Bajkowe kółeczka, czyli origami płaskie z koła

Okładka książki Bajkowe kółeczka, czyli origami płaskie z koła Dorota Dziamska
Okładka książki Bajkowe kółeczka, czyli origami płaskie z koła
Dorota Dziamska Wydawnictwo: BIS poradniki
poradniki
BIS
2004-01-01
2004-01-01

Ta część dotyczy postaci z popularnych bajek oraz książek dla dzieci. Dzieci uwielbiają rysować i malować swoich ulubionych bohaterów. Autorka wychodzi o krok dalej i proponuje wykonanie swoich ulubionych idoli, wykorzystując koła. W technice origami płaskie z koła możemy wykonać np. Małą Syrenkę, Królewnę Śnieżkę, Czarownicę, Księcia, a nawet krasnoludki, czy Harry'ego Pottera!
Książka podzielona jest na cztery rozdziały (światy). Każdy z nich związany jest z jedną bajką lub bajkową/ książkową postacią. Ich nazwy to:
- Świat Harrye'go Pottera,
- Świat Krasnoludków,
- Świat Małej Syrenki,
- Świat Pippi Langstrump.
W każdym z tych rozdziałów mamy kilka propozycji projektów do wykonania.
Każdy z zawartych w książce projektów, oprócz gotowego zdjęcia pracy, zawiera podstawowe informacje, tj.: liczba, kolor i średnica kółek, oraz sposób wykonania i złożenia całego modelu.
W książce każdej instrukcji towarzyszy zdjęcie wykonanej figurki z kółek (całych lub złożonych),przyklejonej już na papierze. Autorem fotografii gotowych już prac jest Norbert Piwowarczyk. Zdjęcia są nieocenioną pomocą w tworzeniu własnego origami.
Na początku książki, mamy informacje dla rodziców i dzieci (przedmowa). We wstępie dla rodziców, autorka zachęca aby poprzez wspólne czytanie bajek, zachęcić swoje pociechy do złożenia modelowych postaci.Książka, to świetna propozycja, która inspiruje do kreatywnych zabaw z papierem. Najwięcej czasu zajmuje wycinanie kółek, o różnych średnicach. Później pozostaje tylko zginanie i tworzenie z nich interesującego nas obrazka. Sami również możemy puścić wodzę fantazji i wyczarować coś niezwykłego :) Przy tej zabawie, popracuje motoryka mała (odrysowywanie kółek, wycinanie, składanie, sklejanie). Możemy pobawić się z z dzieckiem, np. rodzic wybiera swój obrazek, a dziecko swój, albo tworzyć wspólną pracę, albo jeszcze inaczej: rodzic wybiera model, który tworzy, a dziecko go naśladuje tworząc swoją wersję tego modelu. Najważniejsze to dobrze się bawić i ciekawie spędzić wspólny czas! :) Wszystkie proponowane projekty są bardzo ciekawe i piękne. Jedne są łatwe w wykonaniu, nad innymi zaś trzeba się trochę nagimnastykować, jednak efekt końcowy jest zaskakujący!

Cała recenzja na https://mamatosiaczka.blogspot.com/2017/05/abc-origami-bajkowe-koeczka-czyli.html

• Poradniki
  • Dziecięce, młodzieżowe
  • Dzieci

Dodaj cytat z książki Bajkowe kółeczka, czyli origami płaskie z koła