagadnień pokrewnych.

Malwina | 2011-05-24
Przeczytana: 08 maja 2011

NLP to inaczej programowanie neurolingwistyczne. Co to takiego? Tego można dowiedzieć się właśnie z tej książki. Ciężko jest bowiem napisać w kilku zdaniach, czym NLP jest. Dotyka ono prawie każdego aspektu naszego życia i może okazać się pomocne w wielu sytuacjach, z którymi mamy do czynienia w całym swoim życiu.

"NLP. Wprowadzenie do programowania neurolingwistycznego" to książka, która trzeba przeczytać zanim rozpocznie się przygodę z NLP, gdyż są w niej wytłumaczone wszystkie najważniejsze pojęcia, bez których zwłaszcza studiując inne książki tych autorów będzie ciężko je zrozumieć.

Jeśli interesuje Was mowa ciała, a także ludzki mózg, postrzeganie świata, hipnoza i tym podobne zagadnienia, wówczas może Was zainteresować tematyka NLP. Czasem przydaje się mieć jakąś wiedzę na temat tego, jak rozmawiać, żeby osiągnąć swój cel. Jak odkryć, czy osoba, z którą właśnie rozmawiamy, kłamie. Jak osiągnąć cel spotkania biznesowego tak, żeby wszyscy byli zadowoleni, ale też jak...

,,Książka ta zasadniczo opisuje główne idee NLP w sposób praktyczny'', czytamy w epilogu. ,,Rozwój NLP nie następował na drodze logicznych kroków, więc opisanie go nie było łatwe.''

NLP, mili Państwo, nie ma nic wspólnego z logiką. W sumie z praktyką też. Po lekturze tej pozycji (droga przez mękę, nie polecam) zapamiętałam tylko tyle, że tu nie chodzi o to, że ,,wszyscy jesteśmy zwycięzcami!''
Tu chodzi o to, że najpierw musimy dokonać wizualizacji Siebie-Zwycięzcy, żeby później nasze Ja-Teraźniejsze mogło wczuć się w Siebie-Zwycięzcę i z punktu widzenia Siebie-Zwycięzcy cofnąć się w czasie do Ja-Teraźniejszego i zapytać samego siebie ,,jakich kroków dokonałem i jakie wybory podjąłem, że teraz jestem Prezesem Naczelnym Rady Ministrów (tu-wpisz-jakąkolwiek-posadę)?''

Większość technik prezentowanych przez autorów posiada zdecydowanie bardziej wydumane schematy (zupełnie tak, jakby ktoś założył, że im bardziej coś jest dziwne i skomplikowane, tym samym staje się bardziej, bo ja...

Olga | 2013-12-21

Jakoś poza beletrystyką zaglądam coraz częściej do książek, które poszukują odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Jedną z takich pozycji jest książka "NLP Wprowadzenie do programowania neurolingwistycznego", którą popełnili Joseph O'Connor i John Seymour.

Może zacznę od tego, że chciałabym wytłumaczyć o co tak naprawdę chodzi autorom tej książki. Sama nazwa, choć brzmi dość tajemniczo, składa się z trzech elementów. Neuro - związane jest z naszym układem nerwowym i procesami myślowymi, które w organizmie zachodzą. Lingwistyczne - dotyczy języka, który pozwala nam komunikować myśli i oddziaływać słowami na innych. Programowanie - nawiązuje do pewnego rodzaju nawyków, które w sobie wykształcamy i które możemy w sobie wypracować.

Przyznam szczerze, że czytając tę książkę, miałam wrażenie, że poruszam się po delikatnej tematyce w dość bezduszny sposób. Książka jest bardzo fachowa, co nie znaczy, że trudna w odbiorze. Autorzy posługują się wieloma ułatwiającymi zrozumienie...

Urszula | 2015-11-22

Książka jest dość ciekawie napisana i zawiera, jak sam tytuł sugeruje podstawowe wiadomości dotyczące NLP. Lektura przydatna osobie, która dopiero rozpoczyna przygodę z NLP, bowiem są tam wyjaśnione pojęcia, którymi specjaliści z tej dziedziny rozwoju osobowości się posługują.
Warto przeczytać, jeśli się jest zainteresowanym poszukiwaniem innych sposobów myślenia, zmianą sposobu postrzegania siebie, otaczającego świata, szukaniem doskonałości...:)
Książka może zainteresować czytelnika podjętym tematem. Jednakże myślę, że bez udziału w szkoleniach z zakresu NLP, wiele informacji w niej zawartych zostanie zwyczajnie niewykorzystanych.

lilianar | 2016-03-19

Dla mnie wiadomości z tej książki rewelacja.

Daro | 2015-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2015

Książka może być dobra pod warunkiem , że było się już na jakimś szkoleniu praktycznym . W innym przypadku ciężko tylko na podstawie tej książki wdrożyć w życie te wszystkie techniki . Polecam skorzystać z pomocy kogoś kto już potrafi " kotwiczyć" emocje i aby pokazał jak to wygląda w praktyce

Besia | 2013-11-05
Przeczytana: 10 listopada 2012

Można powiedzieć zupełne przeciwieństwo wszelkich porad dotyczących zagłębiania się w teraźniejszości.
Warto znać te techniki, ale z wykorzystywaniem to już każdy szuka tego, co mu pasuje.

papisialka | 2014-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2014

zupełnie nie moja bajka, mimo kilku podejść nie mogłam przez nią przebrnąć. Aż chce się rzec - co za dyrdymały.

Marylka | 2011-12-12
Na półkach: Przeczytane, Psychologiczne
Przeczytana: 2008 rok

Treść zgodna z tytułem. Podstawy podstaw. Dobre na początek.

Antas | 2015-08-04
Przeczytana: czerwiec 2015

Kilkukrotnie przy okazji różnych sytuacji zetknąłem się z terminem NLP i chęć zbadania co kryje się pod tą tajemniczo brzmiącą nazwą skusiła mnie do sięgnięcia po tą pozycję. Trochę sceptycznie podchodziłem do treści zawartych w tej książce, ale nie byłem zamknięty na nową wiedzę. Miałem wyobrażenie o tym, że dzięki NLP możliwym będzie wywieranie większego wpływu na ludzi i ukierunkowywanie ich na jakieś działanie, tak aby nie czuli, że są kontrolowani. Po części jest to prawda, ale w tej książce nie znajdziecie konkretnych informacji jak to robić. :) Książka ma charakter poglądowy. Jedną z głównych idei NLP jest zrozumienie i obserwacja ludzkich zachowań, w tym także swoich i umiejętne wykorzystanie zdobytej w ten sposób wiedzy, aby móc pracować nad swoją osobowością, potrafić kontrolować emocje i zachowania. Książek na ten temat jest na rynku wiele. Wydaje mi się, że akurat ta książka jest dobrą pozycją, aby zaznajomić się z tematem i w łagodny sposób wpłynąć na wody wiedzy o...