Malcy

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: http://wolnelektury.pl/szukaj/?q=czechow+opowiadania

Medellin | 2015-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2015

O tym, że wyprawa na inny kontynent nie jest sprawą łatwą, zwłaszcza gdy jest się gimnazjalistą.

Micky | 2015-07-20

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Włodek i jego przyjaciel, Czeczewicyn, marzą o ucieczce do dalekiej Ameryki, żeby: "zdobywać złoto i kość słoniową, zabijać wrogów, brać udział w wyprawach korsarskich, pić dżin i w końcu pojąć za żonę jakąś piękność i uprawiać plantacje". Ich dziecinne fantazje prawdopodobnie wzięły się z lektury książek przygodowych. Montigomo Szpon Jastrzębi, czyli chudy i śniady Czeczewicyn oraz jego "bladolicy brat" (niesforny Włodzio) są uczniami klasy gimnazjalnej.
Wracając do rodzinnego domu, gwarnie przywitani, udają zupełnych dorosłych; nie chcą bawić się z siostrami Włodka, ani przygotowywać ozdób świątecznych, ani ślizgać się na sankach. Są zajęci o wiele ważniejszymi sprawami; wertowaniem map Azji i Ameryki, poszukiwaniem prochu, czy zbieraniem funduszy na wyjazd. Ich ucieczka trwa bardzo krótko; po wszystkim, złapani przez policjantów, pozostaje im tylko pamiątkowy zapis o Montigomim Szponie Jastrzębim.

olaf2009 | 2015-04-09
Przeczytana: 12 kwietnia 2015

Dobry motyw, ale zbyt płytko przedstawiony

kjonca | 2017-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2017

Każdy z nas miał takie marzenia :)

beata | 2017-08-09
Na półkach: Wysłuchane, Przeczytane, 2017