Przygoda fryzjera damskiego

Tłumaczenie: Marzena Chrobak
Cykl: Damski fryzjer (tom 3)
Wydawnictwo: Znak Literanova
6,91 (1989 ocen i 173 opinie) Zobacz oceny
La aventura del tocador de senoras
Ag2S

10 lat detektywistycznej serii Mendozy w Polsce! Pewien damski fryzjer, niezrównoważony lekkoduch, który jeszcze do niedawna pozostawał pod opieką lekarzy w szpitalu psychiatrycznym, wychodzi na wolność i niemal od razu wplątuje się w niebezpieczną intrygę. Uwiedziony przez seksowną femme fatale zgadza się wziąć udział we włamaniu. Nie ma pojęcia, że daje się wciągnąć w pułapkę, zastawioną...

10 lat detektywistycznej serii Mendozy w Polsce!

Pewien damski fryzjer, niezrównoważony lekkoduch, który jeszcze do niedawna pozostawał pod opieką lekarzy w szpitalu psychiatrycznym, wychodzi na wolność i niemal od razu wplątuje się w niebezpieczną intrygę. Uwiedziony przez seksowną femme fatale zgadza się wziąć udział we włamaniu. Nie ma pojęcia, że daje się wciągnąć w pułapkę, zastawioną przez tajemniczego, zamaskowanego przestępcę.

Przygoda fryzjera damskiego to zaskakujący i zarazem emocjonujący pastisz kryminału, który docenią zarówno wielbiciele gatunku, jak i oddani fani autora. Fabuła rodem z powieści Chandlera miesza się tu z przezabawną satyrą na rzeczywistość europejskiej metropolii.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

darek.bydlos | 2019-09-07

W dowcipny sposób opisuje przerysowany obraz świata

Breaking_Bad | 2019-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2019

Pensjonariusz zakładu psychiatrycznego, znany już z dwóch wcześniejszych tomów serii Eudardo Mendozy, zostaje w końcu wypuszczony, czy raczej wypchnięty na wolność. Odszukuje w Barcelonie swoją siostrę Candidę, która o dziwo ustatkowała się i wyszła za mąż. Jej małżonek prowadzi zakład fryzjerski i nasz wciąż bezimienny bohater zostaje zatrudniony jako damski fryzjer.
Pewnego dnia odwiedza go piękna kobieta, która składa propozycję wydobycia pewnej teczki z dokumentami znajdującej się w biurach pewnej firmy. Nasz fryzjer daje się skusić i wykonuje zadanie. Sprawa okazuje się jednak bardziej skomplikowana, pada trup, a fryzjer zostaje głównym podejrzanym. Chcąc nie chcąc, musi wyjaśnić zagadkę, żeby nie trafić za kratki.
Powyższy zarys akcji sugerje typową historię kryminalną, ale kto czytał wcześniejsze dwa tomy, ten wie, że może szykować się na zwariowaną komedię pełną groteskowych postaci i absurdalnych dialogów. Kolejny raz dobra rozrywka!

AnnaEulalia | 2019-05-15
Na półkach: Przeczytane, 2019

Skusiłam się, czytając bardzo pochlebne recenzje i być może dlatego byłam lekko rozczarowana po jej lekturze. Gdybym jednak trafiła na tę książkę przypadkiem, nie słysząc żadnych opinii na jej temat, byłabym pewnie nią zachwycona, polecając każdemu, kto akurat szuka 'rozrywkowej' powieści. Historia przesiąknięta jest absurdem do szpiku kości, a ironia jest jej nieodłącznym elementem. Całość czyta się łatwo i przyjemnie, a uśmiech sam ciśnie się na usta.

PrzeBirn | 2019-04-19
Przeczytana: 17 kwietnia 2019

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Na początku dobrze się bawiłem, ale od mniej więcej połowy styl pisarza zaczął mnie już męczyć. Intryga też mnie jakoś specjalnie nie wciągnęła i nie uważam żeby została ciekawie rozwiązana na końcu książki.
Ale może chodzi o to że ja po prostu nie lubię kryminałów? Nawet jeśli nie są napisane na poważnie.

Jaga | 2019-04-05
Przeczytana: 2014 rok

Jeśli umiesz rozbawić już od pierwszej strony i to nastoletnią gówniarę, której wydaje się, że wszystko wie, to wiedz, że piszesz dobrze. Tylko muszę znaleźć czas, żeby przeczytać kolejne tomy. I mieć kolejne tomy.

Kak_tu_sowa | 2019-02-25

Najlepsza książka jaką czytałam w życiu! Prześmieszna, zabawna.Niesamowity główny bohater pokochałam go od pierwszej strony :)
Ubawiłam się pysznie!!
POLECAM.

Lehrerin | 2019-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2019

Damski fryzjer dopiero teraz zasluzyl na swoja nazwe. Po wielu probach wieloletni pensjonariusz szpitala psychiatrycznego zostaje wypuszczony na wolnosc i od razu dostaje stala, przyjemna prace...Chyba wszystko powinno isc jak po masle, nieprawdaz?

Otoz nie. Spokojne zycie naszego bohatera zostaje zaklocone - a jakzeby inaczej - przez atrakcyjna kobiete. Od tego momentu rusza zwykla dla pana Mendozy karuzela absurdow. Czego my tu nie mamy! Romanse, intrygi, zamachy bombowe, kotlety z zebry...Oraz spedzajacy Fryzjerowi sen z powiek brak suszarki elektrycznej. Chociaz nie, jest jedna rzecz, ktorej w tej niezwykle soczystej pozycji nie uswiadczymy - sens. Ale czy to wazne?

Michał | 2019-01-06
Przeczytana: 2012 rok

Wg. mnie najlepsza część z cyklu o Damskim Fryzjerze. Poczucie humoru Mendozy zaprezentowane w przygodach głównego bohatera jest mocno abstrakcyjne. O dziwo nie przepadałem za humorem Monty Pythona, a ten cykl niezwykle przypadł mi do gustu :)
Jest to połączenie intrygującej zagadki z wieloma niecodziennymi sytuacjami w krzywym zwierciadle. Znakomity pastisz kryminału.

kokoschka | 2018-12-22

To nie jest książka dla każdego, ale jeśli masz podobne poczucie humoru- zabawa na wysokim poziomie gwarantowana.

Tiger | 2018-10-18
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 18 października 2018

Zazwyczaj czytam zupełnie inne książki. Poważne, beznamiętne, konkretne. Ta jest zaprzeczeniem tego wszystkiego. Witajcie drodzy czytelnicy w Hiszpanii skąpanej słońcem. Może macie ochotę przyciąć swój tupecik? Albo zakręcić loka? Zapraszamy do Barcelońskiego zakładu fryzjerskiego.
Ta książka jest specyficzna. Akcja na początku jest trochę nudnawa, wszystko jest pogmatwane, ale jak Boga kocham nie odkładajcie tej książki. Dajcie jej szansę!