Przygoda fryzjera damskiego

Okładka książki Przygoda fryzjera damskiego Eduardo Mendoza
Okładka książki Przygoda fryzjera damskiego
Eduardo Mendoza Wydawnictwo: Znak Literanova Cykl: Damski fryzjer (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Damski fryzjer (tom 3)
La aventura del tocador de senoras
Znak Literanova
2013-05-06
2003-01-01
Marzena Chrobak
Marzena Chrobak damski fryzjer literatura hiszpańska

Absurdalny humor, absurdalne postaci, absurdalne wydarzenia. Dla wielbicieli Tarantino - wielka gratka.

Absurdalny humor i historia kryminalna z zaskakującym zakończeniem.

Absurdalny humor i historia kryminalna z zaskakującym zakończeniem.

Mocno zakręcona komedia kryminalna, która idealnie trafiła w mój gust.

Mocno zakręcona komedia kryminalna, która idealnie trafiła w mój gust.

Bzdury i bzdurki.Tak miało być. Trzeci tom serii, pokręcona i zakręcona powieść, ale po lekturze dwóch poprzednich tego oczekiwałam. Może ulotniło się z niej trochę świeżości, ale aż tak bardzo mi to nie przeszkadza. Sama nie wiem kto bawi mnie bardziej: Damski Fryzjer czy Pan Prezydent.
Nie będę namawiać ani zniechęcać do lektury. Jak ktoś przeczytał poprzednie części i mu pasowało, to żadnej zachęty nie potrzebuje. Jeśli kogoś w pierwszym tomie Mendoza nie rozbawił, to na pewno go tu nie ma. Więc nie widzę sensu, by się rozpisywać. POdpowiadam tylko, aby czytać po kolei.

Dwaj panowie - Damski Fryzjer i Eduardo Mendoza trafiają w moje poczucie humoru. Świetnie, że są kolejne części. Czekajcie na mnie, nadchodzę…

Zabawna i błyskotliwie napisana. Od niej zaczęła się moja przygoda z Tour de France :)
Kto czytał, ten wie o co chodzi..

Kto czytał, ten wie o co chodzi..

Świetny pomysł na powieść , która ma zarazem bawić jak i zawierać elementy gatunku sensacji - w mojej opinii jednak postaci są zbyt przerysowane wręcz karykaturalne, ale być może taka była intencja autora. Na uwagę zasługuje postać pana Prezydenta, której każde pojawienie się na stronach książki wywołuje uśmiech . ,,Przygoda fryzjera damskiego'' ma wartką akcję, bywa zabawna i ma coś z klimatu Aghaty Christie.

dobrze się bawiłem :D

dobrze się bawiłem :D

Doskonała. Przeczytałam jednym tchem i czuję się jakby zaledwie polizała okładkę.
Detektywistyczna to jest może jak zierzonej nitki kaciór i marfo zamejło.
Można ja stosować na znajomych jako szybki test na inteligencję.

Detektywistyczna to jest może jak zierzonej nitki kaciór i marfo zamejło.
Można ja stosować na znajomych jako szybki test na inteligencję.

Zabawna historia. Inteligentnie napisana..

Zabawna historia. Inteligentnie napisana..

Podkoloryzowane i pokazane w krzywym zwierciadle stosunki społeczne Hiszpania, lata 90-te.
Mamy tu szeroki przekrój społeczeństwa. Polityków, w tym prezydenta, właścicieli wysoko notowanych spółek, adwokatów, policjantów, ludzi świata pracy, ale i przedstawicieli różnych mniejszości, geje, imigranci, pensjonariusze domu opieki dla wariatów.
Wszyscy wplątani w zawiłą intrygę. Kryminał, gdzie jest wszystko co trzeba i porwanie człowieka i morderstwo. Tylko, że to jest bardziej komedia niż kryminał, nie można przestać się śmiać,
Cała skomplikowana intryga kryminalna, to podstawa, taki szkielet konstrukcji, na której utkane są ciekawsze wątki.
Dobra książka. Warto przeczytać.

Wszyscy wplątani w zawiłą...

• Literatura hiszpańska