Moje dziecko zawsze zdrowe

My child is sick!
Barton D. Schmitt, dziecko, zdrowie
zdrowie, medycyna
Dorota_1988

Moje dziecko zawsze zdrowe to praktyczny poradnik dla rodziców - domowy pediatra, który zawsze jest pod ręką. Dowiesz się z niego, co może oznaczać ból brzuszka, nóżki, rączki, główki i jak, po tak podstawowej informacji uzyskanej od dziecka, rozpoznać wroga (czyli chorobę), z którym masz do czynienia. Po lekturze tej książki nie będziesz miał wątpliwości, których objawów nie należy bagatelizować pod żadnym pozorem i kiedy bezwzględnie wezwać lekarza.

Książka Moje dziecko zawsze zdrowe została wydana pod patronatem Amerykańskiej Akademii Pediatrii.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/2490/M...»

werka777 | 2014-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2014

Mogłoby się wydawać, że w dobie Internetu, książki w postaci poradników są niczym gatunki zagrożone wyginięciem. Bo po cóż w nie inwestować, skoro ma się pod ręką globalna sieć, dzięki której można uzyskać odpowiedź na każde pytanie. A jednak pozory mogą być bardzo mylące. Pojawiają się bowiem takie przypadki, kiedy to trzeba zachować szczególną ostrożność i ograniczyć swoje zaufanie względem tego, co znajduje się w Internecie. Przykładem jest niewątpliwie sytuacja, kiedy to u małego brzdąca, pojawiają się jakieś niepokojące objawy. Wiedza rodziców na temat zdrowia dziecka jest zróżnicowana. Nikt jednak nie wie wszystkiego. Niejednokrotnie więc człowiek skłonny jest szukać porad na stronach internetowych. Ale czy możemy mieć pewność, kto jest autorem publikowanych tekstów? Być może to nie lekarz, a zwykły amator przekazuje w danym momencie swoje „dobre rady”, które nieraz mogą okazać się szkodliwe. Czy warto w ten sposób ryzykować? Każdy rodzic powinien być czujny i nie dać się...

Jak dla mnie ta pozycja jest idealna dla przyszłych rodziców, jak i tych, którzy swoje szkraby już posiadają. W dodatku przyznaję, że każda opiekunka, czy osoba pozostająca z dzieckiem sama powinna się zaopatrzyć w taką książkę. W moim domu będzie na pewno – może teraz nie jest aż tak przydatna, ale wiem, że za kilka lat sprawdzi się idealnie (chociaż z drugiej strony mam nadzieję, że potrzebna nie będzie) – w końcu „przezorny zawsze ubezpieczony”, prawda?

Maluszkowe Inspiracje | 2014-01-09
Przeczytana: 15 listopada 2013

Od pewnego czasu mieszka z nami domowy pediatra.
Nie jest zbyt wymagający - stoi sobie cichutko na półce, w sąsiedztwie atlasu turystycznego i słownika synonimów. A jeśli pojawia się u nas jakaś infekcja - dzieli się z nami swoim wieloletnim doświadczeniem w leczeniu i radzi, jak powinniśmy postąpić przy określonych objawach.

Ten nasz "pediatra", który kilkakrotnie przyszedł nam z pomocą, to książka Bartona D Schmitta Moje dziecko zawsze zdrowe.
Została napisana w oparciu o 15-letnie doświadczenie lekarzy oddziału ratunkowego, a porady w niej zawarte zostały przetestowane w ponad 10 000 punktów medycznych.
Patronuje jej Amerykańska Akademia Pediatrii.

Gdy w naszym życiu pojawia się dziecko, każda jego dolegliwość wywołuje u nas niepokój i obawę o jego zdrowie i bezpieczeństwo.
Nie zawsze mamy w rodzinie lekarza, żeby móc go zapytać, czy objawy jakie się pojawiają są poważne i na ile. Wtedy niestety wiele osób odpowiedzi na te pytania szuka u dr Google - najczęściej na forach...

Paulina Kwiatkowska | 2013-03-16

Choroba kogoś bliskiego jest dla każdego z nas strasznym przeżyciem, tym bardziej, jeśli coś złego miałoby się dziać naszemu dziecku. Na polskim rynku nie spotkałam się jeszcze z tak bogato opracowaną pozycją na temat chorób, jak ,,Moje dziecko zawsze zdrowe” Bartona D. Schmitta. Bardzo się cieszę, że taki poradnik powstał i na pewno w przyszłości będę z niego często korzystała !

Każda choroba jest dokładnie opisana. Najpierw podane są jej przyczyny, następnie zapobieganie. Wytłumaczone jest dokładnie, kiedy zadzwonić po lekarza, z niektórymi chorobami można sobie radzić z powodzeniem samodzielnie w domu! Z pewnością nie każdy z nas zdawał sobie z tego sprawę, że gorączka nie jest groźna dla organizmu dziecka, wzmacnia jego odporność.

Podawanie tabletek na zbicie temperatury nie jest, aż tak konieczne za każdym razem. O niskiej temperaturze możemy mówić, gdy nie przekracza ona 39 st. C.

Pozycja z pewnością będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem, gdy tylko ukażę się na...

kp0018 | 2013-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2013

Dzieci to nasz największy skarb, dlatego każda choroba wywołuje u nas niepokój. Co robić kiedy zobaczymy pierwsze objawy nadchodzącej choroby? Jak jej zapobiec? Co możemy zrobić, gdy coś dolega naszemu dziecku? Jeśli kiedykolwiek zadałaś sobie takie pytanie, to książka „Moje dziecko zawsze zdrowe” jest właśnie dla Ciebie!!
Zawarte w książce porady w sposób prosty i rzeczowy opisują wszystkie podstawowe choroby występujące w wieku dziecięcym. Poradnik został podzielony na działy w zależności od występujących objawów (np. objawy brzuszne, objawy chorób uszu, objawy związane z gorączką), co pozwala na szybkie odnalezienie aktualnie interesującego nas zagadnienia. Dodatkowo w każdym rozdziale zawarte są informacje kiedy należy zadzwonić do lekarza, a kiedy wystarczą domowe sposoby leczenia (jest to bardzo przydatne, bo młody rodzic nie zawsze wie, co ma robić).
Szczerze polecam rodzicom, jak i osobom, które na co dzień opiekują się małymi dziećmi.

gggagg | 2013-04-02
Ania | 2016-12-27