Bajkowe kółeczka, czyli origami płaskie z koła

Wydawnictwo: BIS
7 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki

Tym razem przeniesiemy się w świat bohaterów ulubionych książek. Z kolorowych kółek wyczarujemy postaci krasnoludków, czarownicy, królewny Śnieżki, Małej Syrenki, Pippi Langstrump, a nawet Harryego Pottera! Technika origami płaskie z koła polega na odpowiednim składaniu kolorowych kół i modelowaniu z nich form, które należy następnie delikatnie podkleić na kolorowym kartonie. Wspaniała zabawa dla przedszkolaków i dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej!

mamatosiaczka | 2017-05-17
Przeczytana: 09 maja 2017

Ta część dotyczy postaci z popularnych bajek oraz książek dla dzieci. Dzieci uwielbiają rysować i malować swoich ulubionych bohaterów. Autorka wychodzi o krok dalej i proponuje wykonanie swoich ulubionych idoli, wykorzystując koła. W technice origami płaskie z koła możemy wykonać np. Małą Syrenkę, Królewnę Śnieżkę, Czarownicę, Księcia, a nawet krasnoludki, czy Harry'ego Pottera!
Książka podzielona jest na cztery rozdziały (światy). Każdy z nich związany jest z jedną bajką lub bajkową/ książkową postacią. Ich nazwy to:
- Świat Harrye'go Pottera,
- Świat Krasnoludków,
- Świat Małej Syrenki,
- Świat Pippi Langstrump.
W każdym z tych rozdziałów mamy kilka propozycji projektów do wykonania.
Każdy z zawartych w książce projektów, oprócz gotowego zdjęcia pracy, zawiera podstawowe informacje, tj.: liczba, kolor i średnica kółek, oraz sposób wykonania i złożenia całego modelu.
W książce każdej instrukcji towarzyszy zdjęcie wykonanej figurki z kółek (całych lub złożonych), przyklejonej...

Malinka | 2012-02-08
kww | 2011-07-15